wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Override w modułach

  • 5 Odpowiedzi
  • 1949 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline lustfingers

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 92
  • 0
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Override w modułach
« dnia: Wrzesień 16, 2015, 07:12:56 pm »
Witam, planuje zakupić moduł z tego co widzę ma on override klas i kontrolerów, na swoje nieszczęście już jeden z modułów który mam zainstalowany nadpisuje tą samą klasę, obawiam się że przy instalacji wystapi zgrzyt i cos pójdzie nie tak, nie chce posadzic sklepu dlatego szukam sposobu na to aby móc połączyć te klasy w jedną. Ktos mi może pokazać przykład takiego łączenia klas, nakierowac na jakis pomocny artykuł?

*

Offline west

  • Administrator
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 5,288
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Europasaz.pl
    • PrestaShop, Wordpress, SMF, Woocomerce
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
Odp: Override w modułach
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 16, 2015, 08:48:37 pm »
najrozsądniej byłoby nadpisać funkcję i oznaczyć ją 2. generalnie poprawić też moduł, który z niej korzysta oraz miejsca w sklepie gdzie jest odwołanie do tej funkcji.
MODUŁY | https://europasaz.pl |  SKLEPY INTERNETOWE | WSPARCIE TECHNICZNE | HOSTING | https://europasaz.pl 

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Override w modułach
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 17, 2015, 12:49:39 pm »
zalezy od tego co ma byc nadpisane. kazdy kontroler sklada sie z pojedynczych funkcji. sprawdz czy w juz posiadanym pliku masz dana klase, no to masz problem, bo trzeba bedzie rozgrysc jedno i drugie i tutaj polaczyc. w takim wypadku bez dobrej znajomosci PHP sie nie obejdzie. jezeli w jendym i drugim sa calkiem inne funkcje, to poprostu z tego nowego pliku przekopjowujesz funkcje do starego pliku, usuwasz plik ./cache/class_index.php i dziala jedno i drugie
design4VIP z innej strony...

*

Offline lustfingers

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 92
  • 0
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Override w modułach
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 17, 2015, 04:52:20 pm »
Z jednym plikiem AuthController.php myślę że dałem sobie radę jednak ten drugi jest jakdla mnie zbyt skomplikowany. Jeśli ktos chce spróbowac swoich sił to załączam pliki.

*

Offline lustfingers

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 92
  • 0
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Override w modułach
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 18, 2015, 08:52:21 pm »
Jesli ktokolwiek zaglądnął do tych plików i jest na 100% pewny czy sie da to prosze o info, posiedze i pomęcze dalej.

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Override w modułach
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 19, 2015, 08:31:52 am »
przegladnalem pliki i... niby w czym masz problem? jedyne co jedna z funkcji moze przyspozyc problemow, ale jak sie w nia wczyta to wszystko staje sie jasne. zadne zmienne sie nie pokrywaja wiec wiekszego problemu byc nie powinno
design4VIP z innej strony...