wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

error (parseJSON) podczas aktualizacji

  • 15 Odpowiedzi
  • 7614 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Roksana

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 78
  • 0
error (parseJSON) podczas aktualizacji
« dnia: Luty 11, 2015, 10:33:56 am »
Witam
Chciałam zaktualizować prestę do najnowszej poprzez moduł 1 clic upgrade. Niestety wyrzuca mi błąd. "[/size]Javascript error (parseJSON) detected for action "upgradeNow Zupełnie nie wiem co mam dalej robić... [/color][/size]

*

Offline west

  • Administrator
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 5,285
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Europasaz.pl
    • PrestaShop, Wordpress, SMF, Woocomerce
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
Odp: error (parseJSON) podczas aktualizacji
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 11, 2015, 01:41:23 pm »
zaktualizować ręcznie poprzez instalator lub zlecić na zewnątrz
MODUŁY | https://europasaz.pl |  SKLEPY INTERNETOWE | WSPARCIE TECHNICZNE | HOSTING | https://europasaz.pl 

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: error (parseJSON) podczas aktualizacji
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 11, 2015, 01:46:33 pm »
Witam
Chciałam zaktualizować prestę do najnowszej poprzez moduł 1 clic upgrade. Niestety wyrzuca mi błąd. "[/size]Javascript error (parseJSON) detected for action "upgradeNow Zupełnie nie wiem co mam dalej robić... [/color][/size]
a z jakiej wersji do jakiej dokladnie chcesz 1-clikowac?
design4VIP z innej strony...

*

Offline Roksana

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 78
  • 0
Odp: error (parseJSON) podczas aktualizacji
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 11, 2015, 02:47:10 pm »
z wersji 1.6.0.9. do wersji 1.6.0.11

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: error (parseJSON) podczas aktualizacji
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 11, 2015, 03:24:43 pm »
z tego co widze po forge to blad ten byl goraczka wetsji 1.4.10 ;/ dlatego tez pytalem o twoja wersje. na 1.6 (kazdej) nie powinno byc juz problemu. ale jak widac sie pojawia. jedno co znalazlem z ciekawszych odpowiedzi forge:

Cytuj
Hi all,
Thank your for your reports.
The "UpgradeNow" error is a very generic error that simply means it fails. This could be due to many things and parameters.
Pleae give a try to last module version http://addons.prestashop.com/en/administration-tools-prestashop-modules/5496-1-click-upgrade-autoupgrade.html
as this is probably due to allow_url_fopen not activated on your host.
"it appears that display errors is enable on your shop and this can cause problem during update. Display errors is off in config.inc.php file." is not present in the module anymore so the green checks shopuld be ok now.
Best regards


ewentualnie jeszcze ten watek. https://www.prestashop.com/forums/topic/192406-cant-auto-upgrade-any-version-same-error-every-time/ tu poruszanych jest pare-nascie mozliwosci ;)
design4VIP z innej strony...

*

Offline Roksana

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 78
  • 0
Odp: error (parseJSON) podczas aktualizacji
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 11, 2015, 04:10:07 pm »
to forum juz przerobiłam i nic z tego.... To wcześniej próbuje ale nie mam tego pliku install albo go nie potrafie znaleźć

*

MERA

  • Gość
Odp: error (parseJSON) podczas aktualizacji
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 11, 2015, 08:05:41 pm »
Tu tylko zmiana serwera pomoże bo chyba to bardzo słaby lub niekompletnie zainstalowany.

*

Offline Roksana

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 78
  • 0
Odp: error (parseJSON) podczas aktualizacji
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 13, 2015, 12:47:39 pm »
no ale ja nie mogę tak co chwilke zmieniać serwera... dopiero zmieniłam bo poprzedniej wersji nie mogłam zaktualizować, jestem teraz na Home.pl. Dlaczego to jest tak dziwnie, ze zamiast naprawiać program trzeba żeby użytkownik tego programu w celach likwidacji błędów zmieniał serwer... Specjalnie zmieniałam bo poprzedniej aktualizacji też nie mogłam zrobić, a byłam na innym serwerze. Skoro wiadomo, ze problem taki istnieje czy naprawdę nikt nie potrafi mi jakoś pomóc?

*

Offline endriu107

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 1,197
  • 51
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: error (parseJSON) podczas aktualizacji
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 13, 2015, 06:16:21 pm »
Home się po prostu nie nadaje i nie dziw się że coś nie działa z home tak już jest więc przed zmiana sugeruję zaczerpnąć informacji które serwery są dobre dla presty a które zdecydowanie nie. Tutaj cię nie zaskoczę ale wystarczy napisać pytanie do home czy ich serwery współpracują dobrze z prestashop, oni tego nie ukrywają że nie, a poza tym home jest drogi. Kiedyś miałem u nich wykupionych kilka usług w niższych pakietach przed zakończeniem okresu abonamentowego zadzwoniła do mnie kobieta z obsługi klienta i oferując mi dodatkowy extra rabat w porównaniu do innych wypadali i tak dużo drożej i gorzej.

Wracając do tematu utwórz kopie na lokalu zaktualizuj i wrzuć na serwer.

