wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Udział urządzeń mobilnych w odwiedzinach stron w Polsce

  • 17 Odpowiedzi
  • 17186 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline sanmerah

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 75
  • 2
  • PrestaShop: 1.6
  • Status: forum
Udział urządzeń mobilnych w odwiedzinach stron w Polsce
« dnia: Luty 12, 2015, 03:56:36 pm »
Chciałem zapytać kolegów jak wygląda udział urządzeń mobilnych w statystykach odwiedzin stron, które maja odbiorców w Polsce - niekoniecznie Presta i niekoniecznie e-commerce.

W UK w tym momencie mam średnio 43% wejść z telefonów/tabletów - ten udział cały czas rośnie.

*

Offline west

  • Administrator
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 5,285
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Europasaz.pl
    • PrestaShop, Wordpress, SMF, Woocomerce
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
Odp: Udział urządzeń mobilnych w odwiedzinach stron w Polsce
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 14, 2015, 07:30:02 am »
Dla tego forum wygląda to tak [ukł m-c]
desktop -93%
mobile - 3,4%
tablet 0,76%


ale wynika to chyba ze specyfiki strony forum; faktem jest, że klienci w Angli np mają trzy razy większe wskaźniki od Polskich
MODUŁY | https://europasaz.pl |  SKLEPY INTERNETOWE | WSPARCIE TECHNICZNE | HOSTING | https://europasaz.pl 

*

Offline efrenzy

  • Nowy
  • *
  • 9
  • 0
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Udział urządzeń mobilnych w odwiedzinach stron w Polsce
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 15, 2015, 09:23:43 am »
W zależności od tematyki strony nie jest to znacznie wysoki wskaźnik 43%, mam wgląd w całkiem dużą ilość sklepów internetowych PL i nie mają jeszcze tak dużo. Natomiast, rośnie w takim tempie, że mobile + tablety przekraczają 30% ;) Myślę, że to kwestia czasu. To zależy również od tego czy strona jest dostosowana czy nie - Google zwraca na to uwagę i dostosowuje pozycję witryny pod względem czy wyszukujący użytkownik korzysta z mobile czy ze stacjonarki.

*

Offline sanmerah

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 75
  • 2
  • PrestaShop: 1.6
  • Status: forum
Odp: Udział urządzeń mobilnych w odwiedzinach stron w Polsce
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 16, 2015, 12:01:36 pm »
Te 43% to jest ogromny wskaźnik, biorąc pod uwagę, że akurat ta liczba dotyczy starego sklepu na oscommerce, który nie jest zupełnie przystosowany do urządzeń mobilnych.

*

Offline efrenzy

  • Nowy
  • *
  • 9
  • 0
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Udział urządzeń mobilnych w odwiedzinach stron w Polsce
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 18, 2015, 04:01:18 pm »
Zależy jak na to spojrzeć czy duży czy nie ;)  A jaka tematyka asortymentu ? Ja ostatnio sprawdzałem czy na telefonie/tablecie wyżej w wynikach Google są strony oznaczone jako 'Na Telefon' i generalnie nie różniły się wyniki od tych na PC.

*

Offline efrenzy

  • Nowy
  • *
  • 9
  • 0
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Udział urządzeń mobilnych w odwiedzinach stron w Polsce
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 02, 2015, 01:15:53 pm »
Nie widzę opcji edycji posta, więc odpowiem sam do siebie ;)

Zaktualizowałem moje ustalenia co do ruchu mobilnego, muszę przyznać rację sanmerah, na podstawie dostępnych mi danych 43% to znacznie więcej niż średnia dla różnych sklepów do których mam wgląd. Średnio 14,41% sesji z GA to ruch mobilny (tablety + telefony razem), podczas gdy największy wynik to 22,19% sesji z udziałem mobilnych. Wszystko to sklepy internetowe. Wyższe wyniki notowały witryny innego typu niż sprzedażowe.

