wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Udział urządzeń mobilnych w odwiedzinach stron w Polsce

  • 17 Odpowiedzi
  • 17147 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline sanmerah

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 75
  • 2
  • PrestaShop: 1.6
  • Status: forum
Udział urządzeń mobilnych w odwiedzinach stron w Polsce
« dnia: Luty 12, 2015, 03:56:36 pm »
Chciałem zapytać kolegów jak wygląda udział urządzeń mobilnych w statystykach odwiedzin stron, które maja odbiorców w Polsce - niekoniecznie Presta i niekoniecznie e-commerce.

W UK w tym momencie mam średnio 43% wejść z telefonów/tabletów - ten udział cały czas rośnie.

*

Offline west

  • Administrator
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 5,285
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Europasaz.pl
    • PrestaShop, Wordpress, SMF, Woocomerce
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
Odp: Udział urządzeń mobilnych w odwiedzinach stron w Polsce
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 14, 2015, 07:30:02 am »
Dla tego forum wygląda to tak [ukł m-c]
desktop -93%
mobile - 3,4%
tablet 0,76%


ale wynika to chyba ze specyfiki strony forum; faktem jest, że klienci w Angli np mają trzy razy większe wskaźniki od Polskich
MODUŁY | https://europasaz.pl |  SKLEPY INTERNETOWE | WSPARCIE TECHNICZNE | HOSTING | https://europasaz.pl 

*

Offline efrenzy

  • Nowy
  • *
  • 9
  • 0
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Udział urządzeń mobilnych w odwiedzinach stron w Polsce
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 15, 2015, 09:23:43 am »
W zależności od tematyki strony nie jest to znacznie wysoki wskaźnik 43%, mam wgląd w całkiem dużą ilość sklepów internetowych PL i nie mają jeszcze tak dużo. Natomiast, rośnie w takim tempie, że mobile + tablety przekraczają 30% ;) Myślę, że to kwestia czasu. To zależy również od tego czy strona jest dostosowana czy nie - Google zwraca na to uwagę i dostosowuje pozycję witryny pod względem czy wyszukujący użytkownik korzysta z mobile czy ze stacjonarki.

*

Offline sanmerah

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 75
  • 2
  • PrestaShop: 1.6
  • Status: forum
Odp: Udział urządzeń mobilnych w odwiedzinach stron w Polsce
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 16, 2015, 12:01:36 pm »
Te 43% to jest ogromny wskaźnik, biorąc pod uwagę, że akurat ta liczba dotyczy starego sklepu na oscommerce, który nie jest zupełnie przystosowany do urządzeń mobilnych.

*

Offline efrenzy

  • Nowy
  • *
  • 9
  • 0
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Udział urządzeń mobilnych w odwiedzinach stron w Polsce
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 18, 2015, 04:01:18 pm »
Zależy jak na to spojrzeć czy duży czy nie ;)  A jaka tematyka asortymentu ? Ja ostatnio sprawdzałem czy na telefonie/tablecie wyżej w wynikach Google są strony oznaczone jako 'Na Telefon' i generalnie nie różniły się wyniki od tych na PC.

*

Offline efrenzy

  • Nowy
  • *
  • 9
  • 0
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Udział urządzeń mobilnych w odwiedzinach stron w Polsce
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 02, 2015, 01:15:53 pm »
Nie widzę opcji edycji posta, więc odpowiem sam do siebie ;)

Zaktualizowałem moje ustalenia co do ruchu mobilnego, muszę przyznać rację sanmerah, na podstawie dostępnych mi danych 43% to znacznie więcej niż średnia dla różnych sklepów do których mam wgląd. Średnio 14,41% sesji z GA to ruch mobilny (tablety + telefony razem), podczas gdy największy wynik to 22,19% sesji z udziałem mobilnych. Wszystko to sklepy internetowe. Wyższe wyniki notowały witryny innego typu niż sprzedażowe.

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Udział urządzeń mobilnych w odwiedzinach stron w Polsce
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 02, 2015, 07:10:44 pm »
ja mam podglad GA na 13 sklepow ktore robilem, srednia urzadzen mobilnych to ~30% (14-42% w zaleznosci od branzy). najwiekszy wspolczynnik (42%) to branza elektronoczna, najmniejszy (14%) to odziezowka
design4VIP z innej strony...

