wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

przeniesienie prestashop 1.6 na inny serwer

  • 11 Odpowiedzi
  • 4521 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline bielik007

  • Użytkownik
  • **
  • 22
  • 0
przeniesienie prestashop 1.6 na inny serwer
« dnia: Lipiec 10, 2014, 12:19:19 am »
Witam, po przeniesieniu sklepu na inny serwer nie mam możliwości zalogowania się do panelu administratora (zamiast panelu jest biała strona - nic się nie wczytuje), przeniosłem wszystkie pliki i bazę danych, a także zmieniłem konfigurację, aby odnosiła się do nowej bazy. Jakieś wskazówki?
www.natidesign.pl | strony internetowe, sklepy on-line

*

Offline Prest

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 62
  • 1
  • www.Selljus.pl
    • Presta shop
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: przeniesienie prestashop 1.6 na inny serwer
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 10, 2014, 08:54:10 am »
Pierwsza strona sklepu ładuje się ?
Najlepiej włączyć wyświetlanie błędów.
prestashop

*

Offline sanmerah

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 75
  • 2
  • PrestaShop: 1.6
  • Status: forum
Odp: przeniesienie prestashop 1.6 na inny serwer
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 10, 2014, 02:15:09 pm »
Takie historie mam na codzień w pracy jak przenoszę wordpressa z test na live. Najczęściej problem wynika z błędu kopiowania plików przez ftp. Presty jeszcze nie przenosiłem ale moze moja uwaga pomoże.

*

Offline west

  • Administrator
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 5,286
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Europasaz.pl
    • PrestaShop, Wordpress, SMF, Woocomerce
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
Odp: przeniesienie prestashop 1.6 na inny serwer
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 10, 2014, 03:07:58 pm »
Takie historie mam na codzień w pracy jak przenoszę wordpressa z test na live. Najczęściej problem wynika z błędu kopiowania plików przez ftp. Presty jeszcze nie przenosiłem ale moze moja uwaga pomoże.




a kolega słyszał o poleceniu gzip lub zip ? nie czekasz wtedy na zaciągnięcie kilkuset plików pojedyńczo tylko pakujesz do jednego




no chyba, ze wtedy wydajność pracy nie pozwoli dopić kawy i zjeść bułki :)
MODUŁY | https://europasaz.pl |  SKLEPY INTERNETOWE | WSPARCIE TECHNICZNE | HOSTING | https://europasaz.pl 

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: przeniesienie prestashop 1.6 na inny serwer
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 10, 2014, 03:23:06 pm »
no chyba, ze wtedy wydajność pracy nie pozwoli dopić kawy i zjeść bułki :)

dobre, dobre :D no ale taka prawda o wielu "specach" ;) :D
design4VIP z innej strony...

*

Offline sanmerah

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 75
  • 2
  • PrestaShop: 1.6
  • Status: forum
Odp: przeniesienie prestashop 1.6 na inny serwer
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 21, 2015, 03:40:12 pm »
Pewnie ze przenosze zipy potem laduje i rozpakowuje ale nie na kazym serwerze da sie pozniej rozpakowac.

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: przeniesienie prestashop 1.6 na inny serwer
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 21, 2015, 06:45:48 pm »
Pewnie ze przenosze zipy potem laduje i rozpakowuje ale nie na kazym serwerze da sie pozniej rozpakowac.
jak nie da sie rozpakowac (czyt. nie ma uslugi zip/gzip lub nie da sie takiej wgrac) to omijaj taki serwer szerokim lukiem. raczej porzedznie dzialajacej presta na takim nie postawisz.
design4VIP z innej strony...

*

Offline sanmerah

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 75
  • 2
  • PrestaShop: 1.6
  • Status: forum
Odp: przeniesienie prestashop 1.6 na inny serwer
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 23, 2015, 02:20:51 am »
Mamy tez dedykowany serwer pod 'wazniejsze' strony, ale czasami jak klient zydzi paru funtow i chce placic malo za hosting to wordpress stoi na shared no i potem ja sie musze meczyc z transferami.

Rzeczywiscie presta na byle czym nie pociagnie.

A co do wspomnianej wydajnosci pracy ;D to mam obrotnego szefa i kasujemy sporo za godzine pracy wiec mam w pracy czas na wszystko ;)

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: przeniesienie prestashop 1.6 na inny serwer
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 23, 2015, 10:14:50 am »
A co do wspomnianej wydajnosci pracy ;D to mam obrotnego szefa i kasujemy sporo za godzine pracy wiec mam w pracy czas na wszystko ;)
no to gratulacje dla klientow, ze daja sie w ch... robic... raczej przy takich pracach bierze sie za efekty a nie godziny...
design4VIP z innej strony...

