wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Brak towarów na stronie głównej

  • 20 Odpowiedzi
  • 3982 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Brak towarów na stronie głównej
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 10, 2015, 03:43:04 pm »
skoro były by ograniczenia to również slider na stronie też by nie działał..
niekoniecznie, wystarczy zeby byla blokowana jakas jedna funkcja, czy np. na serwerze nie byloby czegos wlaczonego... najczestszym jest albo GD gallery albo magic_quote, nie wiem dlaczego na wielu serwerach (szczycacych sie mianem najlepszych na rynku) ma te poblokowane, niby ze wzgledow bezpieczenstwa... no chyba tylko ich :D jezeli akutar ten modul wymaga tego do dzialania to wsyzstko bedzie dzialalo, tylko nie to.

a tak w ogole, bo w sumie zaczynami szukac od d... storny. wlaczales MODE_DEV? cos wyrzucal? sprawdzales w konsoli js czy czcegow nie wywlala? spawdzales po logach bledow serwera czy aby tam nie ma czegos ciekawego?
design4VIP z innej strony...

*

Offline semini

  • Nowy
  • *
  • 13
  • 0
  • prestashop
  • PrestaShop: 1.6.1
  • Status: forum
Odp: Brak towarów na stronie głównej
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 11, 2015, 09:41:40 am »
Oczywiście jest to home.pl....
.htaccess oczywiście zmieniłem zaraz po instalacji, ponieważ bez tego wszystko rozsypuje się na stronie...
Problem nadal jest nie rozwiązany...
.htaccess na home.pl modyfikuje się w folderach themes oraz modules...

*

Offline semini

  • Nowy
  • *
  • 13
  • 0
  • prestashop
  • PrestaShop: 1.6.1
  • Status: forum
Odp: Brak towarów na stronie głównej
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 11, 2015, 11:00:59 am »
Może nakreślę jak to jest wszystko umieszczone na serwerze:

Przekierowanie domeny jest do katalogu np. katalog.pl.
W środku umieściłem kolejny katalog o nazwie sklep i zainstalowałem tam pierwotnie prestashop w wersji 1.6.1.0.
Wszystko działało bez najmniejszego problemu do czasu gdy zainstalowałem moduł shiptopay, po czym rozjechał się koszyk, wyskakiwał błąd 505.
Z tytułu że docelowo sklep miał być w głównym katalogu to bez namysłu zainstalowałem kolejny w wersji 1.6.1.1 właśnie w nim po czym pojawił się problem z towarami. Pomyślałem że możliwe jest to wina najnowszej wersji. W takim razie usunąłem wszystkie pliki i zainstalowałem wersję 1.6.1.0 po czym okazało się że problem nadal istnieje. Wróciłem z ciekawości do folderu sklep w której jest wersja 1.6.1.0 i zaktualizowałem go do najnowszej wersji. Okazało się że aktualizacja pomogła i błąd z koszykiem zniknął.
Reasumując całą wypowiedź, sklep umieszczony w katalogu "sklep" w głównym katalogu działa poprawnie i wszystkie towary wyświetlają się nez zastrzeżeń natomiast sklep umieszczony w katalogu głównym ma problem z wyświetlaniem towarów..
Dlatego wydaje mi się że błąd nie leży po stronie serwera...

Mam nadzieję, że powyższa moja wypowiedź nie jest zbyt zawiła :)

*

Offline endriu107

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 1,197
  • 51
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Brak towarów na stronie głównej
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 11, 2015, 05:04:29 pm »
W zakładce Zaawansowane > Informacje konfiguracyjne zobacz czy nie brakuje ci plików, włącz również tryb dev może jakieś błędy się pojawią.

*

Offline koc

  • Nowy
  • *
  • 2
  • 0
Odp: Brak towarów na stronie głównej
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 08, 2016, 02:37:23 am »
Witam,


ciekaw jestem czy udało się rozwiązać Twój problem.


Obecnie mam ten sam problem sklep w wersji testowej był zainstalowany na serwerze home.pl w katalogu a po przeniesieniu na domenę główną produkty na stronie głównej nie wyświetlają się (rzeczywiście w stylach jest display:none)


Problem występuje również w menu które nie działa poprawnie i po przejściu głębiej niż strona główna nie wyświetla podkategorii.




Ktoś zna rozwiązanie?

*

Offline koc

  • Nowy
  • *
  • 2
  • 0
Odp: Brak towarów na stronie głównej
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 08, 2016, 03:18:02 am »
Rozwiązanie okazało się banalne :)


Należy w ustawieniach domeny na home.pl wybrać odpowiednią opcję separacji serwisu:
*Włącz przekierowanie na podkatalog bez separacji serwisu

I wszystko mam nadzieję działa poprawnie.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 08, 2016, 09:18:35 am wysłana przez west »