wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Ceny netto oraz brutto produktu.

  • 2 Odpowiedzi
  • 2913 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline m4rek11

  • Nowy
  • *
  • 2
  • 0
  • prestashop
  • PrestaShop: 1.6.1
  • Status: forum
Ceny netto oraz brutto produktu.
« dnia: Kwiecień 20, 2016, 04:47:56 pm »
Witam serdecznie wszystkich na forum. To jest mój pierwszy post. Zanim zdecydowałem się napisać tutaj, przeszukałem sporo tematów związanych z moim problemem, jednak nie znalazłem rozwiązania.

Chciałbym, aby w pojedynczym produkcie oraz w liście produktów obok ceny brutto pojawiałby się także ceny netto. Ze znalezionych informacji wiem, że nie jest to możliwe ustawić w panelu prestashop. W klienci->grupy są tylko brutto lub netto.

Przeczytałem, że możliwe jeśli to poprzez edycję plików product.tpl oraz product-list.tpl w szablonie. Tak też właśnie robię. Znalazłem odpowiednie linię (261-271). W jednej z nic w sumie dodaję cokolwiek, zapisuję zmiany i robię upload pliku na serwer. I tutaj właśnie pojawia się mój problem... Otóż jakiekolwiek moje zmiany wprowadzone w danym pliku nie są wyświetlane.. .Mało tego, gdy usunę jakąś linijkę kodu to również zmiany nie są widoczne. Nawet jak usuną całą zawartość pliku (ale wciąż jest on na serwerze, tylko pusty) nadal bez skutku.

Co w takim razie mogę zrobić, by były wyświetlane ceny brutto i netto obok siebie?

Moja wersja PrestaShop to 1.6.1.4.

Będę wdzięczny za pomoc.

*

Offline czarli12

  • Użytkownik
  • **
  • 23
  • 1
  • prestashop
  • PrestaShop: 1.6.1
  • Status: Właściciel
Odp: Ceny netto oraz brutto produktu.
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 20, 2016, 05:17:24 pm »
Jak nie widzisz żadnych zmian po edycji plików, to najpierw sprawdź czy masz włączone kompilowanie szablonu (Parametry zaawansowane->Wydajność).

*

Offline m4rek11

  • Nowy
  • *
  • 2
  • 0
  • prestashop
  • PrestaShop: 1.6.1
  • Status: forum
Odp: Ceny netto oraz brutto produktu.
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 21, 2016, 09:24:12 am »
Dziękuję, rozwiązało to mój problem odnośnie wyświetlania, jednak wyświetlanie obu cent (netto i brutto) nie jest wcale takie proste, jak myślałem wcześniej.
 
Znalazłem odpowiednie linijki i nie bardzo wiem, jak to tutaj zmienić, co dodać. Macie może jakiś pomysł?

<p class="our_price_display" itemprop="offers" itemscope itemtype="https://schema.org/Offer">{strip}
{if $product->quantity > 0}<link itemprop="availability" href="https://schema.org/InStock"/>{/if}
{if $priceDisplay >= 0 && $priceDisplay <= 2}
<span id="our_price_display" class="price" itemprop="price" content="{$productPrice}">{convertPrice price=$productPrice|floatval}</span>
{if $tax_enabled  && ((isset($display_tax_label) && $display_tax_label == 1) || !isset($display_tax_label))}
{if $priceDisplay == 1} {l s='tax excl.'}{else} {l s='tax incl.'}{/if}
{/if}
<meta itemprop="priceCurrency" content="{$currency->iso_code}" />
{hook h="displayProductPriceBlock" product=$product type="price"}
{/if}
{/strip}</p>

Jak nie widzisz żadnych zmian po edycji plików, to najpierw sprawdź czy masz włączone kompilowanie szablonu (Parametry zaawansowane->Wydajność).