wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Straszne, bardzo powolne ładowanie kategorii

  • 14 Odpowiedzi
  • 3622 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline oem

  • Nowy
  • *
  • 7
  • 0
  • prestashop
  • PrestaShop: 1.6
  • Status: forum
Straszne, bardzo powolne ładowanie kategorii
« dnia: Sierpień 06, 2014, 07:14:00 pm »
Witam wszystkich bardzo serdecznie.

Przy wzroście ilości produktów strona http://tekmex.kei.pl/presta/ zaczęła strasznie wolno chodzić, a konkretnie kategoria (bo w niej są póki co wszystkie produkty) odzież reklamowa. Bardzo proszę o pomoc, rozwiązanie co jest przyczyną tak powolnego ładowania. Ostatnio czekałem 2 minuty, nie zależnie od szybkości łącza (w kilku miejscach to samo), rozmawiałem z hostingiem i mówią, że praktycznie zero obciążenia jest u nich i łącza, i maszyny także już nie mam pomysłu.

Z góry dziękuję

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Straszne, bardzo powolne ładowanie kategorii
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 06, 2014, 07:39:52 pm »
spowalnia najprawdopodobniej modul blocklayered. z tego co widze masz kupe atryburopw w produktach a kazdy z nich w kazdym wgrywanym produkcie podczas ladowania storny zostaje sprawdzony.
design4VIP z innej strony...

*

Offline oem

  • Nowy
  • *
  • 7
  • 0
  • prestashop
  • PrestaShop: 1.6
  • Status: forum
Odp: Straszne, bardzo powolne ładowanie kategorii
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 06, 2014, 07:54:02 pm »
Faktycznie, nie wpadłem na to. Wyłączyłem moduł i chodzi jak burza. Problem w tym, że to jest potrzebne, a nie mam pomysłu jak to teraz zoptymalizować...


Bardzo dziękuję za podpowiedź, takie proste hehe.

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Straszne, bardzo powolne ładowanie kategorii
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 06, 2014, 08:19:10 pm »
BL-a ciezko zoptymalizowac, raczej poszukaj jakiegos innego (platnego) rozwiazania.
design4VIP z innej strony...

*

Offline west

  • Administrator
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 5,286
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Europasaz.pl
    • PrestaShop, Wordpress, SMF, Woocomerce
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
Odp: Straszne, bardzo powolne ładowanie kategorii
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 06, 2014, 08:32:56 pm »
nie ma płatnych rozwiązań z racji zapytań, które musi wykonać modul filtrów u jednego z klientów rozwiązaliśmy to tak w kategorii głównej blocklayered jest wyłączony w kategorii podrzędnej już nie. sklep działa jak burza, ilość produktów +-15k
MODUŁY | https://europasaz.pl |  SKLEPY INTERNETOWE | WSPARCIE TECHNICZNE | HOSTING | https://europasaz.pl 

*

Offline oem

  • Nowy
  • *
  • 7
  • 0
  • prestashop
  • PrestaShop: 1.6
  • Status: forum
Odp: Straszne, bardzo powolne ładowanie kategorii
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 06, 2014, 10:49:32 pm »
nie ma płatnych rozwiązań z racji zapytań, które musi wykonać modul filtrów u jednego z klientów rozwiązaliśmy to tak w kategorii głównej blocklayered jest wyłączony w kategorii podrzędnej już nie. sklep działa jak burza, ilość produktów +-15k
Dobry pomysł, wykorzystam go. Tylko nie do końca wiem jak to ustawić, żeby było optymalnie. Dziękuję bardzo za chęć pomocy.
Pozdrawiam


Edit:
Macie zrobionych po jednym szablonie dla każdej kategorii osobno?


Edit2:
No nie ogarniam, zrobiłem tak jak mówisz, wyłączyłem wszędzie, zostawiłem tylko w t-shirt i dalej tak muli, z tym że teraz tylko w tej kategorii. Mimo tego, że wyłączyłem filtrowanie atrybutów, których jest najwięcej... co robie źle :(

*

Offline west

  • Administrator
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 5,286
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Europasaz.pl
    • PrestaShop, Wordpress, SMF, Woocomerce
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
Odp: Straszne, bardzo powolne ładowanie kategorii
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 06, 2014, 11:51:16 pm »
musiałbym sprawdzić na Twoim sklepie. Ale popatrz czy nie masz za dużo filtrów jak na tą kategorię i ten szablon. U nas zadziałało wyłączenie filtrów po podkategoriach
MODUŁY | https://europasaz.pl |  SKLEPY INTERNETOWE | WSPARCIE TECHNICZNE | HOSTING | https://europasaz.pl 

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Straszne, bardzo powolne ładowanie kategorii
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 07, 2014, 09:16:01 am »
BL wykonuje kupe zapytan w czasie wyswietlania sie na stornie. odczytuje wszystkie atrybuty jak leci a dopiero pozniej wyswietla tylko te co ma ustawione (przynajmniej w 1.5, w 1.6 jeszcze nie sprawdzalem)... taka juz jego przypadlosc. druga rzecz to kwestia odczytu wszystkich atrybutow dla wszystkich produktow w kategorii, a jezeli zaznaczone i podkateogrii, na raz ze wzgledu na dzialanie po stronei ajax.

platne rozwiazania na pewno jakies sa, cos typu 'sdvanced search' dzialaja dokladnie na tej samej zasadzie, a mzoe i znajdzie sie w addons jakis dzialajacy w ajaxie. ciezko mi cos powiedziec dokladnie, nie ukrywam to tylko domniemania, bo rzadko korzystam z tego rozwiazania. ale dobrze by bylo rozwinac ten temat dla innych i sprobowac wspolnie jakos zoptymalizowac dzialanie BLa. najczestsze uzycie tego modulu to storny odziezowe, ktorych powstaje coraz wiecej. zapewne wielu uzytkownikom tego forum by sie przydal ;)
design4VIP z innej strony...

