wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

kilka domen i prestashop

  • 3 Odpowiedzi
  • 4889 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline bartm

  • Nowy
  • *
  • 8
  • 0
kilka domen i prestashop
« dnia: Grudzień 23, 2009, 11:38:58 pm »
Witajcie,

Od jakiegoś czasu próbuję coś zmajstrować z prestashopem na kilku domenach. A konkretniej:
Mam 4 domeny, powiedzmy niech to będzie aaaa.pl, bbbb.pl, cccc.pl i dddd.pl.
Wszystkie są ustawione na katalog w którym jest zainstalowany Prestashop, i dotąd wszystko jest ok.

Na wszystkich domenach działa dodawanie do koszyka, logowanie, itd.

Na jedną z tych domen, powiedzmy aaaa.pl, kupilem certyfikat SSL, i teraz bym chciał, żeby każde logowanie do sklepu było przekierowywane na domenę aaaa.pl (niezależnie od tego, z której domeny nastąpiło).

Wiem że rozwiązaniem jest przekierowywanie od razu całego ruchu na domenę aaaa.pl, ale takie rozwiązanie nie jest korzystne ze względu na SEO (powiedzmy że domeny bbbb.pl, cccc.pl, dddd.pl zawierają w sobie nazwę producenta, którego produkty będę sprzedawał, i w związku z tym jest szansa na wyższy rank w googlach).

Podpięcie pod "zaloguj" linka do aaaa.pl (niezależnego od domeny z jakiej nastąpi wejście) powoduje niestety wyczyszczenie koszyka.

Reasumując: czy zna ktoś sposób na to, żeby dodając produkty do koszyka w domenie bbbb.pl były one też widoczne po przełączeniu na domenę aaaa.pl ? Próbowałem pokombinować w klasie Cookie i funkcją _setcookie(), jednak trochę jest to tam zagmatwane, i ustawiając domenę ciastka na sztywno koszyk przestaje działać w ogóle.

Z góry dzięki za pomoc.

*

Offline lof

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 748
  • 1
    • moduły, szablony, integracje do prestashop!
Odp: kilka domen i prestashop
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 24, 2009, 02:30:13 pm »
wszystkie domeny pracują na tej samej bazie danych?? :>
trzeba by pewnie robić przekierowanie cookies - ale nie wiem czy sie da trzeba by poszukać
chyba że w zmiennej sesyjnej mozna to przekazać ....
pomoc na forum darmowa
pomoc na gg płatna - 24909954
integracja z allegro
MODUŁY SZABLONY INTEGRACJE -> www.prestahelp.com

*

Offline bartm

  • Nowy
  • *
  • 8
  • 0
Odp: kilka domen i prestashop
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 24, 2009, 02:32:45 pm »
Tak, wszystko jest na tym samym serwerze i tej samej bazie.

A wiesz może coś bliżej o tym przekierowaniu cookies? Można by też tak zrobić żeby ustawiać/uaktualniać ciasteczka dla każdej z domen, tylko nie bardzo mi to wychodzi jakoś.

*

Offline slash5

  • Użytkownik
  • **
  • 35
  • 0
Odp: kilka domen i prestashop
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 07, 2010, 11:57:12 pm »
A zwykłe przekierowanie z maskowaniem adresu nie wystarczy?
Załóżmy, że głowne to aaaa.pl a ktoś wpisał bbbb.pl i go przekierowuje na aaaa.pl, ale adres widzi bbbb.pl