wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Problem z wyszukiwaniem

  • 5 Odpowiedzi
  • 1550 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

MERA

  • Gość
Problem z wyszukiwaniem
« dnia: Kwiecień 18, 2016, 11:30:19 am »
Mam problem z wyszukiwarką a mianowicie przy nazwie produktu jak jest znak - , _ $ lub przerwa wyszukiwarka ładuje dużo niepotrzebnych produktów gdzie nie istnieją takie znaki ( -  ,  _  , $ lub przerwa ) .Jak to zrobić aby te znaki były brane pod uwagę w wyszukiwaniu .

*

Offline kalif

  • #PrestaShop Ninja
  • Stały użytkownik
  • ***
  • 96
  • 2
  • Płeć: Mężczyzna
    • PrestaShow.pl
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Problem z wyszukiwaniem
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 21, 2016, 05:02:55 pm »
Admin > Perferencje > Szukaj > dodaj te znaki do słów zabronionych i sprawdź efekt

Sklepy internetowe - Profesjonalne wsparcie - Modyfikacje - Inteligentne moduły - Piękne szablony - SPRAWDŹ »
www.prestashow.pl / +48 506 312 999 / GG: 1604882 / kontakt@prestashow.pl

*

MERA

  • Gość
Odp: Problem z wyszukiwaniem
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 26, 2016, 10:56:21 am »
Chodzi o odwrotnie .Powinien szukać z tymi znakami co podałem a je pomija i ładuje wszystkie podobne  np.wpisując  op 525/3  znajduje  wszystkie takie jak op5253 , 5253xxxx , xxx5253xxx nie widzi tych znaków jakie podałem np:  / czy przerwa

*

MERA

  • Gość
Odp: Problem z wyszukiwaniem
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 11, 2016, 11:41:46 am »
Nikt nie potrafi to ogarnąć jakoś poprawić ?  bo jeżeli chodzi o wyszukiwarkę w P.S to od początku pierwszych silników jest na bardzo niskim poziome w stosunku do konkurencyjnych oprogramowań .Programiści P.S nie przykładają się do porządnego rozwiązania wyszukiwarki a to bardzo ważne jak jest bardzo dużo produktów w sklepie.

*

Offline west

  • Administrator
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 5,286
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Europasaz.pl
    • PrestaShop, Wordpress, SMF, Woocomerce
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
Odp: Problem z wyszukiwaniem
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 11, 2016, 11:39:25 pm »
wyszukiwarka presty pochodzi od joomli możesz poogoglać i sprawdzić. Jest bardzo dobra z tym, że ignoruje znaki specjalne.
Po raz sprawdziłbym tabelę ps_search jak zapisywane [indeksowane są znaki] po dwa sprawdziłbym plik search.php i pozmieniał klasę [są tam znaki specjalne po których ma się odbywać indeksacja]
MODUŁY | https://europasaz.pl |  SKLEPY INTERNETOWE | WSPARCIE TECHNICZNE | HOSTING | https://europasaz.pl 

*

MERA

  • Gość
Odp: Problem z wyszukiwaniem
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 20, 2016, 12:35:06 pm »
Sprawdziłem tabelę ps_search i brak tam zapisanych znaków specjalnych takich jak mi potrzeba. Ale nie wiem jak dopisać do search.php aby właśnie indeksowało te znaki .Mam 131 000 produktów i bardzo dużo jest podobnych słów a konkretnie są zapisane ze znakami specjalnymi ,wpisując z przerwą szuka nawet 250 niepotrzebnych pozycji. Może ktoś podepnie przerobiony ten plik lub może ja kupię od kogoś,aby tylko zadziałał.