wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Instalacja tematu z Omegatheme.

  • 5 Odpowiedzi
  • 1869 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline TrendyOwl

  • Nowy
  • *
  • 3
  • 0
  • PrestaShop: 1.5.6
  • Status: forum
Instalacja tematu z Omegatheme.
« dnia: Maj 24, 2014, 11:40:09 am »
Witam.


Sciaglem darmowy temat do presty z omegatheme.
Mam problem poniewaz nie mam zielonego pojecia jak zainstalowac.
Nasza strona jest dzialajaca, ale co w przypadku gdybym chcial zmienic jej wystroj?
Wydaje mi sie ze to ciezki kawalek chleba i bez komplikacji sie nie obedzie, aktualnie mamy platny temat z Leothemes + moduly , jego isntalacja wylaczala sie jedynie do zaimportowania tematu przez przegladarke a reszte presta robila za nas.


nasza strona to : www.trendyowl.co.uk
a temat ktory chcemy to : http://demo.omegatheme.com/prestashop/ot_purestyle/index.php


W sciagnietym temacie z omegatheme mam w srodku po rozpakowaniu foldery, classes, img, themes, modules.
Po wrzuceniu pliku zip do import theme w prescie nic sie nie dzieje , laduje laduje i przerywa i wraca.

Po wrzuceniu plikow w odpowiednie miejsca, calkowicie popieprzyl sie uklad nowego tematu z omegatheme i watpie by dalo sie to naprawic , tlo i obrazki sie zaktualizowaly ale strona wygladala tragicznie , niektore elementy calkowicie niedopasowane.


Co w tym przypadku?


Pozdrawiam.

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Instalacja tematu z Omegatheme.
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 24, 2014, 12:11:29 pm »
nie kazdy temat (tutaj z 90% darmowych) da sie zainstalowac przez importera skorek.

jezeli po rozpakowaniu masz katalgo classes to juz nie za dobrze ;/ czyli, ze zastepuje pliki klasy a tych nie powinno sie ruszac, wszlekie zmiany tak w klasach jak i kontrolerach powinny ladowac w katalogu 'override' i tylko taka wersja jest poprawna, inaczej mozesz rozwalic caly silnik bo nie masz nad nim zadnej kontroli... jest to niebezpieczne.

druga rzecz. jezeli nie da sie importowac przez modul importu to tutaj tez musisz sam recznie poustawiac wszysykie parametry szablonu: wlaczenie wymaganych modulow, wylaczenie modulow nie podlegajacych pod modul (tutaj jak mialem szablon LEO to musisz w pierwszej kolejnosci te moduly odinstalowac i wlaczyc te wymagane standardowe moduly, ktore byly przez instalacje szablonu wylaczone oraz poukladac je w umaganej przez szablon kolejnsci (pozycje modulow).

kolejna rzecz to wielkosci poszczegolnych miniatur, te tez musisz wpisac recznie oraz pozniej wygenerowac calosc od nowa.

przy takiej "przesiadce" niestety musisz sie liczyc z eozwaleniem sklepu do momentu okielznania powyzszego a nieraz takie dojscie bez instrukcji, ktore bardzo rzadko dodawane sa do darmowej, wymaga sporo czasu i juz odrobiny wiekszej wiedzy na temat struktury i dzialania silnika.
design4VIP z innej strony...

*

Offline TrendyOwl

  • Nowy
  • *
  • 3
  • 0
  • PrestaShop: 1.5.6
  • Status: forum
Odp: Instalacja tematu z Omegatheme.
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 24, 2014, 01:05:20 pm »
Dzieki wielkie za szybka odpowiedz.


Wlasnie tez tak myslalem , powgrywalem wszystko ale sie rozwalilo , na szczescie wczesniej zrobilem backup na dysku wszystkich folderow ktore podmienialem i wrzucilem je spowrotem na swoje miejsce (i chyba wszystko dziala jak powinno, a bynajmniej tak to wyglada).


Probowalem juz paru tematow, ale chyba z darmowych nic dobrego nie znajde, za dobra robote niestety trzeba slono zaplacic a ja sie ludzilem ze uda sie sciagnac , szybciutko wgrac i bedzie smigac.


Odnosnie modulow to tez tak myslalem ze wszystkie moduly z leotheme musialbym odinstalowac, czyli stawiac po prostu sklep na nowo , a wlozylem duzo pracy w aktualny temat wiec raczej na razie go zostawie.


Odnosnie juz tego tematu , czy jest mozliwosc zaokraglenia rogow w moim temacie? Chodzi mi o niebieski pasek zaraz pod logo z kategoriami. Jak mozna wprowadzic takie zmiany? Moze po prostu zaczalbym edytowac ten theme by wygladal bardziej przyjazniej dla oka, sprzedajemy tam bizuterie, ale klientow niewielu mamy, mysle ze rowniez to wina tematu niezachecajacego i malej ilosci tekstu, chcialbym to zmienic.

