wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Lokalizacja obrazków z revolutionmodule

  • 3 Odpowiedzi
  • 1577 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Kornel

  • Nowy
  • *
  • 12
  • 0
  • prestashop
  • PrestaShop: 1.6.1
  • Status: forum
Lokalizacja obrazków z revolutionmodule
« dnia: Listopad 10, 2015, 12:27:59 pm »
cześć Wam, szukam plików z revolution module, by im przypisać atrybut alt=''

modules/revsliderprestashop/uploads/1984493_6359238-1422307381.png
tylko gdzie one są zlokalizowane w kodzie? szukałem już prawie wszędzie i znaleźć nie mogę

chodzi o revolutionslider w prestashop
« Ostatnia zmiana: Listopad 10, 2015, 12:47:35 pm wysłana przez Kornel »

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Lokalizacja obrazków z revolutionmodule
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 10, 2015, 01:16:24 pm »
revolution slider to ogolnie skrypt jQuery/javascript. to nie modul stricte dla prestashop. wiec tutaj tez istotna rzecza bedzie podanie dokladnego modulu, autora, wersji.

ogolnie rzecz ujmujac, to zazwyczaj animacja tego typu sliderow tyczy sie tagow <li>. zapewne w tym module te budowane sa z petli foreach, czyli gdzies w kodzie albo kontrolera albo szablonu modulu (pliki .tpl) bedzie kontener <ul> a po nim <li> w petli, ktora bedzie z bazy danych pobierac poszczegolne obrazki. czyli raczej, bez zmian w samym module po stornie konfiguracji, jezeli nie ma tam pola ALT to sie nie obejdzie, trzeba bedzie to pole dodac do konfiguracji i dopeiro wtedy mozna zaimlementowac je do odczytu.
design4VIP z innej strony...

*

Offline Kornel

  • Nowy
  • *
  • 12
  • 0
  • prestashop
  • PrestaShop: 1.6.1
  • Status: forum
Odp: Lokalizacja obrazków z revolutionmodule
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 13, 2015, 08:26:04 am »
Co do obrazków to jak ktoś będzie szukał wszystko jest (domyślnie) w tabeli: `ps_revslider_slides`

A pytanie, bo w bazie szukałem i w plikach też, ale tego znaleźć nie mogę. Mam błąd w walidatorze w3:


Error: No space between attributes.
At line 68, column 6890
-endspeed="300"style="z-index:
gdzie zrobić ten odstęp, przerabiał ktoś? chcę wyeliminować wszystkie błędy z witryny. Dzięki

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Lokalizacja obrazków z revolutionmodule
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 13, 2015, 01:19:05 pm »
baza i odniesienie do obrazkow to jedno, pytanie bylo jak dodac "alt" do obrazkow, a to juz inna bajka. ten akurat pobietra z bazy, inne beda pobieraly z odczytu (read_dir) plikow z katalogu, inne beda przy wgrywaniu zmienialy nazwy plikow i czytaly konkretne nazwy (np. slider01, slider02....). ale nie wazne jaki ssytem odczytu plikow, wazne, czy ma mozliwosc dopisania z automatu ALT czy trzeba dodac taka mozliwosc. co i jak pisalem juz wczensiej.

a tak ogolnie o RevSlider.... na tego tez uwazaj. swojego czasu bylo sporo atakow na storny korzystajace wlasnie z tego modulu (skryptu), nie tylko na PS ale i WP i inne systemy, ogolnie RS mial sporo dziur przez ktore dokonywano atakow. jest wiele innych, lepszych, szybszych, mniej pamieciozernych i bezpieczniejszych ;)
design4VIP z innej strony...