wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Moduł wyszukiwania

  • 2 Odpowiedzi
  • 2367 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline mgruchopl

  • Nowy
  • *
  • 1
  • 0
  • prestashop
  • PrestaShop: 1.6.1
  • Status: forum
Moduł wyszukiwania
« dnia: Maj 17, 2016, 10:09:13 pm »
Witam,
Nie wiem czy to dobre miejsce, jak co to proszę przenieść.
Mam problem z wykonawcą sklepu i nie wiem czy ja wymagam czegoś nie normalnego czy ktoś mnie traktuje nie poważnie.
Sklep jest o tematyce motoryzacyjnej i chciałem oprócz kategorii (typu silnik, zawieszeni, oleje) żeby znajdowała się w nim dodatkowa wyszukiwarka typu marka/model/rok/silnik = wynik w postaci produktów przypisanych do danego auta.

Problemy są dwa:
1. Wiadomo, że modeli samochodów z podziałem na rok i silnik jest w tysiącach a sposób dodawania został zrobiony tak, że przykładowo mamy klocki hamulcowe i chcę je przypisać do 200 modeli samochodów z różnymi silnikami to muszę każdy model wybrać osobno i klikać 200 razy dodaj, screen - http://imgur.com/zhWuVeD.  Myślałem, że to będzie chociaż coś w rodzaju drzewa do zaznaczania jak to ma presta albo w miarę prosty import z Excela ale otrzymałem odpowiedź, że nie ma takiej możliwości bo wszystkie moduły tak działają.
2. Cytat rozmowy na temat wyszukiwarki "Czyli jeśli nie wybierzemy żadnego samochodu to wybierając kategorie będą pojawiać się wszystkie produkty w danej kategorii, a jeżeli wybierzemy dokładny model auta to będzie do wyboru w kategoriach tylko produkty przypisane do tego auta. Tak jak to jest zrobione na http://www.summitracing.com/" w tej chwili działa to tak, że wyszukamy model samochodu i wyświetli nam przypisane produkty, ale kiedy kliknę w jakąś kategorie zaczyna wyświetlać wszystkie produkty jakie znajdują się w sklepie, a nie tylko te które zostały przypisane. Pan twierdzi, że nie było o tym mowy że tak to ma działać.

Proszę pomóżcie czy tak wszystkie moduły działają? bo dla mnie to jest coś nie normalnego żebym nie daj Boże musiał 6000 razy wybierać i klikać dodaj. W drugim przypadku nie jasno się wyraziłem jak ma działać wyszukiwarka, żeby twierdzić, że o tym nie mówiłem?

*

Offline tuxkiller

  • Nowy
  • *
  • 3
  • 0
  • prestashop
  • PrestaShop: 1.6.1
  • Status: forum
Odp: Moduł wyszukiwania
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 25, 2016, 06:16:49 pm »
Wyraziłeś się jasno mówiąc o tym, że po wyborze samochodu przeglądasz dane kategorie.

Również będę się z tym zmagać, obecnie znajomy pracuje nad tym, aby zautomatyzować przypisanie do modelu i rocznika z produktów już wystawionych (wcześniej w opisach były modele i roczniki które pasują) więc jeśli chodzi o wystawione produkty to pisze pewien skrypt. Niestety mam ten sam moduł i działa tak jak mówisz, trzeba dodawać pojedynczo co również mi się nie widzi. Więc będziemy stosować stosowny konwerter, czyli zamieszczamy pasujące modele w opisie produktu - (formatując i kopiując go uprzednio z katalogu) a następnie coś w stylu przycisku  "przypisz do motocykli".

Moim zdaniem to wygodniejsze nawet niż checkbox z rocznikami :)
bo czasem modeli jest naprawdę dużo, a szkoda tracić tyle czasu na wystawienie jednego produktu.

*

Offline sanmerah

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 75
  • 2
  • PrestaShop: 1.6
  • Status: forum
Odp: Moduł wyszukiwania
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 08, 2016, 02:15:42 pm »
A może moduł Advanced Search 4
Spójrzcie po lewej stronie na filtry:

http://mydollboutique.co.uk/39-american-girl

to tylko prosty przykład co mozna w nim stworzyć.