wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Presta nie wysyła faktur

  • 10 Odpowiedzi
  • 2589 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline marokaciii034

  • Nowy
  • *
  • 9
  • 0
  • prestashop
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Presta nie wysyła faktur
« dnia: Grudzień 22, 2014, 10:36:53 pm »
Witam.
W jaki sposób można edytować fakture która powinna być wysyłana do klienta na maila po zamówieniu przedmiotu ? Chciał bym aby się w niej znalazły moje dane i nr konta do przelewu.
Jeszcze mam problem ponieważ presta nie wysyła żadnego emaila do klienta który coś np coś zamówił (nie wysyła faktury) dodam że funkcje mail mam dobrze skonfigurowaną bo "wiadomość testowa" dochodzi.

PrestaShop 1.4.4.1

*

Offline west

  • Administrator
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 5,288
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Europasaz.pl
    • PrestaShop, Wordpress, SMF, Woocomerce
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
Odp: Presta nie wysyła faktur
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 23, 2014, 08:46:03 am »
od 1 katalog pdf/invoice.tpl
od 2 a generują Ci się faktury wogóle?
MODUŁY | https://europasaz.pl |  SKLEPY INTERNETOWE | WSPARCIE TECHNICZNE | HOSTING | https://europasaz.pl 

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Presta nie wysyła faktur
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 23, 2014, 09:44:59 am »
od 1 katalog pdf/invoice.tpl
od 2 a generują Ci się faktury wogóle?

1. no niestety, w 1.4 to nie takie proste ;) w tej wersji jeszcze nie ma szablonu pod FV czy list przewozowy, te sa generowane z klasy PDF.php. wutworzenie czy dodanie czegkolwiek do tych dokemtnow wymaga juz nielada umiejetnosci programistycznych. trzeba poznac zmeinne generatra: SetY, SetX, Cell i wiele wiele innych.

podany przyklad edycji plikow .tpl mozliwy jest dopiero od wersji 1.5.

2. pop pierwsze sprawdz czy w PA > Zamowienia > Faktury masz je wlaczone w 'opcje rachynku', po drugie sprawdz czy w danym statusie (oczekiwanei na przelew czy podobnych) masz wlaczona opcje pobierania przez klienta FV
design4VIP z innej strony...

*

Offline marokaciii034

  • Nowy
  • *
  • 9
  • 0
  • prestashop
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Presta nie wysyła faktur
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 25, 2014, 05:56:15 pm »
A czy mogę zaktualizować Preste do nowszej wersji i czy wtedy będę mógł w prostszy sposób edytować faktury ?

W zamówienia>faktury>opcje rachunku mam włączone wysyłanie faktur, Prefiks faktury:FA , Numer faktury: 963

Opcja pobierania faktur też jest włączona, nie mam pojęcia czemu nie wysyła :/




Może mógł by ktoś zajrzeć do mojego sklepu i dowiedzieć się co tam jest źle ustawione ? Nie ukrywam, że trochę się bawiłem więc mogłem coś popsuć ;/

edit. Jeszcze mam problem z 1 rzeczą, gdy ktoś zamawia przedmiot bez rejestracji to musi podać " Numer identyfikacyjny NIP" Jak usunąć żeby w ogóle tego nie było ?

*

Offline west

  • Administrator
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 5,288
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Europasaz.pl
    • PrestaShop, Wordpress, SMF, Woocomerce
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
Odp: Presta nie wysyła faktur
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 27, 2014, 07:28:13 am »
Cytuj
edit. Jeszcze mam problem z 1 rzeczą, gdy ktoś zamawia przedmiot bez rejestracji to musi podać " Numer identyfikacyjny NIP" Jak usunąć żeby w ogóle tego nie było ?
lokalizacja / kraje - opcja nip
MODUŁY | https://europasaz.pl |  SKLEPY INTERNETOWE | WSPARCIE TECHNICZNE | HOSTING | https://europasaz.pl 

*

Offline marokaciii034

  • Nowy
  • *
  • 9
  • 0
  • prestashop
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Presta nie wysyła faktur
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 30, 2014, 04:42:13 pm »
Dzięki, pomogło.
A może ktos jeszcze mi pomoc z tymi fakturami ? Bo nie mam pojecia jak to zrobić, probowalem już chyba wszystkiego i nadal nie wysyła faktury po tym jak się zakupi jakis przedmiot. Presta jest dobrze skonfigurowana pod wzgledem wysyłania e-maili. I czy moge zaktualizować preste do najnowszej wersji bez utraty żadnych danych itp.

*

Offline west

  • Administrator
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 5,288
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Europasaz.pl
    • PrestaShop, Wordpress, SMF, Woocomerce
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
Odp: Presta nie wysyła faktur
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 30, 2014, 09:56:48 pm »
z wersji 1.4 nie zaktualizujesz ot tak sobie sugerowałbym na jakims lokalnym komputerze sprawdzenie tej operacji
zobacz co masz poustawiane w statusach zamówień kiedy dołącza rachunek i czy w ogóle go generuje
MODUŁY | https://europasaz.pl |  SKLEPY INTERNETOWE | WSPARCIE TECHNICZNE | HOSTING | https://europasaz.pl 

*

Offline marokaciii034

  • Nowy
  • *
  • 9
  • 0
  • prestashop
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Presta nie wysyła faktur
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 17, 2015, 12:31:44 pm »
Witam ponownie. Dalej nie mogę sobie poradzić z tym wysyłaniem maili. Presta w ogóle nie chce wysłać żadnego maila z poziomu strony, np podczas rejestracji, złożenia zamówienia, lub z poziomu admina przekształcenie kogoś z poziomu gościa na poziom klienta (powinna wysyłać maila z losowym hasłem). Natomiast gdy wpisuje maila do "Wiadomość testowa" maili o dziwo dochodzi... W czym może tkwić problem ?
Korzystam z funkcji PHP(mail)

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Presta nie wysyła faktur
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 17, 2015, 05:09:27 pm »
podstawowe pytanie, czy korzystasz z maila w domenie sklepu? sprawdzales przez SMTP? w katalogu ./mails masz katalog ./pl wraz z plikami? zwroc uwage czy pliki nie sa puste (0kb)
design4VIP z innej strony...

*

Offline marokaciii034

  • Nowy
  • *
  • 9
  • 0
  • prestashop
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Presta nie wysyła faktur
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 19, 2015, 09:04:10 pm »
Tak, korzystam z maila w domenie sklepu. SMTP nie sprawdzałem bo nie umiem ustawić ;/ ale skoro dochodzi wiad. testowa z poziomu PHP(mail) to powinny dochodzić i inne wiadomości ze sklepu (tak mi się wydaje). Zaden plik w katalogu mails/pl nie jest pusty. Może w czymś innym tkwi problem ?

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Presta nie wysyła faktur
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 20, 2015, 09:41:52 am »
jezlei te punky poprzednie na pewno masz dobrze, to sila rzeczy "w czyms innym tkwi problem" ;)

a mzee masz zaznaczone "nie wysylaj maili" w ustawieniach?
design4VIP z innej strony...