wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

rozterki seo

  • 10 Odpowiedzi
  • 30699 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline tomfly

  • Użytkownik
  • **
  • 25
  • 0
rozterki seo
« dnia: Styczeń 05, 2016, 02:53:34 pm »
zastanawiam sie nad wyborem sposobu pozycjonowania sklepu i chciałem że skonsultować z wami na temat rozwiązań które przyszły mi do głowy. Mam sklep w domenie www.homedome.pl domena ma klika lat i jest widoczna w sieci, są wejścia zakupy itp dlatego nie chciałbym jej oddawać firmie SEO. wpadły mi do głowy dwa rozwiązania
- tworzę nową domenę i podpinam ją pod istniejący sklep i daję firmie do pozycjonowania z rozliczeniem za efekt. będę mial optymalizacje sklepu na czym skorzysta stara domena, a firma nową niech winduje do pierwszej 10 w google.
- tworzę nową domenę i nowy sklep (klon istniejącego) i daje firmie do pozyc. za efekt

Seo starej domeny zajmę się sam powoli dodając linki na forach katalogach itp.

proszę o opinię osób znających temat SEO

*

Offline endriu107

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 1,197
  • 51
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: rozterki seo
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 05, 2016, 03:27:54 pm »
Podstawowy błąd Twojego założenia jest taki że firma pozycjonująca zleci/dokona jakichś zmian w sklepie. Otóż tak jest że firmy krzaki tego nie robią, więc przed wyborem firmy upewnij się że oddajesz sklep w dobre ręce inaczej na długofalowe efekty nie masz co liczyć.

*

Offline tomfly

  • Użytkownik
  • **
  • 25
  • 0
Odp: rozterki seo
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 05, 2016, 05:56:45 pm »
zdaje sobie z tego sprawę. jak wybrać firmę która zrobi to dobrze przerobiłem juz kilka firm które same sie napatoczył z różnymi efektami. Pewnie mam wymagać od firmy informacji co będą robić w kwestii optymalizacji i raportu po całym procesie.

*

Offline endriu107

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 1,197
  • 51
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: rozterki seo
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 05, 2016, 06:00:02 pm »
Dokładnie masz wymagać informacji, przykładów, niech podadzą jakiś sklep (koniecznie na prestashop) który pozycjonowali, jakie zmiany zalecili. Wiadomo szczegółów bez podpisania umowy nie otrzymasz ale będziesz miał podgląd do tego czy taka firma wie co robi.

*

Offline maslowyx

  • Nowy
  • *
  • 1
  • 0
  • prestashop
  • PrestaShop: 1.5.6
  • Status: forum
Odp: rozterki seo
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 19, 2016, 08:45:39 pm »
Wydaje mi się ze drugi pomysł był by ok pod warunkiem ze pozmieniasz opisy produktów. Dzięki temu będziesz miał możliwość zarobku z dwóch źródeł.

*

Offline Sky-Shop.pl

  • Nowy
  • *
  • 4
  • 0
  • Oprogramowanie sklepów internetowych
    • Platforma sklepowa
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: rozterki seo
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 28, 2016, 04:12:39 pm »
Wydaje mi się ze drugi pomysł był by ok pod warunkiem ze pozmieniasz opisy produktów. Dzięki temu będziesz miał możliwość zarobku z dwóch źródeł.

Dokładnie. W przypadku gdy nie zmieniasz opisów produktów, to występuje zjawisko double contentu, które źle wpływa na pozycjonowanie. Google wyżej wyświetla strony z wartościowymi treściami, które nie są powielane.
Oprogramowanie sklepów internetowych

*

Offline bbolek

  • Nowy
  • *
  • 1
  • 0
  • PrestaShop
    • k2-studio.pl
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: rozterki seo
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 13, 2017, 06:42:30 pm »
Dobrym rozwiązaniem są opisy do kategorii w Twoim sklepie - warto w nich zawrzeć również i interesujące nas słowa kluczowe. Coś takiego, jak zrobił np sklep presto (ten sportowy) - to tylko przykład, ale warto iść w ich ślad, bo pozycje mają naprawdę niezłe.

*

Offline creee

  • Nowy
  • *
  • 1
  • 0
  • PrestaShop
    • http://paski-crest.pl
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: rozterki seo
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 04, 2017, 06:19:38 pm »
jak zrobisz klon strony to Google będzie nakładał na niego filtr i strona nawet jak się wybije na chwilę to i tak wypadnie z wyników. Druga sprawa jest taka, że teraz to już mało kto pozycjonuje za efekt

*

Offline sanmerah

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 75
  • 2
  • PrestaShop: 1.6
  • Status: forum
Odp: rozterki seo
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 05, 2017, 03:22:47 pm »
Na poczatek dodaj do sklepu moduł usuwajacy id z adresów oraz moduł do canocical urls, tutaj masz moduł, który robi jeszcze kilka innych rzeczy:

http://store.nemops.com/seo/41-prestashop-seo-booster-ultimate.html#.WQx8PMa1uUk


*

Offline labbb

  • Nowy
  • *
  • 1
  • 0
  • PrestaShop
    • http://luxurylabel.pl
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: rozterki seo
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 22, 2017, 04:52:45 pm »
a po co usuwa się id z adresów?

*

Offline west

  • Administrator
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 5,285
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Europasaz.pl
    • PrestaShop, Wordpress, SMF, Woocomerce
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
Odp: rozterki seo
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 22, 2017, 05:54:54 pm »
Po to by skomplikować sobie życie :)
Wystarczy zadać sobie jedno proste pytanie - kto z Was szuka czegokolwiek wpisując dokładny adres url np. produktu
MODUŁY | https://europasaz.pl |  SKLEPY INTERNETOWE | WSPARCIE TECHNICZNE | HOSTING | https://europasaz.pl