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Instalacja tematu z Omegatheme.
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 24, 2014, 01:29:17 pm »
caly temat (jego wyglad graficzny) edytujesz w plikach styli CSS danej templatki. co odpowiada za ktore elelementy dowiesz sie uzywajac Firebuga. obecnie, czy sie da zaokraglicz czy nie narozniki ciezko powiedzec nie widzac sklepu, bo jest on wlaczony.... jezeli jest to wypelnienie stylami (kolor czy gradient) wystarczy w sylach dodac odpowiednie komendy do zaokraglen, pomzoe tutaj stornka np. http://border-radius.com/ czy http://css3gen.com/border-radius/ - tu masz juz przypisane style dla wiekszosci przegladarek.

a tak jeszcze wracajac do pierwszego pytania. tutaj tez, moze i zle sie wyrazilem z modulami, oczywiscie nie musisz tez nic odinstalowywac z modulow. ja pisalem bardziej na bazie doprowadzenia szablonu do wygladu demo, ale po to jest w presta budowa modulowa zeby kazdy mogl sobie szablon (kazdy szablon) dostosowac do swoich potrzeb, wiec spokojnie, stylujac odpowiednio moduly LEO mozesz je uzywac w innym szablonie, jednak kazdy z modulow musisz pod kazdy szablon stylowac. zazwyczaj w szablonach integrowanych z modulami wszystkie style laduja w jednym pliku stylu, najczesciej global.css, ale mozna kazdy z elementuow wyluskac i przypisac bezposrednio do stylu danego modulu, wtedy mozna uzyskac 100% kompatybilnosc jednego modulu z wieloma skorkami, no ale to juz zabawa "na pozniej" ;)
design4VIP z innej strony...

*

Offline TrendyOwl

  • Nowy
  • *
  • 3
  • 0
  • PrestaShop: 1.5.6
  • Status: forum
Odp: Instalacja tematu z Omegatheme.
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 25, 2014, 12:40:37 pm »
Dzieki bardzo przydatna wiedza bo lubie sie cale zycie uczyc wiec bede kombinowal , ale prestashop to bardzo zaawansowany skrypt ktorego ogarniecie w calosci zajmie mi lata, ale przeciez czlowiek uczy sie cale zycie.


Dzieki za informacje ktore mi udzieliles bardzo mi sie przydadza.


Sklep juz jest wlaczony wiec jesli mozesz to zajrzyj w wolnym czasie to moze wspolnie zaokraglimy rogi , bedzie wygladac przyjazniej dla oka.


Pozdrawiam :)

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Instalacja tematu z Omegatheme.
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 25, 2014, 08:52:26 pm »
Sklep juz jest wlaczony
niestety, ja dalej mam wylaczony...

ale co do zaawanowania i lat.... ja presta bawie sie mniejwiecej od czasu wyjscia pierwszych wersji 1.4 (zacznalem na 1.3), wiec jak dobrze pameitam to gdzies okolo 2-2.5 roku temu a mysle, ze wiedze mam na tyle spora, ze z wiloma problemami nawet tymi zaawansowymi jesttem w stanie sobie poradzic. jezeli chodzi o samo ustawienie szablonu, stylowanie elementow (pomijajac narazie kwestie wlasnych udoskonalen) to kwestia gora opanowania 2-3 szablonow. czas... no tutaj w zalznosci ile mozesz dziennie na to poswiecic, ale tak po srendie 6gdzon dziennie to 3-5 miesiecy. pozniej to juz masz opanowane i szukasz kolejnych wyzwan...  tu dodasz to tam co innego... w kolejnych szablonach to juz masz "standardem" wiesz szukasz koeljnych wyzwan... zaczynasz bawic sie kontrolerami i klasami... 2-3 kolejne szablony... to juz masz standard wiec szukasz kolejnych wyzwan.... no i tak z roboty na roborte 2-3 lata, poswiecajac te 6-12 godz dziennie (to z doswiadczenia) dochodzisz do poziomu, gdzie na 80% pytan w postach na tym forum nawet nie zastanawiasz sie na odpowiedzia tylko piszesz rozwiazanie ;)

praktyka i tylko praktyka. presta jak i kazdy inny system, jezyk programownia itp., to takie ustrojstwo, ze tego nei da sie nauczyc teoria, przeczytanie 10 kwsiazek nie da ci tyle wiedzy co zrobienie wg wlasnego pomyslu i dochedzenie samemu krok po kroku do realizacji. tak dzialam ja. cos mi wpadnie do glowy, nie zastanawiam sie czy to jest w ogole mozliwe do realicja... ma byc i bedzie chocbym mial nad tym spedzic kiladziesiat godzin ;) to jest klucz do nauki kazdego z sytemow. przynamjniej dla mnie. moze inni dzialaj inaczej. no w sumie, co "producent" stron to ina technika ale jaka by nie byla to zawsze wychodzi na jedno "praktyka i tylko praktyka" no i checi do samorozwoju w danej branzy.
design4VIP z innej strony...