wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Proces zamawiania

  • 21 Odpowiedzi
  • 6833 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Tler

  • Tubylec
  • ****
  • 193
  • 6
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Proces zamawiania
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 20, 2014, 06:17:57 pm »
@west: całkiem fajnie - białe tło zostawiłbym jednak na obszar, który jest użytkownikowi potrzebny (kolor akcji "dalej" też warto dać cieplejszy), a resztę można umieścić w szarym tle, bo zmniejszy to wyjścia z koszyka.

Jak myślisz, czy dużo jest roboty z wdrożeniem ścieżki jak tutaj: http://demo.sky-shop.pl/ ?



//PS. Przeglądanie ścieżek zakupowych to moje zboczenie :D
Blog o prestashop; szablony, hosting,  newsy.

Tanie profesjonalne szablony do PrestaShop: SPRAWDŹ

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Proces zamawiania
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 20, 2014, 06:24:26 pm »
Jak myślisz, czy dużo jest roboty z wdrożeniem ścieżki jak tutaj: http://demo.sky-shop.pl/ ?
no musze powiedziec, ze dosc ciekawe rozwiazanie. wyrzucenie bankow na wierzch mozna uwyzkac starym modulem platnoscipl v0.3, tam jest to dosc prosto zrobione wiec nie powinno byc wiekszych problemow. patrzac dalej, no wiazalo by sie to z przerobka controlera koszyka, ale mysle, ze do zrobienia...

no to chyba na kolejny projekt mam juz wyzwanie :d 
design4VIP z innej strony...

*

Offline west

  • Administrator
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 5,285
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Europasaz.pl
    • PrestaShop, Wordpress, SMF, Woocomerce
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
Odp: Proces zamawiania
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 20, 2014, 08:41:01 pm »
wybór osoba prywatna / firma
zmiana pól logika osoba fizyczna / firma
MODUŁY | https://europasaz.pl |  SKLEPY INTERNETOWE | WSPARCIE TECHNICZNE | HOSTING | https://europasaz.pl 

*

Offline prasino

  • Użytkownik
  • **
  • 31
  • 1
  • Płeć: Kobieta
  • Mówisz i masz
    • Zagadki e-biznesu
  • PrestaShop: 1.6
  • Status: forum
Odp: Proces zamawiania
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 20, 2014, 10:47:16 pm »
Chętnie obejrzałam koszyk.
Nasuwa mi się kilka uwag (nie tylko jeśli chodzi o koszyk), ale napiszę może jedną główną - na listach brak guzika do koszyka jest mało intuicyjny. Sugeruje, że to system zamknięty typu B2B i że można zamawiać tylko po zalogowaniu (co okazuje się nie być prawdą). Pewnie jest tak z jakiegoś powodu (może klient nalegał) ale w mojej ocenie to niefortunne posunięcie.


Jeśli chodzi o koszyk to:
1. Przy opcji szybkiego zamawiania nagłówki za bardzo się zlewają. Wygląda to jakby szybkie zamawianie i Dane do faktury/paragonu i Ochrona danych osobowych to osobne opcje, a w rzeczywistości to opcje w ramach szybkiego zamawiania. Nagłówki w ramach szybkiego zamawiania zmieniła bym na inny styl np. szare i mniejsze niż Szybkie zamawianie. Całość można by obramować delikanie, żeby jeszcze bardziej wskazać, że to jeden blok formularza szybkiego zamawiania.
2. Jeśli chodzi o modyfikację zamawiania klienta bez konta to działa jak ta lala i dokładnie to jest to o co mi chodziło. Taki koszyk bym chciała mieć :) Gratuluję) Wyeliminowaliście problemy jakie mieli moi testowi użytkownicy.
3. Poprawiłabym jeszcze w płatnościach grafikę gdyż jest za bardzo "rozjechana" opcje płatności za daleko od guzików i grafika za blada, prawie ich nie zauważyłam.
4. Napis POTWIERDZAM na guzikach płatności to będzie za mało jeśli chodzi o zmianę w prawach konsumenta. Polecam przemyśleć tę kwestię, bo w przyszłości i tak będziecie to zmieniać pewnie.
5. Nagłówki są niespójne do kroków - np. Przesyłka a nagłówek Dostawa.
6. Brakuje mi tak jak w moim systemie modyfikacji na końcu czyli dodanie 6 kroku - Podziękowanie. Info o potwierdzeniu złożenia zamówienia i konieczności płatności jest na kroku płatność, który był już podświetlony krok wcześniej. Ale to już mniejszy problem, najważniejszy rozwiązaliście :P


Nie sprawdzałam użytkownika zalogowanego bo nie wiedziałam, czy mogę Wam robić bałagan w bazie. I tak jedno moje testowe zamówienie już Wam trochę nabrudziło :P Jak dostanę zezwolenie mogę zobaczyć zamawianie zalogowanego, ale tak jak mówię - moje największe rozterki rozwiązaliście. Zazdroszczę Wam koszyka :P

*

Offline prasino

  • Użytkownik
  • **
  • 31
  • 1
  • Płeć: Kobieta
  • Mówisz i masz
    • Zagadki e-biznesu
  • PrestaShop: 1.6
  • Status: forum
Odp: Proces zamawiania
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 20, 2014, 10:48:56 pm »
Nie umiem usunąć swojego posta więc zmieniam go. Przez przypadek 2 razy mi się dodał. Sorry  :P

*

Offline west

  • Administrator
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 5,285
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Europasaz.pl
    • PrestaShop, Wordpress, SMF, Woocomerce
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
Odp: Proces zamawiania
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 20, 2014, 11:07:25 pm »
Nie umiem usunąć swojego posta więc zmieniam go. Przez przypadek 2 razy mi się dodał. Sorry  :P
ok. reszte uwag przekazałem klientowi dzięki
@deejay czytaj czasem ze zrozumieniem szybkośc nie ma tutaj znaczenia :P
MODUŁY | https://europasaz.pl |  SKLEPY INTERNETOWE | WSPARCIE TECHNICZNE | HOSTING | https://europasaz.pl 

*

Offline eranet

  • Nowy
  • *
  • 3
  • 0
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Proces zamawiania
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 20, 2014, 11:15:43 pm »
Aleksandra Testowa - zamówienie niestety anulowane ;)
Testuj do woli, tak jak pisał West trwało to chwilę, żeby to ogarnąć, miałem wcześniej zakupy one page, wycofałem się jednak z tego, bo nie spelnił moich oczekiwań. Opcja z zapisaniem by iść dalej jest kiepska dla przecietnego klienta. Wolę iść i Tobie też polecam w rozwiązanie ciut dłuższe, ale bez wątpienia czytelniejsze.
Za uwagi dziekuję, to kosmetyka, którą będziemy poprawiać, w porówaniu z tym, zeby to całkiem ułatwić i usprawnić (w tym miejscu z czystym sumieniem polecam Westa, który wszystko ogarnia, a takich problemów po poprzedniej firmie było mnóstwo!!!)