wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Problem przy eksporcie - rozbijanie produktu na kilka

  • 3 Odpowiedzi
  • 1181 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline mjiovich

  • Nowy
  • *
  • 5
  • 0
Problem przy eksporcie - rozbijanie produktu na kilka
« dnia: Wrzesień 16, 2015, 11:03:12 pm »
Proszę o pilną odpowiedź. Nie mogę wybrnąć, koszmar.

Zakupiłem moduł "Catalog in CSV format" - sądziłem, że dzięki temu przeniosę z jednej Presty na drugą produkty i wszelkie parametry...ok - jest ok ALE jeden problem powstaje.

Przy eksporcie produktów...rozbija produkty które posiadają atrybuty na kilka. Importując takie coś - mamy owszem, produkty z przypisanymi atrybutami ALE...są one rozbite, przy eksporcie dostają odrębne ID! No nie mam bladego pojęcia jak je połączyć. Nic nie wymyślę. Siedzę już nad tym za długo i jestem po terminie.

Da się w ogóle coś zrobić czy trzeba ręcznie je połączyć...?

*

Offline west

  • Administrator
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 5,286
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Europasaz.pl
    • PrestaShop, Wordpress, SMF, Woocomerce
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
Odp: Problem przy eksporcie - rozbijanie produktu na kilka
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 17, 2015, 10:25:12 am »
najpierw eksportujesz produkty
następnie eksportujesz atrybuty i przypisujesz je po danym id produktu
MODUŁY | https://europasaz.pl |  SKLEPY INTERNETOWE | WSPARCIE TECHNICZNE | HOSTING | https://europasaz.pl 

*

Offline mjiovich

  • Nowy
  • *
  • 5
  • 0
Odp: Problem przy eksporcie - rozbijanie produktu na kilka
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 17, 2015, 10:45:33 am »
Niestety to jest oczywista oczywistość i chciałbym żeby do tego się sprowadziło. Przeorałem eksporty i importy na wskroś - WSZYSTKO GRA I BUCZY ale z jedną rzeczą jest problem o której poniżej:


Jest produkt A, który ma ID Produktu: 2. Produkt ten ma np. atrybut kolor o wartościach: czarny i biały. Przy eksporcie do .csv...produkt ten zostaje rozbijany na produkt A o ID 2 oraz ID 3. Przy imporcie takiego .csv - oczywiście, mimo prawidłowego zaimportowania atrybutów po właśnie ID produktu...na liście produktów pojawiają się dwa produkty każdy po jednym z atrybutów. O to mi chodziło.​

Jednym słowem: zamiast zaimportować mi "scalone" produkty, on mi je rozbija przy imporcie i nadaje im odrębne ID produktu! Masakra :/

*

Offline mjiovich

  • Nowy
  • *
  • 5
  • 0
Odp: Problem przy eksporcie - rozbijanie produktu na kilka
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 23, 2015, 05:55:53 pm »
Naprawdę masz problem z odniesieniem się bo napisałem, że autorzy Presty zostawili problemy, których rozwiązanie wiąże się z wykupem dodatkowych modułów? A co nie jest tak? Przy całej wspaniałości Presty, ogólnej, problem z prostym wyeksportowaniem plików z ich zdjęciami a nie same ID  i w ogóle cyrki na kółkach z tym to nie celowe? To niemożliwa ułomność Presty. To celowość. Taka ułomność nie jest możliwa. Wymieniałbym wiele obszarów.

Wolałbym zapłacić już za licencję Presty niż się szarpać co chwila i nadziewać się na niespodzianki.

Poza tym mogłeś mi zaoferować jakiś moduł - chętnie bym zapłacił chcąc rozwiązać problem. Chyba nie naruszyłem sfery fanbojstwa?

Oh, wybacz szczerość, ale nie pojmuję, że na maila nie masz zamiaru odpowiedzieć ani tu - stąd naturalnie nasuwa się że mogłem naruszyć sferę fanbojstwa. Inaczej nie potrafię tego wytłumaczyć.

Masakra. Masakra. Chciałbym zauważyć, że forum jest dla tych jeszcze niezbyt doświadczonych z Prestą... :/