wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Upgrade 1.3 > 1.6

  • 5 Odpowiedzi
  • 4171 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Upgrade 1.3 > 1.6
« dnia: Wrzesień 26, 2014, 11:54:42 am »
witam. mampytanie, chyab do bardziej doswiadczonych z tego forum. ale przerzucam sklep z zamierzchlej 1.3 az do 1.6. no po wielu kombinacjach sie udalo, ale nie bez bolu. ma ptyanie do tych co juz bawili sie takim przeskokiem wersji. jak radziliscie sobie z przeniesieniem odnosnie:

1. przerzucenie produktow ze zdjeciami. tutaj, jak wiadomo, zdjecia w 1.3 byly jeszcze bez canocical url, a 1.6 juz nie dopuszcza innej wersji. juz nawet wylaczenie w 1.4 gdzie byla pierwsza taka mozliwosc i przejscie do 1.5 i dopeiro wyzej za wiele nie dawalo.... 

2. indexacja wyszukwiarki. ta po przejsciu juz na 1.5, z niewiadomych mi powodow sie blokuje i za chiny nie chce dodac zadnego produktu a niby Search::indexation() dziala, jednak tabela jest pusta

to takie glowne problemy z jakimi natkanlem sie w tej wojaczce. narazie "ukryje" wszystkie kroki pokolei jakie ja wykonywalem bo jestem bardzo ciekawy jak Wy sobie z takimi rzeczami robicie a nie chcialbym za wiele sugerowac. tutaj prosilbym, w miare mozliwosci, bo zdaje sobie sprawe z tajemnic developerskich ;) o jakies krotkie info co z tymi fantami mozna zdzialac ;) a moze to tylko bledy u mnie...
design4VIP z innej strony...

*

Offline west

  • Administrator
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 5,285
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Europasaz.pl
    • PrestaShop, Wordpress, SMF, Woocomerce
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
Odp: Upgrade 1.3 > 1.6
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 26, 2014, 05:17:45 pm »
wykorzystałem upgrade instalatora do 1.4 i później już zmigrowałem do 1.6.0.8. Przeniosłem sklep 1:1 z urlami, produktami, zdjęciami i wyszukiwarką. Zalecam nie korzystać z one click upgrade i tym podobnych wynalazków. Co ciekawe ja migrowałem z 1.2.0.8
wynik:
http://solimed.pl
MODUŁY | https://europasaz.pl |  SKLEPY INTERNETOWE | WSPARCIE TECHNICZNE | HOSTING | https://europasaz.pl 

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Upgrade 1.3 > 1.6
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 26, 2014, 06:29:07 pm »
wykorzystałem upgrade instalatora do 1.4 i później już zmigrowałem do 1.6.0.8. Przeniosłem sklep 1:1 z urlami, produktami, zdjęciami i wyszukiwarką. Zalecam nie korzystać z one click upgrade i tym podobnych wynalazków. Co ciekawe ja migrowałem z 1.2.0.8
wynik:
http://solimed.pl
1click to tylko kupa bledow i zero efektow, to juz przechodzilem duzo wczesniej ;) dziwne. jakbym nie probowal czy przez manulany skok czy przez instalatrona zawsze efekt ten sam, brak zdjec i zablokowana indexacja. teraz sie zastanawiam, czy to efekt serwera? dziwne. no ja poradzilem sobie troche inaczej, ale to juz autorskim narzedziem exportu CSV miedzy 1.4 do 1.6 (sciaganie CSV jednym przyciskiem z 1.4 w formie idealnej z budowa standardowego ukladu kolumn w importerze 1.6) czyli taki CSV "2-click upgrade" ;) pozniej juz czysta instalacja 1.6 i import przez CSV wszelkich mozliwosci (klienci, produkty, kateogrie... itd. to co mozna importowac przez to narzedzie - narazie jeszcze bez atrybutow, te mam tylko do 1.5 bo w 1.6 zmienili troche system odczytu CSV a nie mam za bardzo czasu na przerobki w tym momencie, to ciagne przez baze, szybciej :D, jednak na dniach juz chyba w koncu sie za to wezme i dokoncze narzedzie). jednak czesc, jak zamowienia czy rodzaje wysylek itd. czy tym podobne musialem juz sciagac bezposrednio przez mySQL. ale dziala, wszystko chodzi, czyli tak czy tak cel osiagniety ;)

