wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Export produktów do .CSV wraz z cechami i opisem

  • 2 Odpowiedzi
  • 2724 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Lucio

  • Nowy
  • *
  • 5
  • 0
  • prestashop
  • PrestaShop: 1.6
  • Status: forum
Export produktów do .CSV wraz z cechami i opisem
« dnia: Styczeń 29, 2015, 12:01:40 pm »
Cześć wszystkim,


Czy da się w jakiś sposób wyeksportować produkty, które już mamy w Prescie, do .CSV razem z ich opisem i cechami. Potrzebowałbym tego, bo mam już sporo produktów (blisko 2000) poopisywanych i chciałbym tylko masowo pozmieniać ceny, ilości i pododawać zdjęcia. Przez sam panel jest to strasznie mozolne, a w excelu byłaby to chwila.


W tej chwili to wygląda tak, że po exporcie mam tylko kilka kategorii w pierwszym wierszu, brakuje właśnie cech i opisów (krótkiego i normalnego) i gdy zmienię w nim np. ceny to po imporcie w produktach giną właśnie cechy i opisy.


Gdy szukałem czegokolwiek, to znalazłem tylko informacje o imporcie, a nigdzie nie ma nic na temat exportu.


Proszę pomóżcie zaoszczędzić mi czas  ;)

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Export produktów do .CSV wraz z cechami i opisem
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 29, 2015, 12:25:46 pm »
do exportu starczy ci tyle ile daje sklep zeby aktualizowac zdjecia, ceny, ilosci.... wcale nie sa potrzebne opisy i cechy.

przy imporcie nie zaznaczaj 'usun produkty przez importem' i importuj po 'id', w nastepnym kroku wybierz tylko te tabele, ktore chcesz zmienic a reszte wylacz calkowicie (nie bierz pod uwage') - wtedy zmienia sie tylko dane te, ktore zostaly zaktualizowane.
design4VIP z innej strony...

*

Offline Lucio

  • Nowy
  • *
  • 5
  • 0
  • prestashop
  • PrestaShop: 1.6
  • Status: forum
Odp: Export produktów do .CSV wraz z cechami i opisem
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 29, 2015, 08:06:18 pm »
Dzięki bardzo, faktycznie w ten sposób wszystko jest tak jak ma być.