wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Problem z logo i szablonem

  • 4 Odpowiedzi
  • 1477 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline gaja37

  • Użytkownik
  • **
  • 40
  • 0
  • prestashop
  • PrestaShop: 1.6
  • Status: forum
Problem z logo i szablonem
« dnia: Styczeń 07, 2015, 11:45:18 am »
Witam!
Właśnie zaczynam moją przygodę z prestashop 1.6, a jestem średnio ogarnięta informatycznie i mam kilka problemów na początek:
- nie jestem w stanie skonfigurować szablonu; po wgraniu sklepu można było w niego wejść i poustawiać kolory, czcionki, itd. Teraz po kliknięciu przekierowuje mnie do strony defaultsite na której mój hostingodawca informuje, że strona juz jest zajęta
- nie mogę wgrać logo - po wrzuceniu zdjęcia system się wiesza i już
- na ustawionej stronie sklep się nie pojawia i nie wiem, co zrobić, żeby w końcu tam był.

Będę wdzięczna za pomoc, bo zawiesiłam się tuż po instalacji i cieżko mi ruszyć samej dalej.

*

Offline gaja37

  • Użytkownik
  • **
  • 40
  • 0
  • prestashop
  • PrestaShop: 1.6
  • Status: forum
Odp: Problem z logo i szablonem
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 07, 2015, 12:40:34 pm »
Logo być może było za duże, ale z pozostałymi problemami nie umiem sobie poradzić.

Jak przenieść stronę z /admin tak, by działała już jako strona główna, a sklep pracował?

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Problem z logo i szablonem
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 07, 2015, 02:22:27 pm »
- nie jestem w stanie skonfigurować szablonu; po wgraniu sklepu można było w niego wejść i poustawiać kolory, czcionki, itd. Teraz po kliknięciu przekierowuje mnie do strony defaultsite na której mój hostingodawca informuje, że strona juz jest zajęta
po kliknieciu w co? do samego panelu mozesz wejsc? podaj linka dla zobrazowania problemu.


- nie mogę wgrać logo - po wrzuceniu zdjęcia system się wiesza i już
pytanie podstawowe, jaki hosting i jakie masz ustawienia np. przy wielosci zdjecia, ktore mzoesz wrzucac

- na ustawionej stronie sklep się nie pojawia i nie wiem, co zrobić, żeby w końcu tam był.
co znaczy "na ustawionej stornie", gdzie zostala ustawiona, w jaki sposob. co znaczy "sie nie pojawia", a co sie pojawia zamiast niej?


REASUMUJAC. przede wszystkim podaj hosting, linka do sklepu, opisz dokladniej co i w jaki sposob robilas.
design4VIP z innej strony...

*

Offline gaja37

  • Użytkownik
  • **
  • 40
  • 0
  • prestashop
  • PrestaShop: 1.6
  • Status: forum
Odp: Problem z logo i szablonem
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 07, 2015, 03:27:41 pm »
To od początku:)


Domena zarejestrowana w hostingu 1&1. Po wprowadzeniu adresu pojawia się to co widać: http://www.ohoscrubs.pl/


W panel administracyjny mogę wejść. Na początku jednak na poziomie konfiguracji szablonu po jego kliknięciu można było sobie pewne rzeczy poustawiać. Teraz to nie działa.


Na sklep, jak widać marny i w fazie mojej nieudolnej budowy, wejść można jednak przez adres http://www.ohoscrubs.pl/admin i tam już sobie zobaczyć jak ona wygląda. Jak już kiedyś ją ogarnę tak, by wyglądała, jak mogę spowodować, żeby główny adres działał?


Logo jak widać wrzuciłam  w końcu.


Teraz pozostaje tylko zrobić wszystko inne.

Jak mogę zmienić górny baner?


Czy na głównej stronie działają kolumny lewa i prawa?

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Problem z logo i szablonem
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 07, 2015, 04:58:20 pm »
zaczne od najprostszych ;)

1. sprawdz czy w katalogu glownym nie masz pliku index.html, znaczy, na pewno jest wiec go wyrzuc ;)
to mamy zalatwiona sprawe z 'defaultsite'

2. raczej katalog admina nie moze nazywac sie 'admin' jest to nazwa niedozwolona przez presta wiec na pewno zostala ona zmieniona na jakas inna. sprawdz przez FTP nazwe katalogu - albo cos 'adminXXX' albo spory ciag liter i cyfr


3. Jak mogę zmienić górny baner?
modul 'konfigurator szablonu'


4. Czy na głównej stronie działają kolumny lewa i prawa?
skorka i ustawienia zaawansowane, tam mozna wlaczac lub wylaczac poszczegolne kolumny dla roznych storn
design4VIP z innej strony...