wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Ceny w sklepie (netto - brutto) - różne dla firm i osób fizycznych

  • 5 Odpowiedzi
  • 2345 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline mynq

  • Nowy
  • *
  • 3
  • 0
  • prestashop
  • PrestaShop: 1.6
  • Status: forum
Ceny w sklepie (netto - brutto) - różne dla firm i osób fizycznych
« dnia: Wrzesień 24, 2015, 01:47:04 pm »

Witam wszystkich, w sklepie mam problem odnośnie wysyłki towarów za granicę dla podmiotów nie będących firmą i firm.
Ma to związek z podaniem numeru NIP EU w formularzu rejestracji.


Chciałbym ustawić ceny netto dla firm, a ceny z podatkiem dla osób fizycznych odnośnie klientów zagranicznych UE. Możemy pominąć kwestie rozliczeń, bo to już zostało ustalone z księgową.


Mam dwie waluty, 3 języki w sklepie.
Dodałem kraje, które mogą być obsługiwane w sklepie, później aby można było ustawić inne koszty wysyłki dla różnych krajów dodałem do krajów strefy (Austria - strefa Austria).


Czy na początku dobrze to ustawiłem ?
Cena w ustawieniach produktu powinna być ustawiona z vatem, czy bez ?
Czy ktoś jest w stanie pomóc mi w tym ?
Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Ceny w sklepie (netto - brutto) - różne dla firm i osób fizycznych
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 24, 2015, 02:45:30 pm »
dla zagranicznych musisz sobie ustlic reguly podatkow dla danego raju w lokalizacji
design4VIP z innej strony...

*

Offline mynq

  • Nowy
  • *
  • 3
  • 0
  • prestashop
  • PrestaShop: 1.6
  • Status: forum
Odp: Ceny w sklepie (netto - brutto) - różne dla firm i osób fizycznych
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 24, 2015, 02:58:08 pm »
dla zagranicznych musisz sobie ustlic reguly podatkow dla danego raju w lokalizacji


Jasne, przeanalizowałem dokładnie dokumentację odnośnie podatków ale czy istnieje jakiś sposób, żeby rozróżnić 0% VAT i 23% VAT pomiędzy klientów będących firmą,lub podmiotem fizycznym?

*

Offline west

  • Administrator
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 5,288
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Europasaz.pl
    • PrestaShop, Wordpress, SMF, Woocomerce
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
Odp: Ceny w sklepie (netto - brutto) - różne dla firm i osób fizycznych
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 25, 2015, 08:49:17 am »
Dla danej grupy klientów możesz wyświetlać cenny netto / brutto - kwestia ustawień w PA
MODUŁY | https://europasaz.pl |  SKLEPY INTERNETOWE | WSPARCIE TECHNICZNE | HOSTING | https://europasaz.pl 

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Ceny w sklepie (netto - brutto) - różne dla firm i osób fizycznych
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 25, 2015, 09:54:07 am »
Dla danej grupy klientów możesz wyświetlać cenny netto / brutto - kwestia ustawień w PA

mysle, ze bardzoej chodzi o to, zeby presta sama rozpoznala, czy to firma czy fizyk po podaniu (lub nie) Nip i nazwy firmy. niestety, presta az tak "inteligentna" nie jest ;/ ale, mysle, ze nie byloby to zbyt skomplikowane przypisanie kolejnej zmiennej (np. radiobutton) i przy zaznaczeniu tej fukncji automatycznie przypisywanie klienta do danej grupy. no, troche mieszana w kontrolerach trzeba by wykonac.

po wiem tak, zeby dodac taka "inteligencje" do presty teoretycznie (narazie tylko bo nie sprawdzalem) jest to wykoknalne, ale nie mysle, zeby bylo to tanie rozwiazanie. jednak zabawa w kontrolery to juz wyzsza polka zmian i modyfikacji presta, wykoknalna przez nielicznych.
design4VIP z innej strony...

*

Offline mynq

  • Nowy
  • *
  • 3
  • 0
  • prestashop
  • PrestaShop: 1.6
  • Status: forum
Odp: Ceny w sklepie (netto - brutto) - różne dla firm i osób fizycznych
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 26, 2015, 07:47:40 am »
Dzięki za informację, właśnie takiej potrzebowałem - presta nie odróżnia sama z siebie klientów firmowych od osób fizycznych.
Jedyna rzecz to ręczne przypisywanie klientów do grup z cenami netto i cenami brutto.
Zrobiłem takie grupy (miałem zamienione tłumaczenie netto/brutto w ustawieniach)
Dla jasności i wygody zostawiłem sobie tylko 3 kraje - Polska, Austria i Niemcy
Zrobiłem podatek 23% i dodałem go regułą podatkową do Polski, Austrii i Niemiec.

Bo chciałbym aby było tylko "z tym podatkiem" albo "bez tego podatku".

Ale po zalogowaniu klienta i przestawieniu go do grup brutto / netto - działa tylko grupa Netto, przy brutto nie zmieniają się ceny i nie odnajduje kuriera przypisanego dla kraju (dla netto wszystko działa)

Czy ktoś podpowiedziałby mi tylko najszybszy sposób na dodanie opcji jednego podatku 23% i wyświetlania go lub nie - bo na pewno robię coś źle. (w produkcie cena z ustawionym podatkiem 23%)