wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

specyficzna sprzedaż - czy Presta to "uciągnie"?

  • 4 Odpowiedzi
  • 1767 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Wiciu

  • Nowy
  • *
  • 4
  • 0
specyficzna sprzedaż - czy Presta to "uciągnie"?
« dnia: Marzec 23, 2015, 07:11:14 am »

Witam
 
Zaczynam przyglądać się Prestashop. Widzę spory rozwój od ostatniego czasu kiedy miałem styczność z tym sklepem. Nadal jednak nie mogę doszukać się funkcji które potrzebuję aby sprzedawać mój towar. Przedstawię kilka reguł które decydują o cenie produktu. Będę bardzo wdzięczny jeśli ktoś podpowie mi co Presta potrafi w standardzie, co po ew. wykupieniu modułu (jakiego?) ew. czego w ogóle nie potrafi na dzień dzisiejszy.     
 
Towarem są licencje na korzystanie z  oprogramowania. Po zakupie towar wysyłany jest elektronicznie w formie kodu aktywacyjnego.
 
Licencje są na określony okres, np. rok, 2, 3 lata.
Cena jednostkowa licencji wynika z tabeli cenowej (przedziały ilościowe)
Odpowiednie grupy klientów mają procentowy upust cenowy. Nie mogę jednak upustu przypisać do klienta, opcja taka musi być widoczna już przy towarze, zanim klient doda towar do koszyka i wprowadzi swoje dane
 
Przykład:
 
Program #1:
 
Cena za rok:
przy ilości licencji 1-5 =  100zł / szt.
przy ilości licencji 6-10 =  90zł / szt.
przy ilości licencji 11-50 =  70zł / szt.
 
Cena za 2 lata:
przy ilości licencji 1-5 =  180zł / szt.
przy ilości licencji 6-10 =  150zł / szt.
przy ilości licencji 11-50 =  120zł / szt.
 
Opcja:
klient komercyjny - bez zniżek
do użytku domowego  -20% od ceny bazowej
dla edukacji  -30% od ceny bazowej
 
Czyli jeśli szkoła chce kupić 7 licencji na 2 lata to powinna móc wyklikać taką ścieżkę:
 
1. przedział 6-10 na 2 lata = 150zł / szt. * 7 = 1050zł
2. edukacja -30% = 735zł
 
Czyli do koszyka wpada 7 licencji za łączną kwotę 735zł
 
Próbowałem ale atrybuty z tego co widzę mają wpływ na cenę kwotowy a nie procentowy. Nie znalazłem też modułu który by to oferował. Czyżby się nie dało? Znalazłem tylko moduł który wysyła kody aktywacyjne ale cen nie potrafię ogarnąć :(
 
Będę bardzo wdzięczny za  jakieś wskazówki.

*

Offline west

  • Administrator
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 5,288
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Europasaz.pl
    • PrestaShop, Wordpress, SMF, Woocomerce
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
Odp: specyficzna sprzedaż - czy Presta to "uciągnie"?
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 23, 2015, 12:03:26 pm »
1. ustawiasz upust dla grupy - wtedy ceny klient widzi po upuście
2. dla danego towaru wprowadzasz atrybuty cena na rok, cena na dwa lata z wpływem na cenę końcową [potrzebna delikatna modyfikacja kodu, aby ceny atrybutów miały wpływ ujemny na cene bazową]
MODUŁY | https://europasaz.pl |  SKLEPY INTERNETOWE | WSPARCIE TECHNICZNE | HOSTING | https://europasaz.pl 

*

Offline Wiciu

  • Nowy
  • *
  • 4
  • 0
Odp: specyficzna sprzedaż - czy Presta to "uciągnie"?
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 23, 2015, 03:42:48 pm »

1. ustawiasz upust dla grupy - wtedy ceny klient widzi po upuście
Dzięki za odpowiedź... ale z tym pkt1 to tak jak pisałem, nie mogę zrobić tego dla grupy użytkowników bo chcę, żeby w sklepie wyło widać cenę z upustem dla edukacji w momencie jak klient jeszcze nie jest zalogowany/zarejestrowany (więc nie wiadomo do jakiej należy grupy). Musiałoby być tak, że klient widzi opcję edukacja -30%..  jak  wybierze taką opcję to kwota koszyka zmniejszy mu się o 30%. Dopiero potem przechodzi do kasy i wprowadza swoje dane (a dopiero jak wprowadzi dane, mam szansę przypisać go do grupy więc za późno na to). 

*

Offline endriu107

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 1,197
  • 51
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: specyficzna sprzedaż - czy Presta to "uciągnie"?
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 23, 2015, 03:51:26 pm »
Co do punktu 2 to nie trzeba żadnych modyfikacji, w karcie produktu dodajesz specyficzną cenę z listy wybierasz atrybut licencja na 1 rok wybierasz od ilości 6 sztuk zastosuj zniżkę podajesz kwotę i zapisujesz. Dodajesz tak kolejne specyficzne ceny dla różnych przedziałów ilościowych oraz innych atrybutów.


Co do pierwszego punktu to musisz zrobić tak żeby klient w pierwszej kolejności się logował na konto które przypisałeś do grupy edukacji, można by sie pokusić o przerobienie kodu tak aby pokazywał kilka cen na raz i dopóki klient sie nie zaloguje/zarejestruje właściwą w koszyku będzie ta najwyższa cena bez zniżek. Mogło by to wyglądać mnie więcej tak:


Cena: standardowa 1050 zł
Cena: dla edukacji 735 zł


Plus oczywiście jakiś tekst że dla edukacji to specjalne konto należy posiadać.


*

Offline Wiciu

  • Nowy
  • *
  • 4
  • 0
Odp: specyficzna sprzedaż - czy Presta to "uciągnie"?
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 23, 2015, 09:02:40 pm »
Co do pierwszego punktu to musisz zrobić tak żeby klient w pierwszej kolejności się logował na konto które przypisałeś do grupy edukacji, można by sie pokusić o przerobienie kodu tak aby pokazywał kilka cen na raz i dopóki klient sie nie zaloguje/zarejestruje właściwą w koszyku będzie ta najwyższa cena bez zniżek. Mogło by to wyglądać mnie więcej tak:

Cena: standardowa 1050 zł
Cena: dla edukacji 735 zł

Plus oczywiście jakiś tekst że dla edukacji to specjalne konto należy posiadać.
Dzięki za wskazówki... to z edukacją niestety nie może tak działać, nie mogę zmuszać klienta żeby najpierw musiał się zalogować żeby poznać cenę danego produktu (uciekną mi klienci) :) Poza tym, mam różne grupy produktów gdzie edukacja raz ma 30%, w innej grupie produktów edukacja  ma 20%. Dlatego też musiałoby to być przypisane do produktu, coś jak atrybut, tyle że pomniejsza cenę nie kwotowo  a procentowo.