wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Jak przygotować sklep na zmiany?

  • 4 Odpowiedzi
  • 1523 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline xenaxx

  • Użytkownik
  • **
  • 46
  • 0
  • PrestaShop: 1.5.4
  • Status: forum
Jak przygotować sklep na zmiany?
« dnia: Czerwiec 25, 2014, 04:42:17 pm »

Witam,
Powoli chcę wprowadzać zamiany w związku z ustawą o prawach konsumenta. Są rzeczy które można wprowadzać już teraz ale nie wiem jak to zrobić.


Ograniczenie obszaru dostawy „Dostawa towarów jest ograniczona do obszaru Rzeczpospolitej Polskiej.” Lub „Nasze towary dostarczamy wyłącznie do wybranych krajów [lista krajów].”
Informacje te powinny się pojawić „najpóźniej na początku składania zamówienia”, tzn. najpóźniej w koszyku, ale najlepiej jeśli umieścimy je na stronie informacyjnej sklepu. Nie wystarczy zamieścić informacji np. o oferowanych metodach płatności dopiero w trakcie składania zamówienia.
Dodatkowo informacje powinny zostać udzielone w sposób wyraźny, jasny i czytelny. Nie mogą one być zamieszczone na schowanych podstronach czy też być zapisane małą czcionką.


*

Offline endriu107

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 1,197
  • 51
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Jak przygotować sklep na zmiany?
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 25, 2014, 04:59:26 pm »
Najprościej to dodać podstronę cms z opisem wysyłki, oczywiście żeby można było do niej zaglądnąć w dowolnym momencie możesz umieścić ją np. w stopce.

*

Offline xenaxx

  • Użytkownik
  • **
  • 46
  • 0
  • PrestaShop: 1.5.4
  • Status: forum
Odp: Jak przygotować sklep na zmiany?
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 25, 2014, 06:42:23 pm »
Dziękuję za podpowiedź tylko, że jestem laikiem i bardzo proszę o wskazanie w którym module mam umieścic ta informację. Napisałeś że można w stopce ale gdzie w BO jest stworzona taka mozliwośc umieszczenia tej informacji?

*

Offline endriu107

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 1,197
  • 51
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Jak przygotować sklep na zmiany?
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 25, 2014, 08:26:15 pm »
W pierwszej kolejności to wejdź w zakładkę Preferencje > CMS i dodaj nową stronę w której umieścisz te informacje, później w Moduły > Block cms > dodaj ta stronę do footer.

*

Offline xenaxx

  • Użytkownik
  • **
  • 46
  • 0
  • PrestaShop: 1.5.4
  • Status: forum
Odp: Jak przygotować sklep na zmiany?
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 26, 2014, 01:37:01 pm »
Dziękuję za cenne informację.