wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Grupowanie funkcji zależnie od kategorii

  • 5 Odpowiedzi
  • 2021 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline hakeryk2

  • Nowy
  • *
  • 9
  • 0
  • prestashop
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Grupowanie funkcji zależnie od kategorii
« dnia: Grudzień 19, 2015, 10:51:29 am »
Po pierwsze, witam się pierwszym postem na tym forum. Jestem nieco początkującym użytkownikiem choć zapoznałem się już z podstawowymi funkcjami, natomiast mam jeden problem oraz jednocześnie pytanie:


Czy istnieje możliwość grupowania funkcji produktu (w Back Office) w zależności od kategorii do której dany produkt zostaje dodany? Chodzi mi po prostu o to, że mam multum kategorii w swoim sklepie i chciałbym móc wybierać jaką grupę funkcji produktu będę dodawał np dla krzeseł (wymiar, wysokość, szerokość, materiał) a jaką dla szafek (kolor frontu, uchwytów) itd.




*

Offline west

  • Administrator
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 5,288
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Europasaz.pl
    • PrestaShop, Wordpress, SMF, Woocomerce
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
Odp: Grupowanie funkcji zależnie od kategorii
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 20, 2015, 09:14:04 pm »
to raczej w drugą stronę a moduł, ktory obsługuje kopiowanie atrybutów nazywa się attribute wizard pro
MODUŁY | https://europasaz.pl |  SKLEPY INTERNETOWE | WSPARCIE TECHNICZNE | HOSTING | https://europasaz.pl 

*

Offline hakeryk2

  • Nowy
  • *
  • 9
  • 0
  • prestashop
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Grupowanie funkcji zależnie od kategorii
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 21, 2015, 09:19:12 am »
No niestety to nie taki typ wtyczki, ale dziękuje za odpowiedź. Tamten umożliwia wiele funkcji, jako formy wybieralne, jest to kategoryzowane ale mi chodziło o Back Office i proste dobieranie funkcji np jeśli dodaje produkt do kategorii Krzesła otrzymuje funkcje "Wymiar, Szerokość, Siedzisko" a gdy dodawałbym do kategorii np "Sofy" to w karcie funkcje byłyby funkcje "Wózek, materiał" itp. Tak to jest jedna wielka lista funkcji i robi się nieczytelnie strasznie i ciężko się dodaje produkty. Może ktoś kiedyś znajdzie taki moduł.

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Grupowanie funkcji zależnie od kategorii
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 21, 2015, 09:41:18 am »
co do AWP, tutaj raczej nei zda egzaminu, bo AWP dziala w atrybutach, a tutaj musialbys opierac sie na cechach. to dwie odrebne rzeczy. ale widac, ze lapiesz w tym temacie o co chodzi, cechy to wlasnie fukcje ;)

co do samego modulu, ktory by selecjonowal te cwchy... raczej malo wykonalne zadanie. po pierwsze, w pierszej kolejnsoci musialbys miec juz taki produkt zapisany z przypisaniem do pewnych kateogorii, zeby modul mogl sobie obadac jakie kateogrie zostaly wybrane. dwa, przedmiot/produkt moze byc przypisany do wielu kategorii, jak mialby taki modyl dzialac, jakby zostaly wybrane jakies wykluczajace sie kateogrie ? wykluczajace pod wzgledem przypisanych do nich cech oczywiscie. raczej mysle, ze takeigo modulu nie znajdziesz i raczej jest niewielkie prawdopodobienstwo, zeby bez znaczenej przerobki kontrolerow panelu, czy bardzo rozbudowanej strukturze modulu sie obeszlo. czy w jeden czy w drugiej opcjido tanich rozwiazan nie bedzie to nalezalo....
design4VIP z innej strony...

*

Offline hakeryk2

  • Nowy
  • *
  • 9
  • 0
  • prestashop
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Grupowanie funkcji zależnie od kategorii
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 21, 2015, 03:09:55 pm »
Witam ponownie, mam pewien pomysł jak takie coś wykonać i postaram się to zrobić gdzieś na czasie - jeśli mi się to uda to opiszę to na forum. Oczywiście zdawałem sobie sprawę z tego, że skądś te informacje muszą być pobrane, ale w trakcie dodawania produktu i tak trzeba w pewnym momencie zapisać produkt by móc dodać kombinacje do niego więc to by rozwiązało problem pobrania info o kategorii do której jest przypisany (ponieważ wcześniej przy uzupełnianiu pól oczywiście kategorie by się zaznaczyło).


Rozwiązanie będzie raczej bazować na jquery i będzie "chamsko" wyłączać widoczność poszczególnych pól co do kategorii :P Jak się uda to opiszę, choć pewnie nie wcześniej niż za miesiąc bo w kolejce mam jeszcze kilka innych ważnych rzeczy.




*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Grupowanie funkcji zależnie od kategorii
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 22, 2015, 09:24:51 am »
tylko pytanei jeszcze, jak bedziesz powiazywal te cechy z kategoriami... tutaj tez jeszcze zostaje rozbudowa kontrolera kateogrii. nie wiem czy to warte zachodu... roboty w cholere. owszem tak jak piszesz, mozna to powiazac w kotrlerze admina produktu w ajaxie, zeby pobieralo zmienne, analizowalo, zmienialo itp. w "pamieci". ale tez musisz uwazac, zeby nie "wejsc w droge" juz wbudowanym fukcja. ciezko bedzie to zaimplementowac. ale oczywiscie, nie powiem, jest to bardzo ambitne, ale wykonalne. tylko jakim nakladem pracy? ja bym sie albo nie bral, albo slono za takie cos liczyl ;) za duzo "niespodzianek".
design4VIP z innej strony...