wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Problem z importem oraz ręcznym wgraniem skórki

  • 3 Odpowiedzi
  • 1420 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline bin

  • Użytkownik
  • **
  • 20
  • 0
  • prestashop
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Problem z importem oraz ręcznym wgraniem skórki
« dnia: Kwiecień 29, 2015, 08:51:26 am »
Witam!
Mam zainstalowaną najnowszą wersję Presty 1.6.0.14 chciałem przetestować skórę, którą zamierzam kupić - ściągnięty plik LEO BEST BUY jest prawdopodobnie do wersji 1.5 - próbując go wgrać przez panel wyskakuje komunikat o błędzie konfiguracyjnym. Wgrałem więc przez ftp rozpakowany katalog z tym skinem do katalogu themes (jest w tym katalogu także [default-bootstrap] który działa więc chyba wrzuciłem to do właściwego katalogu, oprócz tego moduły, które były zawarte w osobnym katalogu skopiowałem do [modules] , plik konfiguracyjny xml próbowałem umieszczać w różnych miejscach ostatecznie wylądował w config->xml->themes i zmieniłem mu nazwę z config.xml na nazwęskina.xml. 


I teraz pytanie: czy robię coś źle? Wydaje mi się że wchodząc w panelu presty back office czy jak to się nazywa (sorry ale dopiero zaczynam z tym zabawę) Preferencje -> szablony powinien być widoczny ale jest tylko widoczna  ta defaultowa skóra bootstrap. Czy robię w tym momencie coś zle, jeszcze coś powinienem wgrywać z poziomu menu w panelu czy ta skóra już powinna być tam widoczna?


Pozdrawiam

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Problem z importem oraz ręcznym wgraniem skórki
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 29, 2015, 08:59:03 am »
jak sam piszesz, skorka jest dedykowana pod wersje 1.5 a masz zainstalowana 1.6. nistety, jezeli chodzi o skorki te wersje nie sa kompatybilne.
design4VIP z innej strony...

*

Offline bin

  • Użytkownik
  • **
  • 20
  • 0
  • prestashop
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Problem z importem oraz ręcznym wgraniem skórki
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 29, 2015, 11:35:07 am »
Gdzieś wyczytałem, że skiny 1.5 powinny działać z nowszymi wersjami presty ale wygląda, że masz racje. W takim razie temat do zamknięcia. Dzięki

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Problem z importem oraz ręcznym wgraniem skórki
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 29, 2015, 01:28:09 pm »
Gdzieś wyczytałem, że skiny 1.5 powinny działać z nowszymi wersjami presty ale wygląda, że masz racje. W takim razie temat do zamknięcia. Dzięki
teoretycznie, ale to teoretycznie dobrze wyczytales... "powinny" ale niestety, sa takie zmiany w kontrolerach, ze nie za bardzo. nawet jak udalo by sie taka skorke uruchomic to juz pierwsze co sie rzuci w oczy to brak ceny w karcie produktu. ta w 1.6 zwracana jest inna zmienna. dwa, inna struktura plikow, w 1.6 doszlo pare plikow "wspomagajacych" np. szybki podglad, rozdzielone na pare plikow te co byly skondensowane w 1.5 itd. zmian ogolnie jest bardzo sporo i suma sumarum - teoretycznie powinno dzialan a praktyka swoje ;)
design4VIP z innej strony...