*

MERA

  • Gość
Odp: error (parseJSON) podczas aktualizacji
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 13, 2015, 06:52:18 pm »
Mam na d2.pl i wszystko śmiga . cena jest dobra do jakości jaką proponują .  Nie powinno być żadnych problemów z instalacją jak i z aktualizacją . Mam 8 sklepów na ich serwerze i polecam , można sprawdzić  np  www.mera.auto.pl  ma 50 000 produktów i działa bez żadnych zająknięć. To jest serwer w Niemczech http://www.hetzner.de/ a gość który udostępnia to naprawdę super profesjonalny gość ,pomoc w razie potrzeby praktycznie do minuty. Polecam




*

Offline sanmerah

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 75
  • 2
  • PrestaShop: 1.6
  • Status: forum
Odp: error (parseJSON) podczas aktualizacji
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 16, 2015, 12:34:13 pm »
no ale ja nie mogę tak co chwilke zmieniać serwera... dopiero zmieniłam bo poprzedniej wersji nie mogłam zaktualizować, jestem teraz na Home.pl. Dlaczego to jest tak dziwnie, ze zamiast naprawiać program trzeba żeby użytkownik tego programu w celach likwidacji błędów zmieniał serwer... Specjalnie zmieniałam bo poprzedniej aktualizacji też nie mogłam zrobić, a byłam na innym serwerze. Skoro wiadomo, ze problem taki istnieje czy naprawdę nikt nie potrafi mi jakoś pomóc?

Miałem ten sam problem na home.
Jedyne rozwiazanie to zmiana serwera.

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: error (parseJSON) podczas aktualizacji
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 16, 2015, 05:36:47 pm »
no ale ja nie mogę tak co chwilke zmieniać serwera... dopiero zmieniłam bo poprzedniej wersji nie mogłam zaktualizować, jestem teraz na Home.pl. Dlaczego to jest tak dziwnie, ze zamiast naprawiać program trzeba żeby użytkownik tego programu w celach likwidacji błędów zmieniał serwer... Specjalnie zmieniałam bo poprzedniej aktualizacji też nie mogłam zrobić, a byłam na innym serwerze. Skoro wiadomo, ze problem taki istnieje czy naprawdę nikt nie potrafi mi jakoś pomóc?
tutaj nie ma co szukac winnych i zwalac winy na silnik presta. z calym szacunkiem, ale sama jestes winna. niestety. jak piszesz, juz bylas zmuszona na zmiane serwera, no i ok, wybor okazal sie wczesniej nietrafiony co do serwera i wyszlo jak wyszlo. tutaj, przed pojeciem jakichkolwiek kolejnych krokow trzeba bylo najpierw zagladnac na fora dot. preta, czy to czy kazde inne temetyczne, i sprawdzic jaki serwer polecaja "tubylcy". na kazdym forum tematycznym jest zawsze gdzies przylaczony watek dotyczacy tych lepszych i polecanych serwerow (i to nie tylko dot. prestashop ale kazdego silnika). to samo tak na tym jak i na oficjalnym forum prestashop.

no niestety, twoj wybor, nie wiem czym sie kierowalas, ale jest (delikatnie mowiac) nietrafiony, najbardzien nietrafiony z mozliwych. z tego typu komercyjnych serwerow ten wybrany jest akurat najgorszy.... tutaj tez, nie zeby cie odstraszal, opierniczal czy tym podobnych. jest to dziadowski serwer po presta ale nie zeby nie mozna bylo na nim postawic presta. patrzaac po roznych forach stoi na nim dziesiatki/seki sklepow. czyli sie da, ale niestety, bedzie to od ciebie wymagalo wiele poswieconego czasu na szukanie, czytanie wszelkich forow i poprawki, poprawki, poprawki..... zaczac naleszy od zmiany pliku .hattacess, na home to podstawa.
design4VIP z innej strony...

*

Offline endriu107

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 1,197
  • 51
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: error (parseJSON) podczas aktualizacji
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 16, 2015, 07:17:04 pm »
Ja wiem czym to jest spowodowane, home to dziad ale w reklamę inwestuje jak żaden inny, a jak wiadomo reklama dźwignią handlu :)

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: error (parseJSON) podczas aktualizacji
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 16, 2015, 07:45:12 pm »
Ja wiem czym to jest spowodowane, home to dziad ale w reklamę inwestuje jak żaden inny, a jak wiadomo reklama dźwignią handlu :)
no to prawda. no i tu jest cos za cos... kasuja jak za dedyki a daja mniej niz darmowe :D a kasa idzie w reklame zeby kolejnych "niedoczytanych" sciagnac do siebie. dlatego tez pisalem wczesniej, ze przed takimi wyborami, czy to z presta czy wordprss czy inne systemy nalezy w pierwszej kolejnosci poczytac troche forum tematycznych zeby nie dac sie "nabrac" na takie serwery (az wydaje mi sie to za duze slowo...)
design4VIP z innej strony...

*

Offline aksolotl

  • Nowy
  • *
  • 12
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: error (parseJSON) podczas aktualizacji
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 15, 2015, 01:30:36 pm »
Z całym szacunkiem drodzy pomagacze... Piszecie nie na temat. Chcecie narzekać to załóżcie kolejny wątek home.pl jest do d..y, a nie spamujcie i tutaj.
 
Rozwiązanie jest proste:
w panelu home, w przekierowaniu domeny na podkatalog masz opcję "przekierowanie z separacją serwisu", a powinno być "przekierowanie bez separacji serwisu". Wtedy działa poprawnie.
Im mniej wiesz, tym dłużej żyjesz...

Rozwijaj szare komórki czytając książki.

*

Offline gicek

  • Użytkownik
  • **
  • 39
  • 0
Odp: error (parseJSON) podczas aktualizacji
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 17, 2018, 11:27:28 am »
Wystarczy wgrać plik index.php którego brakuje w folderze  admin (x ) autoupgrade/backup/index.php

U mnie działa bezbłędnie : )
Tanie sklepy internetowe, od zaraz. Szablony PrestaShop profesionalnie i tanio.biuro@zlecenia-przez.net