wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Problem z wysyłaniem mmeili przez SMTP

  • 2 Odpowiedzi
  • 1174 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Michu

  • Nowy
  • *
  • 9
  • 0
  • prestashop
  • PrestaShop: 1.6
  • Status: forum
Problem z wysyłaniem mmeili przez SMTP
« dnia: Listopad 14, 2014, 01:38:31 am »
Hej,

Trafiłem na następujący problem.
Założyłem dedykowany adres e-mail dla sklepu, który stawiam.
Starałem się ten adres podać gdzie się tylko dało jednak wiadomości przychodzące ze sklepu są podpisane adresem pocztowym wykorzystanym do założenia sklepu.
Ponadto mam też problem z konfiguracją wysyłania wiadomości przez SMTP.
Tzn. konfiguracja przebiega pomyślnie. Meil testowy dochodzi. Natomiast po opuszczeniu okna konfiguracyjnego (klikam zapisz oczywiście) i powrocie do niego, sposób wysyłania maili zaznaczony jest na php. Kolejna zmiana to powtórka z rozrywki i ponowny samoczynny powrót do metody php mail.

Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu wysyłki wiadomości przez SMTP oraz podmiany na dedykowany adres e-mail (może jest jakieś miejsce, którego nie znalazłem, a gdzie trzeba podać adres).

Hosting i pocztę mam na Hekko.pl

POzdrawiam
Michał

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Problem z wysyłaniem mmeili przez SMTP
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 14, 2014, 10:13:21 am »
sprawwdz w Preferencje>kontakty sklepu czy masz przypisany pozadaany adres email. to jest ten, ktory wysyla najwiecej wiadomosci ze sklepu. jezlei nie da sie go zmienic (po odswierzeniu wraca do starego) znaczy, ze masz powtorzony wpis w bazie danych (ps_configuration) dla [jak dobrze pamiertam] PS_EMAIL_SHOP

to samo moze tyczyc sie ustawic SMTP. ale z tym ejszcze problemu nie mialem, wiec ciezko cos tak na sucho wywnioskowac. moze wersja? mzoe cos nie tak jest wprowadzane... nei wiem, tutaj nie bede sie wypowiadal.
design4VIP z innej strony...

*

Offline Michu

  • Nowy
  • *
  • 9
  • 0
  • prestashop
  • PrestaShop: 1.6
  • Status: forum
Odp: Problem z wysyłaniem mmeili przez SMTP
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 15, 2014, 02:03:19 am »
Faktycznie, w bazie danych w kilku miejscach był zapisany właściwy mail. Natomiast w tabeli ps_configuration był adres, który należało zmienić. Generalnie ten problem został rozwiązany.

Kwestia niezapisującego się sposobu wysyłki przez SMTP nadal pozostaje nierozwiązana i proszę o pomoc.