wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Produkty spożywcze - sprzedaż na wagę

  • 12 Odpowiedzi
  • 3897 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline OlaIbes

  • Nowy
  • *
  • 14
  • 0
  • PrestaShop: 1.5.4
  • Status: Właściciel
Produkty spożywcze - sprzedaż na wagę
« dnia: Czerwiec 04, 2013, 08:48:03 am »
Witam,
Jestem w trakcie tworzenia sklepu internetowego dla jednej sieci supermarketów spożywczych w Olsztynie. Mam problem - nie wiem w jaki sposób mogę ustawić sprzedaż produktu na wagę, np - mięso czy ser - tak, żeby klient mógł wybrać sobie, że chce np 20dk. Pomocy! Z góry b dziękuję za odpowiedzi

*

Offline west

  • Administrator
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 5,286
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Europasaz.pl
    • PrestaShop, Wordpress, SMF, Woocomerce
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
Odp: Produkty spożywcze - sprzedaż na wagę
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 04, 2013, 08:58:35 am »
Ustawiasz jednostkę sprzedaży nie jako sztukę tylko gramy np 100g i po kłopocie.
MODUŁY | https://europasaz.pl |  SKLEPY INTERNETOWE | WSPARCIE TECHNICZNE | HOSTING | https://europasaz.pl 

*

Offline OlaIbes

  • Nowy
  • *
  • 14
  • 0
  • PrestaShop: 1.5.4
  • Status: Właściciel
Odp: Produkty spożywcze - sprzedaż na wagę
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 04, 2013, 09:11:45 am »
A gdzie to się dokładnie zmienia bo nie mogę tego odszukać? Działam na PS dopiero od 2 tygodni i uczę się tego programu

*

Offline OlaIbes

  • Nowy
  • *
  • 14
  • 0
  • PrestaShop: 1.5.4
  • Status: Właściciel
Odp: Produkty spożywcze - sprzedaż na wagę
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 04, 2013, 09:15:14 am »
Znalazłam tylko coś takiego, wpisałam za kg ale to nie rozwiązało problemu - w zał prt sc

*

Offline maronsan

  • Użytkownik
  • **
  • 26
  • 0
Odp: Produkty spożywcze - sprzedaż na wagę
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 04, 2013, 12:04:01 pm »
 Ustawiasz jednostkę sprzedaży np na ok. 500g i podajesz cenę tej jednostki. Klient kupuje wielokrotność 1000,1500 itd. Zafakturujesz  zgodnie z tym co zejdzie z wagi np.1470g .W Twoim przypadku "Nazwa towaru-100g" - cena netto 1,3.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 04, 2013, 12:20:52 pm wysłana przez maronsan »

*

Offline OlaIbes

  • Nowy
  • *
  • 14
  • 0
  • PrestaShop: 1.5.4
  • Status: Właściciel
Odp: Produkty spożywcze - sprzedaż na wagę
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 07, 2013, 03:47:45 pm »
Mam jeszcze jedno pytanie - czy istnieje moduł, który pozwoli mi na sprzedaż produktów na wagę? wiem już, że wystarczy zmienić jednostkę, ale mi to nie wystarczy, ponieważ będę miała kilka tysięcy produktów na wagę, ceny będą się zmieniać minimum kilka razy w tygodniu, a nie da rady, żeby aktualizacja ceny szła jako jej 10%. Pomocy!

*

Offline sznoorek

  • Tubylec
  • ****
  • 178
  • 4
  • Płeć: Mężczyzna
    • Nimfka - artykuły zoologiczne
  • PrestaShop: 1.4.x
  • Status: Właściciel

*

Offline west

  • Administrator
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 5,286
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Europasaz.pl
    • PrestaShop, Wordpress, SMF, Woocomerce
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
Odp: Produkty spożywcze - sprzedaż na wagę
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 07, 2013, 04:33:16 pm »
Mam jeszcze jedno pytanie - czy istnieje moduł, który pozwoli mi na sprzedaż produktów na wagę? wiem już, że wystarczy zmienić jednostkę, ale mi to nie wystarczy, ponieważ będę miała kilka tysięcy produktów na wagę, ceny będą się zmieniać minimum kilka razy w tygodniu, a nie da rady, żeby aktualizacja ceny szła jako jej 10%. Pomocy!


