wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Pytania przy edycji szablonu

  • 6 Odpowiedzi
  • 2011 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline kbdrwnk

  • Nowy
  • *
  • 16
  • 0
  • PrestaShop: 1.5.6
  • Status: Programista
Pytania przy edycji szablonu
« dnia: Maj 04, 2015, 07:30:37 pm »
Witam, Mam jedynie kilka błędów, których chciałbym się pozbyć. Modernizacja tego dobiega już praktycznie końca ale nigdzie nie mogę znaleźć rozwiązań dla tych:

1. Chodzi o zmianę tekstu "Welcome to our.." - nie mogę nigdzie go znaleźć. Szukałem w plikach .tpl oraz w tłumaczeniu.

2. Tekst "Quick View" - ten tekst w modułach został przetłumaczony w spolszczeniach, szukałem wszelkich fraz czy jakiś nie pominąłem i dalej kicha. Nie działa. Nie wiem czy tu zabrać się za plik .tpl skoro przetłumaczyłem moduły przez preste.

3. Tutaj standardowy moduł Presty, który odpowiada za "Moje konto". Chciałbym z niego usunąć na stałe "Moje kredyty ( Credit Slips )". Nie jest to mi w ogóle potrzebne, więc aktualnie jest to zbędne a występuję jedynie tam.

4. I ostatni problem. W zakładce "Moja lista życzeń" wszystko jest w porządku, lecz wjeżdza na niego moduł odpowiadający za te bloki i zasłania interfejs. Teraz nie mam pojęcia czy szukać kodu w plikach .tpl moduły szablonu odpowiadającego za to czy w plikach modułu wishlist?

Poniżej w umieszczam zdjęcie, są to ucinki z tych stron aby ukazać problem - link do sklepu




*

Offline west

  • Administrator
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 5,288
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Europasaz.pl
    • PrestaShop, Wordpress, SMF, Woocomerce
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
Odp: Pytania przy edycji szablonu
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 05, 2015, 09:23:31 am »
od 1 blockuserinfo w katalogu tematu
od 2 niestety tutaj musisz sprawdzić product.tpl
od 3 wyłacz opcję zwrotów
od 4 nadgraj ze standardowej instalki moduł lub dodaj w module ukrywanie lewej kolumny
najczęstszy bład u ciebie to prawie napewno brak prawidlowych definicji tłumaczeń np. w module userinfo powinno wyglądać to tak
{l s='tłumaczenie' mod='blockuserinfo'}
MODUŁY | https://europasaz.pl |  SKLEPY INTERNETOWE | WSPARCIE TECHNICZNE | HOSTING | https://europasaz.pl 

*

Offline kbdrwnk

  • Nowy
  • *
  • 16
  • 0
  • PrestaShop: 1.5.6
  • Status: Programista
Odp: Pytania przy edycji szablonu
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 05, 2015, 03:09:49 pm »
Tak, nie które frazy są faktycznie źle przetłumaczone. Masy z nich brakuję także w tłumaczeniach i już wielokrotnie sięgałem do plików .tpl aby je przetłumaczyć i tak w sumie, przetłumaczyłem większość modułów.


Poradziłem sobie już z kilkoma problemami, pozostaje jedynie:


1) Nie ma tych zdań w "blockuserinfo", sprawdzałem już wielokrotnie wcześniej. Dałbym sobie rękę uciąć, że powinny być w nav.tpl ale ich tam brak jak i w całym katalogu.


2) Tu już sobie poradziłem.
[/size]
3) Więc to naprawdę było źle przetłumaczone - zostaje. Jedynie w całym "Moim koncie" przy każdym odnośniku są ikony i tutaj jej brakuje jedynie. Można ją jakoś dodać?


4) Jak dodać ukrywanie kolumny? Chodzi mi głównie do tego punktu, ponieważ przy innych strona ta kolumna nie występuję.


Racja. Większość jest  dobrze przetłumaczonych ale z tymi zwrotami trochę poleciałem ( Tłumaczyłem wiekszość po przez chrome, jak trzeba przetłumaczyć z 1000 słów to jest to czasem żmudne ) ale co do plików to tak to wygląda, tak jak wspomniałem. Tego czego nie mogłem znaleźć w tłumaczeniach Presty to spolszczałem w plikach .tpl modułu, ale tych słów z ptk. 1 - po prostu brak.




*

Offline kbdrwnk

  • Nowy
  • *
  • 16
  • 0
  • PrestaShop: 1.5.6
  • Status: Programista
Odp: Pytania przy edycji szablonu
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 08, 2015, 12:52:12 am »
Jest ktoś wstanie pomóc? To pilne.

*

Offline endriu107

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 1,197
  • 51
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Pytania przy edycji szablonu
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 08, 2015, 03:41:07 pm »
To nie jest ogólnodostępny szablon i bez dostępu ciężko jest cokolwiek wywnioskować.

1. Powinno to być w module blockuserinfo
3. Należy zmienić klasę na właściwą czyli na icon-file (w module my-account?)
4. w którym miejscu jest ten moduł ponieważ screen który wrzuciłeś to jeden wielki misz-masz.

*

Offline kbdrwnk

  • Nowy
  • *
  • 16
  • 0
  • PrestaShop: 1.5.6
  • Status: Programista
Odp: Pytania przy edycji szablonu
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 08, 2015, 07:33:52 pm »
1. Tak, ale niestety go tam nie ma. Cóż, postaram się przeszukać większość modułów w odnalezieniu tego tekstu.
2. Zaraz poszukam, dzięki za pomoc.
3. Dokładnie w miejscu mojej listy życzeń - należy być zalogowany.

*

Offline endriu107

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 1,197
  • 51
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Pytania przy edycji szablonu
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 08, 2015, 08:22:57 pm »
3. Pewny nie jestem ale to jest zwykła prawa kolumna jeśli z niej w ogóle nie korzystasz to albo ją wyłącz całkiem albo odepnij moduły z hooka right column, ewentualnie jeśli z niej korzystasz to dodaj tym modułom tą stronę jako wyjątek.