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Udział urządzeń mobilnych w odwiedzinach stron w Polsce
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 02, 2015, 07:10:44 pm »
ja mam podglad GA na 13 sklepow ktore robilem, srednia urzadzen mobilnych to ~30% (14-42% w zaleznosci od branzy). najwiekszy wspolczynnik (42%) to branza elektronoczna, najmniejszy (14%) to odziezowka
design4VIP z innej strony...

*

Offline efrenzy

  • Nowy
  • *
  • 9
  • 0
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Udział urządzeń mobilnych w odwiedzinach stron w Polsce
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 09, 2015, 03:35:40 pm »
Dzięki deejay3 za te informacje, o to mi właściwie chodziło wcześniej, że to od asortymentu może zależeć. Wnioskuję, że Twój przykład to potwierdza ;)

*

Offline sanmerah

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 75
  • 2
  • PrestaShop: 1.6
  • Status: forum
Odp: Udział urządzeń mobilnych w odwiedzinach stron w Polsce
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 18, 2015, 11:43:40 am »
Zależy jak na to spojrzeć czy duży czy nie ;)  A jaka tematyka asortymentu ? Ja ostatnio sprawdzałem czy na telefonie/tablecie wyżej w wynikach Google są strony oznaczone jako 'Na Telefon' i generalnie nie różniły się wyniki od tych na PC.

Tematyka wędkarska, a klienci to często starsi ludzie. No ale UK jest inne, przoduje w tym fakcie nad innymi krajam i to niekoniecznie nawet tymi biedniejszymi.

*

Offline west

  • Administrator
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 5,285
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Europasaz.pl
    • PrestaShop, Wordpress, SMF, Woocomerce
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
Odp: Udział urządzeń mobilnych w odwiedzinach stron w Polsce
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 05, 2015, 06:40:54 pm »
Na pewno udział urządzeń mobilnych w odwiedzinach stron będzie się cały czas zwiększał, bo urządzenia mobilne są coraz bardziej popularne. Dlatego warto pomyśleć o tym żeby strona była responsywna, czyli była w stanie dostosować wielkość do każdego urządzenia.
Ale. Tutaj rozmawiałem z specjalistą z branży otóż niedługo [rok, dwa lata] wszystkie urządzenia w tym telefony,tablety itp będą obsługiwały full HD czyli 1980 px. Wtedy responsywność będzie tak naprawdę niepotrzebna.
MODUŁY | https://europasaz.pl |  SKLEPY INTERNETOWE | WSPARCIE TECHNICZNE | HOSTING | https://europasaz.pl 

*

Offline endriu107

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 1,197
  • 51
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Udział urządzeń mobilnych w odwiedzinach stron w Polsce
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 05, 2015, 07:23:06 pm »
@west ja się nie zgodzę że responsywność będzie niepotrzebna po prostu ewoluuje lub zostanie zastąpiona czymś innym, jakoś nie wyobrażam sobie aby na 3,5 calowym wyświetlaczu telefonu o rozdzielczości 1980px użytkownik był w stanie kliknąć na wybrany przycisk czy chociażby przeczytać drobny tekst. Ilość wyświetlanych pikseli to jedno a wielkość wyświetlacza to drugie, super że strona może zostać załadowana w pełnoekranowym wyglądzie jednak gdyby przyszło rozciągać widok w telefonie tak aby cokolwiek odczytać na takim małym wyświetlaczu to stwierdzam że jest to ewolucja wsteczna i za 2 lata nie będziemy dalej niż byliśmy 2 lata temu.

