wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Konfiguracja przesyłki i płatności

  • 4 Odpowiedzi
  • 2208 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline danielc

  • Nowy
  • *
  • 8
  • 0
Konfiguracja przesyłki i płatności
« dnia: Grudzień 12, 2015, 02:36:34 pm »
Witam.
Przesiadam sie z oscommerce na prestashop i zastanawiam się jak skonfigurować preste:
1. Odbiór osobisty w sklepie
2. Przesyłka poczta polska i DPD (jeżeli przesyłka za pobraniem to koszt inny niż przedpłata)
3. Płatności: przelewy24


Czy mam stworzyć 5 przewoźników odbiór osobisty oraz poczta polska i DPD (osobno dla przelew/pobranie) ?
Jak zrobić żeby wszystkie opcje przesyłki były dostępne jednocześnie a klient decydował z której chce skorzystać ?


Dzieki za pomoc

*

Offline west

  • Administrator
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 5,288
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Europasaz.pl
    • PrestaShop, Wordpress, SMF, Woocomerce
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
Odp: Konfiguracja przesyłki i płatności
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 12, 2015, 03:09:56 pm »
tak każdy przewoźnik osobno typu przelew pobranie [dpd  x 2] oraz możesz skorzystać z modułu ship2pay [bezpłatny] do powiązania przewoźników z metodami płatności
MODUŁY | https://europasaz.pl |  SKLEPY INTERNETOWE | WSPARCIE TECHNICZNE | HOSTING | https://europasaz.pl 

*

Offline endriu107

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 1,197
  • 51
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Konfiguracja przesyłki i płatności
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 12, 2015, 05:55:18 pm »
Jeśli chcesz mieć mniejszą ilość przewoźników a różne ceny to potrzebujesz dodatkowy moduł płatności za pobraniem z dodatkową kwotą. Moduły tego typu doliczają ustalona kwotę lub procent to wartości zamówienia, minusem tych modułów jest to ze nie da się ustawić różnych cen więc czy poczta polska czy dpd zawsze dolicza taka sama kwotę.

*

Offline danielc

  • Nowy
  • *
  • 8
  • 0
Odp: Konfiguracja przesyłki i płatności
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 12, 2015, 05:56:28 pm »
Hmmm. Zrobiłem 5 przewoźników:
1. odbiór osobisty
2. poczta polska - przedpłata
3. poczta polska - za pobraniem
4. dpd - przedpłata
5. dpd - za pobraniem

Dodałem moduł ship2pay i skonfigurowałem go tak że poczta polska i dpd są powiązane z przedpłatą i pobraniem
Podczas zamówienia jak wybiorę dowolnego z dostawców to na liście metod płatności pojawia się tylko jedna opcja:
Zapłać przy odbiorze. Coś nie działa ta presta ;) 

*

Offline danielc

  • Nowy
  • *
  • 8
  • 0
Odp: Konfiguracja przesyłki i płatności
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 12, 2015, 06:14:38 pm »
Z tego co widzę to nie działa mi przedpłata. Jak wybiorę przewoźnika z przedpłatą który jest połączony z bankwire za pomocą bils2pay to mam info: Brak dostępnej metody płatności.