wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Multistore / ustawienia

  • 5 Odpowiedzi
  • 3965 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline agro-centrum.net

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 68
  • 0
    • Agro-Centrum.Net
Multistore / ustawienia
« dnia: Czerwiec 27, 2013, 06:09:31 pm »
Witam.
- Posiadam 5 sklepów i 5 domen do nich podpiętych a b c d e
- Każdy sklep wrzucony jest do swojego katalogu na serwerze
- Każdy sklep posiada swoją bazę danych

Teraz jak to robię i nie działa:
- Wchodzę w admina na jednym sklepie
- włączam multishop
- Do grupy default klikam dodaj nowy sklep
- wpisuję nazwę sklepu, grupę sklepów pozostawiam wspomniana powyżej, powiązane kategorie wszystkie,importuj dane tak, sklep źródło to sklep a, dane do importu wybieram wszystkie, i klikam zapisz.
- Opcje URL : GŁÓWNY URL (TAK) status ( tak )
- adres url sklepu : domena ( wpisuję domenę sklepu b ) domena ssl ( również wpisuję adres sklepu b ) przepisywanie nie jest podane ponieważ jak dokonuję włączenia na sklepie b pokazuje że nie jest obsługiwane ( nie wiem czy przyjazne adresy url są konieczne do działania funkcji multistore.

Proszę bardzo o pomoc moze byc po myslniku co robie źle by to zadziałało oraz czy mozliwe jest działanie 5 sklepów posiadając je na 5 bazach i plikach oraz podpietymi 5 domenami.

Agro-Centrum

*

Offline west

  • Administrator
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 5,286
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Europasaz.pl
    • PrestaShop, Wordpress, SMF, Woocomerce
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
Odp: Multistore / ustawienia
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 28, 2013, 09:09:31 am »
przeszukaj forum..... Już dokładnie tłumaczyłem jak ustawić multishop
MODUŁY | https://europasaz.pl |  SKLEPY INTERNETOWE | WSPARCIE TECHNICZNE | HOSTING | https://europasaz.pl 

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Multistore / ustawienia
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 27, 2013, 11:43:50 am »
przeszukaj forum..... Już dokładnie tłumaczyłem jak ustawić multishop

szukam szukam i nie moge znalesc.... przelecialem wszystkie watki z frazami "multishop", "multistore", a nawet samo "multi" i nigdzie nie widze Twojego posta z ustawieniami. mozesz przyblizyc, w ktorym watku to bylo?

albo tutaj... wszystko pieknie ladnie. mam wprowadzone wg wytyczych z http://doc.prestashop.com/display/PS15/Managing+multiple+shops sklepy, poustawiane co ma byc co ma nie byc w poszczegolnych ale za chiny nie dzialaja mi domeny dodatkowych sklepow. jak je, same domeny, mam poustawiac? raz na forum pisza, ze trzeba utworzyc domeny i je przekierowac pod glowna (tylko nikt nie pisze na jakim przekierowaniu - 300 ile?), w innych postach aby nie przekirowawyc tyko utworzyc a presta sobie przekieruje, w powyzszym dokumencie presta aby w ogole nie tworzyc, a presta sama sobie utworzy.... tak czy siak, probowalem kazdego z rozwiazan a presta jak nie zipnie w multi tak nie zipnie... tez kolejne pytanie, czy na kazdej domenie ma byc zainstalowany sklep? bo tutaj tez co post to rozbierznosci, raz, ze musi, raz, ze tyko jedna instalacja na glownym.... a nigdzie w sieci nie ma jakiegos konkretnego tutoriala krok po kroku odnosnie tworzenia domen, wszedzie tylko ustawienia po stronie presta... czy moglby to ktos dokladnie wytlumaczyc? 
design4VIP z innej strony...

*

Offline agro-centrum.net

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 68
  • 0
    • Agro-Centrum.Net
Odp: Multistore / ustawienia
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 13, 2013, 08:26:04 pm »
Ja sobie to odpuściłem bo nie znalazłem nigdzie takich informacji " instrukcji " a na pewno wiele osób by czytało ją jak by została napisana i przypięta a nie co chwila jakis temat z tym problemem a z tego co widzę rozwiązania nik nie podał a za pewne jest na 100% i jest ono proste.
Agro-Centrum

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Multistore / ustawienia
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 13, 2013, 09:38:30 pm »
jezeli chodzi o ustawienia od strony panelu admina to juz jako tako sobie poradzilem, jednak na temat ustawienia domen, subdomen i ich konfiguracji albo non stop napotkam na sprzeczne instrukcje albo niedzialajace... i nie wiem do konca jak podpiac domeny pod utworzone wirtualne katalogi.... zgroza.... ale walcze dalej


EDIT, myslalem, ze nie dziala, bo od wczorajszego wieczora cisza na subdomenie, ale wlasnie mi ruszyla "dzieweczka" ;)

nie pomogly wersje instrukcji z prestashop to zaczalem szukac u zaprzyjaznionych i blizniaczych systemow... no i pomogla wersja z Geko. pierwszy konkret jaki znalazlem odnosnie ustawienia po stronie panelu domeny krok po kroku: http://www.gekosale.pl/forum/viewthread/1923/

milej lekturki, mam nadzieje, ze wiekszosci rozjasni troche ;) i zadne DNSy, przekierowanai na domene taka czy taka... wszystkie wersje z tego forum sa albo niepelne albo niedzialajace ;) albo tylko autorzy wiedza co mieli na mysli piszac te posty ;) bez obrazy oczywiscie, kazda pomoc sie liczy. moze naleze do tych mniej inteligentnych i potrzebuje dokladniejszego wyjazsniuenia na poczatek, ale ten z linka chyba kazdemu "inteligentowi" podejdzie ;)
design4VIP z innej strony...

*

Offline cy5jakub

  • Nowy
  • *
  • 2
  • 0
  • PrestaShop: 1.5.4
  • Status: forum
Odp: Multistore / ustawienia
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 25, 2015, 11:26:06 am »
Myślę że problem tkwi w tym że multisklep działa na jednej bazie danych i jednym katalogu.
Chcę także przenieść dwa sklepy do trzeciego na multistore , ale to trzeba wszystko zaimportować z tych dwóch do tego trzeciego ręcznie np csv. I dopiero potem można zarządzać domenami i pozostałymi ustawieniami.
Ja potrzebuję wspólnego magazynu dla wszystkich sklepów.
Jeśli ktoś importował inne sklepy do sklepu na multistore to prośba by się pochwalił jak tego dokonał. Przynajmniej czym się kierować by tego nie skisić.