*

Offline sanmerah

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 75
  • 2
  • PrestaShop: 1.6
  • Status: forum
Odp: przeniesienie prestashop 1.6 na inny serwer
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 27, 2015, 12:54:43 pm »
UK rządzi się innymi prawami, poza tym kasujemy oczywiście za robotę określona kwotę, ale co ja na to poradzę, że takie są tutaj stawki.

Podstawą każdej firmy jest dzisiaj sprzedaż i marketing, a robota jest warta tyle ile jest w stanie wydać na nią klient.
Jak jadę do mechanika samochodowego to kasuje mnie 50 funtów za godzine robocizny, i nie oszukujmy się, mechanika to nie'rocket science', więc dlaczego ja miałbym kasować mniej za pracę wymagajacą więcej myślenia?

Jak ktoś chce robić stronkę od A-Z za 300 funtów to niech sobie robi, mi nic do tego, ja wolę zrobić mniej stron w roku ale za kilka razy więcej i mieć czas wolny dla siebie.

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: przeniesienie prestashop 1.6 na inny serwer
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 27, 2015, 01:22:17 pm »
no to juz nie rozumiem, wczesniej piszesz, ze kasujesz za godzine, czy szef kasuje, mniejsza o to, teraz, ze za robote.... czy to PL czy UK czy inne skroty... raczej w dziedzinei programowania nie da sie efektow przeliczyc z gory na czas godzinowy... raz jedna rzecz zrobisz w 10min, drugi raz wpadasz w "dziure myslowa" i nad jedna duperela kombinujesz godzine.... klienta to nie obchodzi, ma byc cos zrobione, ma dzialc wg zalozen i tyle. owszem, przy wycenie mona sobie jakos w przyblizeniu okreslic mneijwiecej ile czasu robota bedzie trwala, ale to zawsze teoria....

a kasowac wiecej, zeby, jak to okreslasz miec wolny czas.... znam i firmy, ktore w polsce za sklep (instalacja kupionego na addons szablonu, podstawowa konfiguracja i tyle) licza sobie nawet po 3-6tys.... ja jednak wole przerobic wiecej klientow, jak wiadomo, zadowolony klient to najlepsza reklama, a czym wiecej klientow to tym szersza ta reklama ;)
design4VIP z innej strony...

*

Offline sanmerah

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 75
  • 2
  • PrestaShop: 1.6
  • Status: forum
Odp: przeniesienie prestashop 1.6 na inny serwer
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 27, 2015, 03:16:47 pm »
Przeciez nie kasujemy wiecej zeby miec wolny czas, bądzmy poważni. No ale to moje niedpowiedzenie winą zamieszania.

Ogólnie jest tak - jak jest instalacja wordpressa z designem od samego poczatku to mamy jakis tam cennik za instalacje, przeróbkę themu, utworzenie stron, wypełnienie ich trescia itd.

Jak drobna praca to wyceniamy ile godzin to zajmie i kasujem £82.5 + vat za godzinę.


Czas w pracy mam na wszystko bo na swoja pensje zarobie w tydzien robiąc maintenance na kilkunastu kontach PPC Adwords, i jak robota sie skonczy i nie mam co robic to robie co chce, głownie dokształcam się ale jak siedze na ebayu to szef ma to gdzies o ile nie ma nic innego do roboty.
Po prostu inna kultura pracy. Jak się pracuje to się pracuje, a jak idziemy na piwo to idziemy na piwo.

Rynek też jest inny niż w Polce, poważny klient z grubym portfelem często nie zamówi usługi jak cena jest zbyt niska bo niskie ceny są podejrzane.

Ja rozumiem, że w Polsce jest inna sytuacja, głownie z cenami, ale po części wynika to z dużej konkurencji ale i również z dziwnej często mentalności.
Może nie przykład z branży ale często jakaś ekipa budowlana bierze robotę, godzi się na cenę i potem klnie pod nosem, że za mało powiedzieli, że zleceniodawca mało płaci itp. A kto zażadał tej ceny?

Moja żona prowadzi swoją firmę, ja zresztą też i największą barierą jaką musieliśmy tutaj pokonać był fakt, że w Polsce nie uczy się asertywności. Wielu Polakom bardzo ciężko przez gardło przechodzi podanie ceny klientowi, szczególnie jak ta jest nie mała, patrzą się na klienta jak zbity pies i mamrotają w strachu cenę zerkając z przerażeniem jak klient zareaguje. Jak ktoś nie potrafi sprzedawać produktu a jest fachowcem w danej dziedzinie to powinien mieć człowieka od sprzedaży.
Nie spotkałem się jeszcze tutaj, żeby w małej nawet firmie nie było człowieka zajmującego się sprzedażą. A programista jest od tego aby wykonać pracę. Bardzo niewielu programistów potrafi być sprzedawcą.
« Ostatnia zmiana: Maj 27, 2015, 03:38:36 pm wysłana przez sanmerah »