wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Konfiguracja wysyłek w powiązaniu z płatnościami

  • 25 Odpowiedzi
  • 15636 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline mateusz

  • Nowy
  • *
  • 16
  • 0
Odp: Konfiguracja wysyłek w powiązaniu z płatnościami
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 04, 2010, 06:22:24 pm »
Jest dość ciekawy moduł do pobrania stąd: http://www.prestaworks.com/payment-modules/8-cod-with-fee.html. Umożliwia on podbicie ceny wysyłki za pobraniem o wartość procentową lub liczbową.

U mnie to wygląda tak:

Wybierając "Poczta Polska" klienta ma do wyboru:

Jak widać po wybraniu płatności przy odbiorze kwota wysyłki zostanie podniesiona o 5,99 zł czyli łączny koszt dostawy wyniesie 15,99.

I co to jest rozwiązanie? kupowanie prostego modułu za 20 złotych? Przez dwa lata nikt nie dodał możliwości konfiguracji opcji płatności przy odbiorze?  :o a może po prostu nie umiem znaleźć?

*

Offline TomekT

  • Użytkownik
  • **
  • 29
  • 0
Odp: Konfiguracja wysyłek w powiązaniu z płatnościami
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 18, 2010, 04:00:40 pm »
Witam,

Ściągnąłem ten modul i mam dwa problemy:

Jak wchodzę w tłumaczenia i zamiast Cash on delivery wpisuje wysyła za pobraniem - uaktualniam to i tak n astronie sklepu mam po angielsku.

Drugi problem to taki że dodaje powiedzmy 40% aby dodał do kosztów wysyłi gdy jest za pobraniem a on liczy 40% od calego zamówienia.

mój sklep www.wolf-garte.pl/wolfgarten

Jakby ktoś wiedział co mam zrobić to prosze o radę.

pozdrawiam

*

Offline RudiRJ

  • Nowy
  • *
  • 9
  • 0
Odp: Konfiguracja wysyłek w powiązaniu z płatnościami
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 04, 2010, 08:47:06 pm »
Czytam, czytam i ....
Kurcze... Nie ma innego rozwiązania?
Chce wprowadzić:
- odbiór własny w sklepie
- Przesyłkę pocztą za pobraniem
- przesyłkę pocztą priorytet jak ktoś wyśle mi przelew

Ale jak to mądrze ustawić przy zamówieniach...
Nie mogę ustawić przy zamówieniu odbioru własnego...
A jak wybieram pocztę to zaczynają się schody o których piszecie....
Jakieś pomysły?

*

Offline bogulom

  • Użytkownik
  • **
  • 25
  • 0
    • Kosmetyki z mleka
Odp: Konfiguracja wysyłek w powiązaniu z płatnościami
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 04, 2010, 10:59:02 pm »

*

Offline ciesiel

  • Użytkownik
  • **
  • 26
  • 0
Odp: Konfiguracja wysyłek w powiązaniu z płatnościami
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 07, 2010, 10:40:05 pm »
Panowie,

Mam takie pytanko, dlaczego tyle kombinować, a nie dać najzwyczajniej w świecie 2 wersji wysyłki pocztą - jako 2 oddzielne opcje dostawy? Ja tak mam ustawione w sklepie i myślałem, że to dobry wybór, ale chętnie posłucham jaka jest logika za waszym rozwiązaniem, bo może coś mi umknęło.

Dziękuje,

Michał

*

Offline bogulom

  • Użytkownik
  • **
  • 25
  • 0
    • Kosmetyki z mleka
Odp: Konfiguracja wysyłek w powiązaniu z płatnościami
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 08, 2010, 10:38:50 am »
Mam w sklepie taki opcje dostawy:
Odbiór osobisty
List polecony priorytet
Paczka eko
Paczka prio
Kurier

Płatności:
Gotówka przy odbiorze osobistym
Przelew (przedpłata)
Pobranie (opłata za pobranie np 5zł)

Chodzi o to być wybierając odbió osobisty w nastęnym kroku miał tylko opcję płatności przy odbiorze osobistym. Jak to zrobisz??? Modułem który pokazałałem 2 posty temu. Jak nie chcesz wysyłać kurierem za pobraniem to też musisz tą opcję wyłączyć, by się nie pokazywała.

Codzi o powiązanie rodzaju dostawy i opcji płatności

*

Offline tylda

  • Nowy
  • *
  • 9
  • 0
Odp: Konfiguracja wysyłek w powiązaniu z płatnościami
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 29, 2010, 03:01:26 am »
I co to jest rozwiązanie? kupowanie prostego modułu za 20 złotych? Przez dwa lata nikt nie dodał możliwości konfiguracji opcji płatności przy odbiorze?  :o a może po prostu nie umiem znaleźć?

