wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Zamiast zdjęć pytajniki - zdjęcia same się 'usuwają'

  • 6 Odpowiedzi
  • 1471 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Daria662

  • Użytkownik
  • **
  • 39
  • 1
  • prestashop
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Zamiast zdjęć pytajniki - zdjęcia same się 'usuwają'
« dnia: Kwiecień 27, 2015, 01:23:39 pm »
Witajcie.

Męczę się z problemem ze zdjęciami na sklepie.

Mam hosting na Home.pl (ostatnio był wykupiony lepszy pakiet) i zaczęło się od tego, że chciałam na nowo utworzonym sklepie zamieścić na zdjęciach znak wodny poprzez generowanie. Niestety występowały błędy i zamiast zdjęć pokazywały się pytajniki. Nie szło tego obejść, więc skontaktowałam się z Home, podwyższyli mi na chwilę limit CPU i spróbowałam ponownie. Już było lepiej, bo większość zdjęć się poprawiła, a w kilku przedmiotach ręcznie zmieniłam te zdjęcia. Dodatkowo wystawiałam produkty na Allegro i zdjęcia brałam ze sklepu. Przez tą akcję z pytajnikami musiałam wszystkie aukcje przeglądnąć i w niektórych pozmieniać odnośniki zdjęć na nowe. Zrobiłam to i cieszyłam się, że mimo, że było trochę pracy to jest wszystko dobrze. I długo się nie nacieszyłam, bo znowu na aukcjach zauważam pytajniki...

A co ciekawe jeszcze, to na jednym serwerze mam dwa niezależne sklepy i w drugim sklepie (w którym kompletnie nic nie robiłam ze zdjęciami), też zaczęły się rozwalać zdjęcia i są pytajniki...

Poradźcie mi coś, bo to są już jakieś żarty, żebym co tydzień musiała zdjęcia zmieniać...
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 27, 2015, 01:40:18 pm wysłana przez Daria662 »

*

Offline endriu107

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 1,197
  • 51
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Zamiast zdjęć pytajniki - zdjęcia same się 'usuwają'
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 27, 2015, 05:49:19 pm »
Najlepsza rada to uciekaj z home. Wiem że za chwile tu napiszesz ale ja zapłaciłam już za hosting i tego typu, tak zapłaciłaś drożej niż u innych za gorszy hosting, presta nigdy nie działała dobrze na home i nie będzie, więc warto sobie wszystko podsumować, czyli koszty związane z dostosowaniem presty na stanu używalności na home + spędzony czas na poprawki z pewnością przekroczy koszty związane z zakupem normalnego hostingu, a i tu jeśli przenosisz usługi z jednego operatora do innego to zazwyczaj możesz liczyć na rabat lub darmowe przeniesienie sklepów.

*

Offline Daria662

  • Użytkownik
  • **
  • 39
  • 1
  • prestashop
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Zamiast zdjęć pytajniki - zdjęcia same się 'usuwają'
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 28, 2015, 10:02:09 am »
Dzięki za odpowiedź ;)
A jaki hosting w takim razie polecałbyś na Prestashop?


Swoją prywatną stronę mam na webd.pl i jestem zadowolona, ale nie wiem czy 'uciągnie' ona Preste.

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Zamiast zdjęć pytajniki - zdjęcia same się 'usuwają'
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 28, 2015, 10:20:49 am »
http://prestashopforum.pl/index.php/board,49.0.html - tu, mysle, ze znajdziesz odpoweidz na swoje pytanie ;)
design4VIP z innej strony...

*

Offline Daria662

  • Użytkownik
  • **
  • 39
  • 1
  • prestashop
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Zamiast zdjęć pytajniki - zdjęcia same się 'usuwają'
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 28, 2015, 11:22:05 am »
Dzięki za linka ;)


Jednak obawiam się, że nie przeniosę się szybko, ponieważ ten lepszy serwer jest opłacony na 3 lata, co wiąże się z tym, że nawet jak przeniosę sklep gdzie indziej to w home zostają pieniądze...


Do home też zadzwoniłam i się dowiedziałam, że muszę sobie Preste zaktualizować na nowszą, bo to nie przez nich mam problemy, bo ich serwer działa znakomicie...

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Zamiast zdjęć pytajniki - zdjęcia same się 'usuwają'
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 28, 2015, 11:27:46 am »
Do home też zadzwoniłam i się dowiedziałam, że muszę sobie Preste zaktualizować na nowszą, bo to nie przez nich mam problemy, bo ich serwer działa znakomicie...
uwielbiam te ich odpowiedzi :D usmialem sie niewymiernie :D

no tak, to userzy presta sa niedoczeni i niekompetentni piszac po wszelkich mozliwych forach setki-tysiace postow zawierajace slowa kluczowe: "bledy, home.pl" :D  a z tego co czytam to nawet nie potrafia sobie poradzic z najprostszym bledem presta np. max_input_vars czy przekiroaniami kanonicznego adresu zdjec :D dziwnym trafem to tylko u nich takiwe problemy wystepuja :D
design4VIP z innej strony...

*

Offline Daria662

  • Użytkownik
  • **
  • 39
  • 1
  • prestashop
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Zamiast zdjęć pytajniki - zdjęcia same się 'usuwają'
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 28, 2015, 12:34:41 pm »
Eh... :/ Ano szkoda gadać :P
I jeszcze nic się raczej w tej kwestii nie poprawia :(