wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Strona główna i koszyk

  • 5 Odpowiedzi
  • 2075 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline pitat1

  • Nowy
  • *
  • 7
  • 0
  • PrestaShop: 1.6
  • Status: Właściciel
Strona główna i koszyk
« dnia: Maj 20, 2014, 12:45:33 pm »
Witam  :)
Korzystam z presty v1.6 i jakimś cudem mój koszyk zmienił miejsce jak umieścić go z powrotem po prawej stronie okna wyszukiwania tak jak był zaraz po instalacji? Mój przyszły sklep: nasufit.pl

Drugie pytanie dotyczy zmiany wyglądu strony głównej. Chciałbym żeby znalazło się na niej menu z kategoriami po prawej stronie, tak jak na innych podstronach  :) Gdzie to można edytować? Który plik za to odpowiada?

Z góry dziękuje za pomoc  :)

*

Offline pitat1

  • Nowy
  • *
  • 7
  • 0
  • PrestaShop: 1.6
  • Status: Właściciel
Odp: Strona główna i koszyk
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 20, 2014, 12:59:46 pm »
koszyk udało mi się przestawić  :) Może uda się też z resztą  ;D

*

Offline pitat1

  • Nowy
  • *
  • 7
  • 0
  • PrestaShop: 1.6
  • Status: Właściciel
Odp: Strona główna i koszyk
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 21, 2014, 09:53:11 am »
A jednak nie wiem jak dodać to menu na stronie głównej. Moduł blok kategorii dzięki któremu pojawia się ono na innych stronach nie chce się wcale zaczepić do któregokolwiek hooka ze strony głównej. Nie znam się na php i nie za bardzo wiem jak można na tej stronie dorobić hooka, albo co zrobić żeby wrzucić menu do jakiegoś istniejącego.. Mógłby mi ktoś podpowiedzieć?

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Strona główna i koszyk
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 21, 2014, 12:37:43 pm »
a ustawiles w szablonie, zeby na stronie glownej (index) wysweitlalo prawa czy lewa kolumne? bo do tych przypisany jest blok kategorii domyslnie.

PA>PREFERENCJE>SZABLONY - twoj szablon "konfiguruj"
design4VIP z innej strony...

*

Offline pitat1

  • Nowy
  • *
  • 7
  • 0
  • PrestaShop: 1.6
  • Status: Właściciel
Odp: Strona główna i koszyk
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 21, 2014, 03:13:16 pm »
Bardzo dziękuje za pomoc. Miałem ten index w ogóle wyłączony.. Jak dodałem to się wszystko pojawiło pięknie  :)
Jest gdzieś na forum może opis tych wszystkich elementów, bo na razie nie ogarniam zupełnie który jest za co odpowiedzialny..


*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Strona główna i koszyk
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 21, 2014, 08:39:17 pm »
raczej opisu nie bedize, to nie elementy tylko przyjzne linki poszczegolnych podstron. raczej zamiast jakiegos opisu na forum bardziej przyda sie slownik angislko-polski, bo raczej to sa angielkie (zazwyczaj, chyba, ze masz przetlumaczone na PL) stron jak: logowanie, moje konto, rejestracja, koszyk, zakupy, zakupy opc (podsumowanie zakupow na jednej stronie) itd...

a "index" raczej nie miales wylaczony, bo to strona glowna i bezz niej raczej sklep by nei dzialal. miales wylaczone, ale kolumny prawa czy tam lewa... ale index jako strona byla wlaczona...


PS
wiecej odnosnie przyjaznych linkow i przypisanych do nich tron masz w zakladce SEO/URL - tam masz dokladnie jaka strona przypsana jest w jaki link (friendly URL) i tutaj tez mozesz sobie wrzucic slowa kluczowe, description, tagi poszczegolnych podstron do pozycjonowania
design4VIP z innej strony...