wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Kombinacje atrybutów WIELKI PROBLEM

  • 4 Odpowiedzi
  • 2858 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline frybakowski

  • Nowy
  • *
  • 2
  • 0
  • prestashop
  • PrestaShop: 1.4.x
  • Status: forum
Kombinacje atrybutów WIELKI PROBLEM
« dnia: Sierpień 08, 2014, 08:34:14 am »
Witam,


Mam problem przy konfiguracji produktów w moim sklepie postawionym na prestashopie.
Mianowicie mam produkty, które przy zakupie mogę konfigurować tj. wybierać ich kolor, z tym że przy każdym produkcie muszę wybrać co najmniej dwa kolory (2 grupy kolorów).
I tutaj jest problem, definiując atrybuty w ten sposób, że najpierw definiuje atrybuty z pierwszej grupy kolorów a następnie z drugiej (każdy atrybut ma tylko kolor z jednej grupy) wszystko wyświetla się przy produkcie jak należy tj. są do wybrania da kolory.
Lecz składając zamówienie system uwzględnia tylko jeden kolor, drugiego nie biorąc pod uwagę.
Konfigurując atrybuty w ten sposób, że każdy atrybut zabierał by jeden kolor z jednej grupy i jeden z drugiej wszystko działa jak powinno, lecz problem jest taki, że każda grupa kolorów ma ich po 30.
Wszystko kombinacje tych kolorów to 30 * 30 czyli 900 możliwości mieszania tych kolorów (w przypadku 2 kolorów, są produkty które mają ich 4)
W jaki sposób można poradzić sobie z tym problemem?
Z góry dziękuję za pomoc.

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Kombinacje atrybutów WIELKI PROBLEM
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 08, 2014, 09:06:42 am »
chcac wprowadzic dwa zalezne atrybuty musisz uzyc kombinacji... niestety. przy takiej ilsoci to wrecz zabojstwo dla systemu i szybkosci sklepu. jedyne rozwiazanie to wspominany bardzo czesto na tym forum, nie bez kozery, bo to jeden z lepszych modulow a najlepszy do takich rzeczy, modul Attribute Wizard Pro (cena 150$ - ale wart tego wydatku)
design4VIP z innej strony...

*

Offline frybakowski

  • Nowy
  • *
  • 2
  • 0
  • prestashop
  • PrestaShop: 1.4.x
  • Status: forum
Odp: Kombinacje atrybutów WIELKI PROBLEM
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 08, 2014, 10:46:23 am »
Generatorem atrybutów udało mi się stworzyć atrybuty dla produktów z 2 kolorami (900 możliwości).
Przy próbie stworzenia atrybutów dla 3 kolorów (27 000 możliwości) wyskakuje mi błąd bazy danych mówiący o przekroczeniu dozwolonego rozmiaru pamięci.
Czy moduł Attribute Wizard Pro rozwiąże ten problem?

*

Offline west

  • Administrator
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 5,288
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Europasaz.pl
    • PrestaShop, Wordpress, SMF, Woocomerce
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
Odp: Kombinacje atrybutów WIELKI PROBLEM
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 08, 2014, 10:52:03 am »
tak rozwiąże problem jak pisał wcześniej kolega zupełnie inaczej są tam generowane atrybuty
MODUŁY | https://europasaz.pl |  SKLEPY INTERNETOWE | WSPARCIE TECHNICZNE | HOSTING | https://europasaz.pl 

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Kombinacje atrybutów WIELKI PROBLEM
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 08, 2014, 12:36:49 pm »
Czy moduł Attribute Wizard Pro rozwiąże ten problem?
ten modul byl tak czesto opisywany na tym forum, ze raczej nie powinno ci sprawic trudnosci przy wyszukiwaniu tematu. szukaj albo pod 'Attribute Wizard Pro' albo skrocie 'AWP'. bardzo czesto sam opisywalem dzialanie tego modulu w szczegolach. jeszcze raz podkreslam, jest to jeden z nielicznych modulow, ktory naprawde wart jest swojej ceny. ewentualnie w dostoswaonu czy rozbudowie z checia pomoge. ten modul poznalem juz od podszewki ;)
design4VIP z innej strony...