Czyli jednostka jest ok ? zatem zostaje aktualizacja cen. To albo z pliku albo ?.....
MODUŁY | https://europasaz.pl |  SKLEPY INTERNETOWE | WSPARCIE TECHNICZNE | HOSTING | https://europasaz.pl 

*

Offline OlaIbes

  • Nowy
  • *
  • 14
  • 0
  • PrestaShop: 1.5.4
  • Status: Właściciel
Odp: Produkty spożywcze - sprzedaż na wagę
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 07, 2013, 06:38:54 pm »
Wydaje mi się, że tylko za pomocą importu pliku csv, ale będzie mi to robić zewnętrzny operator - firma, która obsługuje nam kasy fiskalne w sklepach detalicznych. Będę miała ok 12 000 produktów, więc ciężko, żebym aktualizowała ceny kilka razy dziennie samodzielnie. Kupię ten moduł, myślę, że będzie ok.

*

Offline mario

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 640
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Produkty spożywcze - sprzedaż na wagę
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 07, 2013, 10:58:00 pm »
Tutaj najlepszym rozwiazaniem bedzie integracja z programem magazynowym/sprzedazowym
czy to przez sql, xml czy json
inne rozwiazanie bedzie proteza
csv calkowicie odpada, jest "niezjadliwe"

takie rozwiazanie wymagaloby jednego klikniecia i ... juz.

Integracja wf-mag presta
freelancer

*

Offline maronsan

  • Użytkownik
  • **
  • 26
  • 0
Odp: Produkty spożywcze - sprzedaż na wagę
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 08, 2013, 12:55:01 am »
Do Mario.
Korzystam ze Small Business firmy Symplex.  Eksport idzie jednak przez csv. W sumie własny program magazynowy nie ma wpływu na konfigurację Prestashop. Może się jedynie dostosować. Więc gdzie jest  rozwiązanie problemu poza propozycją "sznoorka"? Na ogół widzę , że wszyscy jak ognia unikają towarów wagowych. Ale może jest jakieś darmowe rozwiązanie tego problemu? Wszyscy kochamy darmowe rozwiązania i to nas łączy  :)


*

Offline mario

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 640
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Produkty spożywcze - sprzedaż na wagę
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 08, 2013, 01:28:40 am »
oczywiscie, ze kochamy  ;)
tylko zauwaz, ze niektore specyficzne rozwiazania nie sa dostepne jako otwarte, dotyczy to specyficznych branz i dostosowania do krajowych wymogow prawa, wiec niestety klania sie tu specyficzne dostosowanie, a tego niestety nie da sie zrobic uniwersalnym modulem.
I tu sa potrzebni lokalni koderzy.

Prestashop daje ci darmowa platforme, specyficzna reszta to juz inwencja uzytkownika.
Jesli umiesz zrobic sama/sam to twoja wygrana, jesli nie, to i tak dostosowanie to 1% kosztow calego systemu.
Prestashop jest tak skonstruowany, ze wszystkie scenariusze moga byc zaimplementowane.
Prestashop to tak w rzeczywistosci dedykowany framework.

A teraz odpowiedz na twoje pytanie:
modyfikujac ceny w programie masz mozliwosc ich aktualizacji poprzez jedno klikniecie, zadne importy, exporty, konwersje, itd.

Towary wagowe maja swoja specyfike, znakomicie komplikuja kod sklepu, i tak na marginesie pytanie:
dlaczego w prestashop nie ma tego w standardzie?
Odpowiedz na to pytanie bedzie zarazem odpowiedzia dla ciebie.
Integracja wf-mag presta
freelancer

*

Offline baltek

  • Nowy
  • *
  • 2
  • 0
  • prestashop
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Produkty spożywcze - sprzedaż na wagę
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 06, 2015, 11:43:38 am »
Do Mario.
Korzystam ze Small Business firmy Symplex.  Eksport idzie jednak przez csv. W sumie własny program magazynowy nie ma wpływu na konfigurację Prestashop. Może się jedynie dostosować. Więc gdzie jest  rozwiązanie problemu poza propozycją "sznoorka"? Na ogół widzę , że wszyscy jak ognia unikają towarów wagowych. Ale może jest jakieś darmowe rozwiązanie tego problemu? Wszyscy kochamy darmowe rozwiązania i to nas łączy  :)

Automatyczne połączenie programu Symplex Small Business z Prestą (wysyłanie towarów, aktualizacja stanów i cen co kilka minut, import zamówień do programu):
baltek.pl/integracje