*

Offline west

  • Administrator
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 5,285
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Europasaz.pl
    • PrestaShop, Wordpress, SMF, Woocomerce
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
Odp: Udział urządzeń mobilnych w odwiedzinach stron w Polsce
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 07, 2015, 08:49:42 am »
@endriu masz racje wyjdzie napewno bootstrap 4.x z obsługa zmiennych elementów lub funkcją jaiejś formy zooom. Reasumując warto odkopać wątek za dwa lata .....
MODUŁY | https://europasaz.pl |  SKLEPY INTERNETOWE | WSPARCIE TECHNICZNE | HOSTING | https://europasaz.pl 

*

Offline rusiano

  • Nowy
  • *
  • 9
  • 0
  • prestashop
  • PrestaShop: 1.6
  • Status: Programista
Odp: Udział urządzeń mobilnych w odwiedzinach stron w Polsce
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 16, 2015, 03:34:12 pm »
Ktoś ma jakąś wizualizację jak to mogłoby wyglądać, bo nie potrafię sobie wyobrazić full hd (1920x1080) na moim smartfonie czy tablecie... Przecież to i to ma mały ekranik.

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Udział urządzeń mobilnych w odwiedzinach stron w Polsce
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 17, 2015, 09:09:38 am »
presta ma w sobie juz zaimplmentowane: $this->disableDevice(Context::DEVICE_MOBILE), tworzac z tego warunek mozna sobie kombinowac po swojemu ;) inne pliki stylu dla mobilnych (tutaj juz nie liczy sie rozdzielczosc), wlaczanie/wylacznie elementow itp. kombinacji tyle ile wizji torcy ;)
design4VIP z innej strony...

*

Offline sanmerah

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 75
  • 2
  • PrestaShop: 1.6
  • Status: forum
Odp: Udział urządzeń mobilnych w odwiedzinach stron w Polsce
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 27, 2018, 12:22:51 pm »
Na dzien dzisiejszy wejscia z telefon/tablet stanowia u mnie 63%.

*

Offline west

  • Administrator
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 5,285
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Europasaz.pl
    • PrestaShop, Wordpress, SMF, Woocomerce
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
Odp: Udział urządzeń mobilnych w odwiedzinach stron w Polsce
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 29, 2018, 12:13:49 pm »
Cytuj
Na dzien dzisiejszy wejscia z telefon/tablet stanowia u mnie 63%.

Super wynik. Wskaźnik dla forum z tego co pamiętam również podskoczył do około 50%. Czyli:
1. Responsywność !!!!
2. "waga" strony i wyłączanie np pokazu slajdów na mobile.
3. Usability - dostępność strony dla klientów i możliwość składania zamówień
MODUŁY | https://europasaz.pl |  SKLEPY INTERNETOWE | WSPARCIE TECHNICZNE | HOSTING | https://europasaz.pl 

*

Offline netteria.NET

  • t1
  • Użytkownik
  • **
  • 40
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • PrestaShop
    • PrestaShop - instalacja, wdrożenia, naprawa, pomoc techniczna
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Udział urządzeń mobilnych w odwiedzinach stron w Polsce
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 03, 2018, 08:32:10 pm »
Abstra***ąc od liczb moim zdaniem tak czy inaczej należy maksymalnie dostosować sklep do urządzeń mobilnych ponieważ jest to premiowane w pozycjonowaniu przez Google nawet w wynikach dla PC.
PrestaShop - instalacja, wdrożenia, naprawa, pomoc techniczna netteria.net

*

Offline Progres24

  • Użytkownik
  • **
  • 40
  • 0
  • PrestaShop
    • Progres24 - Laptopy i komputery
  • PrestaShop: 1.6
  • Status: Programista
Odp: Udział urządzeń mobilnych w odwiedzinach stron w Polsce
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 08, 2018, 02:30:35 pm »
Wszystko zależy od tematyki strony. Wiadomo, że forum lepiej się przegląda na dużym ekranie, a usługi typy stomatolog, fryzjer, restauracja, gdzie ktoś jedzie autem i na szybko musi coś wyszukać mają większą ilość odwiedzin. Na moim sklepie z laptopami to wynosi 49%mobile (razem z tabletami) no i 51 deskop.

Jak masz mały ruch z urządzeń mobilnych to też przetestuj stronę pod tym kątem. Może coś jest nie tak. Pamiętaj, że wersja na telefon musi działać cacy ponieważ Google od jakiegoś czasu bierze pod uwagę (jeśli chodzi o pozycjonowanie) najpierw wersje mobilną a nie deskopową.