*

Offline efrenzy

  • Nowy
  • *
  • 9
  • 0
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Udział urządzeń mobilnych w odwiedzinach stron w Polsce
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 09, 2015, 03:35:40 pm »
Dzięki deejay3 za te informacje, o to mi właściwie chodziło wcześniej, że to od asortymentu może zależeć. Wnioskuję, że Twój przykład to potwierdza ;)

*

Offline sanmerah

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 75
  • 2
  • PrestaShop: 1.6
  • Status: forum
Odp: Udział urządzeń mobilnych w odwiedzinach stron w Polsce
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 18, 2015, 11:43:40 am »
Zależy jak na to spojrzeć czy duży czy nie ;)  A jaka tematyka asortymentu ? Ja ostatnio sprawdzałem czy na telefonie/tablecie wyżej w wynikach Google są strony oznaczone jako 'Na Telefon' i generalnie nie różniły się wyniki od tych na PC.

Tematyka wędkarska, a klienci to często starsi ludzie. No ale UK jest inne, przoduje w tym fakcie nad innymi krajam i to niekoniecznie nawet tymi biedniejszymi.

*

Offline west

  • Administrator
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 5,285
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Europasaz.pl
    • PrestaShop, Wordpress, SMF, Woocomerce
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
Odp: Udział urządzeń mobilnych w odwiedzinach stron w Polsce
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 05, 2015, 06:40:54 pm »
Na pewno udział urządzeń mobilnych w odwiedzinach stron będzie się cały czas zwiększał, bo urządzenia mobilne są coraz bardziej popularne. Dlatego warto pomyśleć o tym żeby strona była responsywna, czyli była w stanie dostosować wielkość do każdego urządzenia.
Ale. Tutaj rozmawiałem z specjalistą z branży otóż niedługo [rok, dwa lata] wszystkie urządzenia w tym telefony,tablety itp będą obsługiwały full HD czyli 1980 px. Wtedy responsywność będzie tak naprawdę niepotrzebna.
MODUŁY | https://europasaz.pl |  SKLEPY INTERNETOWE | WSPARCIE TECHNICZNE | HOSTING | https://europasaz.pl 

*

Offline endriu107

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 1,197
  • 51
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Udział urządzeń mobilnych w odwiedzinach stron w Polsce
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 05, 2015, 07:23:06 pm »
@west ja się nie zgodzę że responsywność będzie niepotrzebna po prostu ewoluuje lub zostanie zastąpiona czymś innym, jakoś nie wyobrażam sobie aby na 3,5 calowym wyświetlaczu telefonu o rozdzielczości 1980px użytkownik był w stanie kliknąć na wybrany przycisk czy chociażby przeczytać drobny tekst. Ilość wyświetlanych pikseli to jedno a wielkość wyświetlacza to drugie, super że strona może zostać załadowana w pełnoekranowym wyglądzie jednak gdyby przyszło rozciągać widok w telefonie tak aby cokolwiek odczytać na takim małym wyświetlaczu to stwierdzam że jest to ewolucja wsteczna i za 2 lata nie będziemy dalej niż byliśmy 2 lata temu.

*

Offline west

  • Administrator
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 5,285
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Europasaz.pl
    • PrestaShop, Wordpress, SMF, Woocomerce
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
Odp: Udział urządzeń mobilnych w odwiedzinach stron w Polsce
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 07, 2015, 08:49:42 am »
@endriu masz racje wyjdzie napewno bootstrap 4.x z obsługa zmiennych elementów lub funkcją jaiejś formy zooom. Reasumując warto odkopać wątek za dwa lata .....
MODUŁY | https://europasaz.pl |  SKLEPY INTERNETOWE | WSPARCIE TECHNICZNE | HOSTING | https://europasaz.pl 

*

Offline rusiano

  • Nowy
  • *
  • 9
  • 0
  • prestashop
  • PrestaShop: 1.6
  • Status: Programista
Odp: Udział urządzeń mobilnych w odwiedzinach stron w Polsce
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 16, 2015, 03:34:12 pm »
Ktoś ma jakąś wizualizację jak to mogłoby wyglądać, bo nie potrafię sobie wyobrazić full hd (1920x1080) na moim smartfonie czy tablecie... Przecież to i to ma mały ekranik.

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Udział urządzeń mobilnych w odwiedzinach stron w Polsce
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 17, 2015, 09:09:38 am »
presta ma w sobie juz zaimplmentowane: $this->disableDevice(Context::DEVICE_MOBILE), tworzac z tego warunek mozna sobie kombinowac po swojemu ;) inne pliki stylu dla mobilnych (tutaj juz nie liczy sie rozdzielczosc), wlaczanie/wylacznie elementow itp. kombinacji tyle ile wizji torcy ;)
design4VIP z innej strony...

*

Offline sanmerah

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 75
  • 2
  • PrestaShop: 1.6
  • Status: forum
Odp: Udział urządzeń mobilnych w odwiedzinach stron w Polsce
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 27, 2018, 12:22:51 pm »
Na dzien dzisiejszy wejscia z telefon/tablet stanowia u mnie 63%.