wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

brak zamówienia mimo kupionych przedmiotów (paypal)

  • 4 Odpowiedzi
  • 1962 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Radian

  • Nowy
  • *
  • 3
  • 0
  • prestashop
  • PrestaShop: 1.6
  • Status: forum
brak zamówienia mimo kupionych przedmiotów (paypal)
« dnia: Luty 13, 2015, 09:31:45 pm »
Witam serdecznie użytkowników forum.
Przepraszam że zgłaszam się na dzień dobry od razu z problemem.
Problem jest dość duży ponieważ po złożeniu zamówienia na produkty i opłaceniu go metodą paypal, na sklepie nie widnieje żadna informacja o zamówieniu. Właściciel sklepu musi sprawdzać przelewy paypal (kasa przychodzi normalnie) i kontaktować się z klientami co kupili ponieważ na sklepie nie ma takiego info.

Wersja sklepu: 1.6.0.11 (standardowy szablon, nie modyfikowana funkcjonalność sklepu)
Wersja paypal 3.8.1

Pozdrawiam

*

Offline west

  • Administrator
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 5,291
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Europasaz.pl
    • PrestaShop, Wordpress, SMF, Woocomerce
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
Odp: brak zamówienia mimo kupionych przedmiotów (paypal)
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 14, 2015, 07:13:28 am »
włącz debugowanie i zobacz co się wydarzy [zakładka faq]
MODUŁY | https://europasaz.pl |  SKLEPY INTERNETOWE | WSPARCIE TECHNICZNE | HOSTING | https://europasaz.pl 

*

Offline Radian

  • Nowy
  • *
  • 3
  • 0
  • prestashop
  • PrestaShop: 1.6
  • Status: forum
Odp: brak zamówienia mimo kupionych przedmiotów (paypal)
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 18, 2015, 08:47:37 am »
Zrobiłem tak jak kolega pisał powyżej...
W pliku /config/defines.inc.php zmieniłem define('_PS_MODE_DEV_', false); na define('_PS_MODE_DEV_', true);

Dzięki temu mogłem zobaczyć treść błędu w preście... treści niestety nie pamiętam, ale poniżej opiszę jak doszedłem do rozwiązania problemu, może się komuś przydać.

Uruchomiłem nowy sklep na prestashop 1.6, od razu w pliku konfiguracji podałem dostęp do bazy ze starego sklepu.
Doinstalowałem moduł paypal i skonfigurowałem poprawnie... Pierwsza płatność przeszła, następne już niestety nie.

Wyczytałem w internecie, że warto przetłumaczyć moduł paypal'a (sklep jest dwujęzyczny), należy przetłumaczyć w kategorii translate w adminie, wszystkie pola dotyczące modułu paypal. Po tym zabiegu wszystko zaczęło działać ;)

*

Offline mp3278

  • Nowy
  • *
  • 2
  • 0
  • prestashop
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: brak zamówienia mimo kupionych przedmiotów (paypal)
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 18, 2015, 03:33:05 pm »
Proszę jeszcze raz wytłumaczyć jak Pan rozwiązał ten problem ponieważ mam identyczny.

*

Offline Radian

  • Nowy
  • *
  • 3
  • 0
  • prestashop
  • PrestaShop: 1.6
  • Status: forum
Odp: brak zamówienia mimo kupionych przedmiotów (paypal)
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 19, 2015, 11:57:10 am »
Należy przetłumaczyć moduł paypal'a (każde pole). W adminie jest zakładka tłumaczeń szablonu, presty czy modułów, należy wybrać opcje modułu. Pojawi się bardzo duży formularz (na niektórych hostingach nie działa, wtedy należy za pomocą php.ini zwiększyć limit). W formularzu wyszukać paypal i przetłumaczyć inputy go dotyczące.