*

Offline oem

  • Nowy
  • *
  • 7
  • 0
  • prestashop
  • PrestaShop: 1.6
  • Status: forum
Odp: Straszne, bardzo powolne ładowanie kategorii
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 07, 2014, 10:32:33 am »
musiałbym sprawdzić na Twoim sklepie. Ale popatrz czy nie masz za dużo filtrów jak na tą kategorię i ten szablon. U nas zadziałało wyłączenie filtrów po podkategoriach


Ustawione filtry mam tylko 3 i to takie gdzie jest najmniej atrybutów, ale jak kolega powyżej mówi, że BL mimo wszystko sprawdza wszystkie filtry jakie są, u mnie na pewno przyczyną takiego zamulania jest ilość kolorów bo jest ich na chwilę obecną 240, a będzie jeszcze więcej...

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Straszne, bardzo powolne ładowanie kategorii
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 07, 2014, 10:40:44 am »
na pewno przyczyną takiego zamulania jest ilość kolorów bo jest ich na chwilę obecną 240, a będzie jeszcze więcej...
tutaj raczej na pewno, ale jaki sens jest towrzenia tylu kolorow? klient i tak patrzy tylko czy cos jest ziolne, niebieskie, czerwone ;) a pozniej juz odcien, ktory mu pasuje wybiera sobie ze zdjecia... mysle, ze tutaj bedzie najwiekszy blad. wprawadznie calej palety pantone to bezsens, i tak kazdy monitow wysweitla tylko przyblizony kolor, co monitor to inny.
design4VIP z innej strony...

*

Offline oem

  • Nowy
  • *
  • 7
  • 0
  • prestashop
  • PrestaShop: 1.6
  • Status: forum
Odp: Straszne, bardzo powolne ładowanie kategorii
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 07, 2014, 11:36:08 am »
Tak tylko chodzi o to, że facetowi, któremu ten sklep robię bardzo zależy na tych kolorach ponieważ każdy producent odzieży ma różne nazewnictwo kolorów i dzięki temu, że jest ich tyle potrafi bez problemu odnaleźć je na stronie dostawcy/producenta. Nie musi być sortowania po kolorach ale jako atrybut musiały by być...chyba, że uda mi się go jakoś namówić.

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Straszne, bardzo powolne ładowanie kategorii
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 07, 2014, 11:50:09 am »
no to juz tylko albo wygoda sprzedajacego albo wygoda kupujacego... pytanie (retoryczne) co wazniejsze? :D

ale gdzies kkiedys na forge widzialem pytanie odnosnie wlasnie wygrywania wszystkich, nawet nie uzywanych atrybutow. nie wiem jak sie potoczyly losy tego watku bo nie sledzilem, ale byl na pewno. moze cos tam poradzili, moze w nowszych wersjach BL ujeli to w modyfikacjach... na pewno nalezalo by zmienic psychike modulu z odczytywaniem atrybutow, tak zeby czytal tylko te potrzebne... ale to, mysle, ze nie bedzie nalezala do prostszych przerobek patrzac na sama budowe tego modulu i powiazania z innymi kontrolerami ;/
design4VIP z innej strony...

*

Offline oem

  • Nowy
  • *
  • 7
  • 0
  • prestashop
  • PrestaShop: 1.6
  • Status: forum
Odp: Straszne, bardzo powolne ładowanie kategorii
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 07, 2014, 11:50:49 am »
Dla mnie sprzedającego bo on mi płaci  ;D

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Straszne, bardzo powolne ładowanie kategorii
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 07, 2014, 11:54:45 am »
Dla mnie sprzedającego bo on mi płaci  ;D

ale chodzilo mi o sprzedajacego (czyli administratora sklepu) oraz kupujacego, czyli potencjalnego uzytkownika storny.
design4VIP z innej strony...

*

Offline oem

  • Nowy
  • *
  • 7
  • 0
  • prestashop
  • PrestaShop: 1.6
  • Status: forum
Odp: Straszne, bardzo powolne ładowanie kategorii
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 07, 2014, 12:20:41 pm »
ale chodzilo mi o sprzedajacego (czyli administratora sklepu) oraz kupujacego, czyli potencjalnego uzytkownika storny.
Wiem przecież, żartuje sobie. Problem jest taki, że zdjęcie jako rodzaj produktu jest jedno, nie ma dla każdego koloru osobnego zdjęcia dlatego kolory muszą być tak czy inaczej, ewentualnie jakoś to inaczej rozplanować. Trochę bez sensu jest to, że BL analizuje nawet wyłączone filtry...gdyby dało się zrobić tak żeby ich nie analizował problem byłby podejrzewam rozwiązany.