wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Czy można mieć wpływ na towary wyświetlane w Polecanych?

  • 5 Odpowiedzi
  • 1613 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline bin

  • Użytkownik
  • **
  • 20
  • 0
  • prestashop
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Czy można mieć wpływ na towary wyświetlane w Polecanych?
« dnia: Czerwiec 21, 2015, 07:33:08 pm »
Na jakiej zasadzie są dobierane towary widoczne w zakładce "polecane produkty" na głównej stronie? Nowe produkty - rozumiem- kilka ostatnio wrzuconych, bestsellery - teoretycznie najchetniej kupowane lub przeglądane. Ale czy można mieć jakiś wpływ na to co pokazuje się właśnie w Polecanych?  Przy dodawaniu towarów nie widzę żadnej opcji  typu 0-rzadko 9- najczęściej pokazywane, a ustawienia modułu PH HOMEFEATURED ograniczają się tylko do ilości towarów.


*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Czy można mieć wpływ na towary wyświetlane w Polecanych?
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 21, 2015, 07:37:48 pm »
jak w homefeatured ograniczaja sie tylko do ilosci produktow to zaktualizuj modul.... twoj jest "starej daty"

skad pobierane sa produkty? z kateogrii wybranej wlasnie z nowego modulu, w starszych, jak twoj pobierane sa z kateogrii glownej "home" (id==2)
design4VIP z innej strony...

*

Offline bin

  • Użytkownik
  • **
  • 20
  • 0
  • prestashop
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Czy można mieć wpływ na towary wyświetlane w Polecanych?
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 21, 2015, 08:20:53 pm »
Dzięki.
Okazało się że mam dwa moduły "Polecane produkty na stronie głównej" 
V.1.00 - którego nie idzie aktualizować oraz drugi, którego aktualizowałem do 1.6.4. - ten w opcjach faktycznie ściąga produkty z home lub można włączyć losowo.


Problem, że stronę główną mam jakby podlinkowaną do tej starej wersji, odinstalowałem 1.00 ale w opcjach thema widzę teraz komunikat o braku ph_homefeatured - włączenie tej nowej wersji 1.6.4 w zakładce Moduły nic nie daje...

 

*

Offline endriu107

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 1,197
  • 51
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Czy można mieć wpływ na towary wyświetlane w Polecanych?
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 21, 2015, 08:44:54 pm »
Raczej z tego co piszesz top nie korzystasz z standardowego szablonu tylko pewnie masz jakiś inny szablon któy korzysta z własnego konfiguratora i własnych modułów, jeśli sie nie mylę to pewnie jeszcze szablon ma własne hooki i dlatego nie widzisz standardowego modułu.

*

Offline bin

  • Użytkownik
  • **
  • 20
  • 0
  • prestashop
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Czy można mieć wpływ na towary wyświetlane w Polecanych?
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 21, 2015, 09:24:20 pm »
Tak , szablon nie jest standardowy Control pod Presta 1.6.013... Ale czy jest standardowo jakiś plik powiązany właśnie za połączenie w tym wypadku strony głównej z modułem do Polecanych produktów?


Aktualnie mam kiepską sytuację - bo odinstalowałem i usunąłem ten stary moduł PH_HOMEFEATURED 1.00   i nie potrafię zainstalować go z powrotem.  Próbowałem go wgrać i zainstalować (z paczki gdzie razem z kupionym themem były moduły zapakowałem zipem folder ph_homefeatured i wgrałem go na serwer ale zaistalować się już nie da :/ Więc oczywiście "Module ph_homefeatured is not installed, options for this module will not be displayed."
:/



*

Offline bin

  • Użytkownik
  • **
  • 20
  • 0
  • prestashop
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Czy można mieć wpływ na towary wyświetlane w Polecanych?
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 22, 2015, 12:00:26 am »
Udało mi się wgrać i zainstalować jeszcze raz moduł "polecane produkty 1.00" (ph_featured) czyli przynajmniej wróciłem do stanu początkowego - jednak nie do końca. Polecane Produkty zostały przesunięte na dół strony, poza tym raczej wszystko działa - jednak przy próbie zmiany pozycji tego modułu (live edit) mam: "TECHNICAL ERROR - Nie można załadować listy modułu". Czyli coś jednak przy okazji spieprzyłem (może to ta aktualizacja featurede do 16.4 - wcześniej było chyba 1.62 ale nie używana teraz też jest wyłączona). Mam na drugim serwerze kopie strony z dnia wczorajszego, nie zmieniałem układu tej strony może więc dało by się skopiować jakiś plik, tylko co to lista modułu?