ale dziwi mnie jak pociagnelo ci zdjecia z automatu, bo w sumie przy upgrade tych nie podzieli sobie sam na canonicale... ale moze sie myle, albo w jakis sposob zmusiles 1.6 do czytania ukladu zdjec 'IDproduct-IDphoto-size.jpg' ;) znaczy.... no, jezeli jest tak jak piszesz to na pewno sie myle :D jednak u mnie ta sztuczka, nie wiem dlaczego, sie nie udala stad tez takie pytanie z ciekawisci. widocznie cos robilem nie tak, ale nie liczy sie droga dotarcia, liczy sie osiagniecie celu :d  mysle, ze to co napisales przyda sie tez wielu forumowiczom, bo to bardziej bezposrednia metoda niz moja z narzedziem "zewnetrznym"
design4VIP z innej strony...

*

MERA

  • Gość
Odp: Upgrade 1.3 > 1.6
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 01, 2014, 06:09:40 pm »
Ja robię to całkiem inaczej ,instaluję czystą wersję PS 1.6 a następnie przez SQL-Front  lub MySQL-Front  przerzucam  dane a puste pola uzupełniam poprzez kopiowanie w excelu . Czas jaki potrzebny do przeniesienia sklepu z PS 1.1 z 38 000 produktów do wersji PS 1.6 czy inną to około 1-2 godz .Na serwerze pozostawiam zdjęcia w pliku /img/p  a następnie trzeba wygenerować nowe .Przenosiłem z PS 1.1 mera.auto.pl  na dwa sklepy PS 1.6  filtryknecht.eu  filtryfiltron.eu .Jeżeli chodzi o automatyczne aktualizowanie to baza danych zostaje niepotrzebnie dopisana o wiele więcej danych niż to potrzebne

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Upgrade 1.3 > 1.6
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 01, 2014, 06:14:32 pm »
Ja robię to całkiem inaczej ,instaluję czystą wersję PS 1.6 a następnie przez SQL-Front  lub MySQL-Front  przerzucam  dane a puste pola uzupełniam poprzez kopiowanie w excelu . Czas jaki potrzebny do przeniesienia sklepu z PS 1.1 z 38 000 produktów do wersji PS 1.6 czy inną to około 1-2 godz .Na serwerze pozostawiam zdjęcia w pliku /img/p  a następnie trzeba wygenerować nowe .Przenosiłem z PS 1.1 mera.auto.pl  na dwa sklepy PS 1.6  filtryknecht.eu  filtryfiltron.eu .Jeżeli chodzi o automatyczne aktualizowanie to baza danych zostaje niepotrzebnie dopisana o wiele więcej danych niż to potrzebne

juz samo 38tys rekordow otwieranych w Excell to hardkor... a zmiana... no raczej w 1-2h to ciezko uwierzyc, ale oczywiscie, wierze na slowo (choc z pewna doza niesmialosci ;D) co do zdjec... no tutaj to juz, tak jak wspominalem wczesniej, PS 1.6 potrzebuje struktury katalogow w canonical, ktore to weszlo dopiero od wersji 1.4. raczej generowanie tutaj bedzie niemozliwe... ale.. tez, jak wyzej, nie pozostaje nic innego jak wierzyc na slowo.
design4VIP z innej strony...

*

MERA

  • Gość
Odp: Upgrade 1.3 > 1.6
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 01, 2014, 07:38:42 pm »
Jeżeli chodzi o działania w excelu to żaden problem ,obecnie mam już 39 000 poz prod. robiłem już w excelu bazę na 200 000 i spokojnie da się pracować . Jeżeli ma ktoś wątpliwości to niech skorzysta właśnie z darmowego oprogramowania      SQL-Front  lub MySQL-Front  napewno zadowoli każdego    Warunek korzystanie z tych programów to dostęp do hosta na zewnątrz  . Export 38 000 produktów jako ps_produkt_lang  trwa około 1 minuty w zależności od łącza ,inne podobnie a nawet mniej .