wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Update tabel customer i customer_group

  • 4 Odpowiedzi
  • 1457 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline lustfingers

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 92
  • 0
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Update tabel customer i customer_group
« dnia: Marzec 15, 2015, 07:41:57 pm »
Chciałbym aby klienci któży zaznaczyli newsletter z automatu zostali dodani do nowej grupy o ID 4 więc mam takie zapytanie:

UPDATE ps_customer
SET id_default_group = 4
WHERE newsletter = 1
 
Tylko pozostaje jeszcze kwestia tabeli ps_customer_group w niej są wypisane Id klienta i ID grupy, jeśli klient należy do dwóch grup to jego ID jest podwójnie tylko ID grupy sie różni. Nie bardzo wiem jak skonstruować do tego zapytanie.

Póżniej zostanie dodać to do crona i gotowe.

*

Offline west

  • Administrator
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 5,288
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Europasaz.pl
    • PrestaShop, Wordpress, SMF, Woocomerce
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
Odp: Update tabel customer i customer_group
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 16, 2015, 06:16:24 am »
nie update tylko dodaj [insert] bo grupa bazowa czyli np. klient zostaje ?
MODUŁY | https://europasaz.pl |  SKLEPY INTERNETOWE | WSPARCIE TECHNICZNE | HOSTING | https://europasaz.pl 

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Update tabel customer i customer_group
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 16, 2015, 08:53:52 am »

Tylko pozostaje jeszcze kwestia tabeli ps_customer_group w niej są wypisane Id klienta i ID grupy, jeśli klient należy do dwóch grup to jego ID jest podwójnie tylko ID grupy sie różni. Nie bardzo wiem jak skonstruować do tego zapytanie.


odnosneio polaczenia paru tabel w jednym zapytaniu poszytaj o LEFT JOIN dla mysql
design4VIP z innej strony...

*

Offline lustfingers

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 92
  • 0
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Update tabel customer i customer_group
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 18, 2015, 05:34:54 pm »
Jeśli chodzi o kodowanie i bazy to ogólnie jestem na poziomie początkujący ale nie leniwy poczatkujący, staram sie kombinować na tyle na ile jest to mozliwe aby samemu coś osiągnąć jednak nie bardzo wiem w czym ma mi pomóc LEFT JOIN? To znaczy nie znalazłem w sieci podobnego przykłądu i jest to dla mnie w chwili obecnej niejasne.

Rozumie że mam zrobić select i porównać tabele przy użyciu LEFT JOIN później dać INSERT tylko jest kilka kwestii w tabeli ps_customer_group muszą być id wszystkich klientów oraz drugie id z grupą 4 z tym że jak to ma być cyklicznie to jeszcze trzeba sprawdzać pola które należy pominąć przy następnym update.

Może za bardzo kombinuje?

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Update tabel customer i customer_group
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 18, 2015, 07:11:09 pm »
to ze kombinujesz to dobrze, ale najlepiej sprawdzac to na przykladach... mzoe utworz sobie jakas prosta strone w PHP (jednostronicowy formularz) w nim wrzucaj na poczatek dane i sprawdz co ci zapisuje i gdzie i w jakiej formie, pozniej juz bedzie prosciej przerzucic to na dosc rozbudowany system presta....

co do LEFT JOIN to tez nie zapomnij, ze customer nie jest zapisywany tylko do jednej tabeli.... jest ich pare. z tych "pare" bedziesz usial powyciagac pewne dane zanim zapiszesz to do swojej tabeli. Left JOIN pozwoli ci pollaczyc te tabele zeby nie robic bezsensownie kilkudziesieciu odrebnych polaczen z baza. przy wiekszej ilosci bedzie to spowalnialo bardzo odczyt i zapis.

co do tutka to polecam ten http://www.w3schools.com/sql/sql_join_left.asp bardzo prosto i przejrzyscie opisane dzialania LEFT
design4VIP z innej strony...