wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

export danych do innego sklepu

  • 2 Odpowiedzi
  • 1220 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline qbas-s

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 55
  • 0
export danych do innego sklepu
« dnia: Grudzień 01, 2014, 02:25:29 pm »
jest sklep A w którym są bazowe produkty. Jest sklep B który posiada dystrybutor. Czy są jakieś gotowe rozwiązania umożliwiające zaciąganie cykliczne np co 30 min danych na zasadzie różnicowej ze sklepu A do sklepu B?

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: export danych do innego sklepu
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 01, 2014, 02:44:07 pm »
a nie prosciej uzyc multistore z ograniczeniami dla dystrybutora?  tak jak bys chcial, to najprosciej byloby wrzucic zapytania do bazy danych w crone, jednak zostaje kwestia kopiowania zdjec na ten drugi sklep... raczej chyba przez CSV ot tak nie da rady tego zrobic z automatu.

drugie rozwiazanie jakie przychodzi mi do glowy, ale nie wiem czy to tak zadziala, to program Euromarketu, tam mozna zarzadzac sklepami bezposrednio z windowsa.
design4VIP z innej strony...

*

Offline qbas-s

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 55
  • 0
Odp: export danych do innego sklepu
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 03, 2014, 01:48:48 pm »
multistore chyba odpada, bo dystrybutor ma sklep już od dawna ma w nim inne marki i chce się podpiąć pod bazę producenta. Zależy mu na automatyzacji.


Rozważałem 2 opcje:
opcja 1. po stronie producenta napisać wrzucić plik do crona który np raz na 30 min będzie aktualizował csv. Po stronie dystrybutora zmodyfikować opcję importu tak aby zaciągała zdalnego csv oraz odpalała się co 30min


opcja 2. napisać moduł bazujący na api presty i odpalić go po stronie dystrybutora. Wtedy ominąłbym zaciąganie z csv.


Która opcja lepsza?