wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Możliwość wpisania dowolnych znaków w pole z nazwiskiem ?

  • 1 Odpowiedzi
  • 4078 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline fuli5

  • Nowy
  • *
  • 3
  • 0
Możliwość wpisania dowolnych znaków w pole z nazwiskiem ?
« dnia: Listopad 21, 2009, 12:58:13 am »
Witam - PROSZĘ O POMOC!

Koniecznie potrzebuje pola PESEL przy rejestracji... nie uzyskałem pomocy w poprzednim poście :(

Może więc łatwiejsza droga :)

Zmieniłem w plikach językowych pole Imię na Imię i Nazwisko   a  pole Nazwisko na "PESEL" i jest good... tak miałem w starym oscommerce i w zupełności spełniało to swoją funkcję jak należy ..

Tylko w Prestashop nie da się w to pole wpisać liczb - rozpoznaje tylko tekst :(

BARDZO BYM PROSIŁ  o pomoc gdzie - w którym pliku wywalić to sprawdzanie, aby można było wpisać co się chce albo tylko liczby ??? ??? ??? ??? ???

*

Podemski

  • Gość
Odp: Możliwość wpisania dowolnych znaków w pole z nazwiskiem ?
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 27, 2009, 12:06:38 am »
Może to co się chce lepiej nie... ale otwórz plik:

classes/Adress.php

linia 84:
protected $fieldsValidate = array('id_customer' => 'isNullOrUnsignedId', 'id_manufacturer' => 'isNullOrUnsignedId',
'id_supplier' => 'isNullOrUnsignedId', 'id_country' => 'isUnsignedId', 'id_state' => 'isNullOrUnsignedId',
'alias' => 'isGenericName', 'company' => 'isGenericName', 'lastname' => 'isName',
'firstname' => 'isName', 'address1' => 'isAddress', 'address2' => 'isAddress',
'postcode' => 'isPostCode', 'city' => 'isCityName', 'other' => 'isMessage',
'phone' => 'isPhoneNumber', 'phone_mobile' => 'isPhoneNumber', 'deleted' => 'isBool');

Zamieniasz na:
protected $fieldsValidate = array('id_customer' => 'isNullOrUnsignedId', 'id_manufacturer' => 'isNullOrUnsignedId',
'id_supplier' => 'isNullOrUnsignedId', 'id_country' => 'isUnsignedId', 'id_state' => 'isNullOrUnsignedId',
'alias' => 'isGenericName', 'company' => 'isGenericName', 'lastname' => 'isMessage',
'firstname' => 'isName', 'address1' => 'isAddress', 'address2' => 'isAddress',
'postcode' => 'isPostCode', 'city' => 'isCityName', 'other' => 'isMessage',
'phone' => 'isPhoneNumber', 'phone_mobile' => 'isPhoneNumber', 'deleted' => 'isBool');

Linia 140:

to fields['lastname'] = pSQL(Tools::strtoupper($this->lastname)); na:
$fields['lastname'] = pSQL($this->lastname);
Powinno pomóc. Niemniej jednak takie rozwiązanie jest bardzo złe dlatego, że PESEL czy co tam chcesz umieszczać będzie wyświetlać się w zamówieniu zamiast nazwiska...

Dodanie pola PESEL to nie taka prosta sprawa, ale myślę ze zamiast Nazwiska mógłbyś użyć do tego pola UWAGI. Wtedy pole zmieniasz z textarea na input w authentication.tpl i jest dobrze.