Powiem krótko. Ruszyłem PrestaShop, bo przeczytałem kilka opinii że to nowoczesny kod i dlatego osCommerce do niego to po prostu staroć. Może i tak, ale osCommerce odpali i pojedzie na nim każdy i to bez kłopotów. Zaś do skonfigurowania Presty trzeba być programistą. Takie jest moje zdanie i takie będę wszędzie rozpowszechniał. Komentarze na tym forum tylko to potwierdzają. Ja zabrnąłem podobnie jak ty i - dupa. Serdecznie dziękuję za takie przereklamowane, niedorobione sklepy. Wolę stary, ale kompletny, pewny i stabilny osCommerce.
Podziwiam i pozdrawiam tych, co nie znają języka kodowania, ale uparcie drążą i pieprzą się z tym badziewiem jakim jest PrestaShop.
Życzę im dużo wolnego czasu i sukcesów w poprawianiu niedorobionego kodu.

*

Offline tylda

  • Nowy
  • *
  • 9
  • 0
Odp: Konfiguracja wysyłek w powiązaniu z płatnościami
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 29, 2010, 09:51:00 am »
Panowie,

Mam takie pytanko, dlaczego tyle kombinować, a nie dać najzwyczajniej w świecie 2 wersji wysyłki pocztą - jako 2 oddzielne opcje dostawy? Ja tak mam ustawione w sklepie i myślałem, że to dobry wybór, ale chętnie posłucham jaka jest logika za waszym rozwiązaniem, bo może coś mi umknęło.

Dziękuje,

Michał

Dlaczego???
Ano dlatego, że zawsze po zadeklarowaniu przez kupującego rodzaju wysyłki, jako kolejne pokazuje się okno płatności, zawsze z wszystkimi płatnościami jakie udostępniasz. Czyli jest to zwyczajnie chore, niedorzeczne, popieprzone i nic nie wnoszące, tym bardziej, że nie ma możliwości doliczenia zwyżki za płatność przy odbiorze!!!
To wszystko. Teraz wiesz?
bogulom polecił dodatek (moduł) ship2pay_1.2.2 ale po zainstalowaniu (niby poprawnie) ja nie widzę ani modułu, ani żadnych zmian.
bogulom, możesz wyjaśnić co to miało być???
Zaznaczam, że w kodzie nic nie grzebię, bo się nie znam i nie będę rżnął ważniaka.

*

Offline gierza

  • Nowy
  • *
  • 18
  • 0
Odp: Konfiguracja wysyłek w powiązaniu z płatnościami
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 08, 2010, 01:33:24 pm »
Mam w sklepie taki opcje dostawy:
Odbiór osobisty
List polecony priorytet
Paczka eko
Paczka prio
Kurier

Płatności:
Gotówka przy odbiorze osobistym
Przelew (przedpłata)
Pobranie (opłata za pobranie np 5zł)

Chodzi o to być wybierając odbió osobisty w nastęnym kroku miał tylko opcję płatności przy odbiorze osobistym. Jak to zrobisz??? Modułem który pokazałałem 2 posty temu. Jak nie chcesz wysyłać kurierem za pobraniem to też musisz tą opcję wyłączyć, by się nie pokazywała.

Codzi o powiązanie rodzaju dostawy i opcji płatności

witam mam podobny problem...chciałbym aby po wyborze odbioru osobistego była tylko możliwa forma płatności: "płatność przy odbiorze" lub aby przekierowywało mnie do potwierdzenia zamówienia. Czy ktoś ma jakiś pomysł jak to zrobić?

*

Offline game77

  • Nowy
  • *
  • 4
  • 0
Odp: Konfiguracja wysyłek w powiązaniu z płatnościami
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 21, 2010, 11:19:52 am »
witam

Mi moduł ship2pay_1.2.2 działa OK. Mam prestashop w wersji 1.2.30 PL.

Po pobraniu modułu w formie pliku zip zainstalowałem go przez panel administracyjny i faktycznie nic to nie zmieniło. Musiałem dodatkowo rozpakować plik zip na dysk lokalny i powrzucać pliki w odpowiednie miejsca przez FTP.

Pliki Module.php.patch i Module.php wrzuciłem do katalogu classes
Pliki order.php.patch i order.php wrzuciłem do głównego katalogu sklepu
Cały podkatalog shiptopay wrzuciłem do katalogu modules

Warto sobie zrobić kopię nadgrywanych plików, aby w razie problemów można było przywrócić ich pierwotną wersję.

Po skopiowaniu wszystkich plików w panelu administracyjnym pojawiła mi się możliwość konfiguracji modułu shiptopay w zakładce moduły, część blocks - Ship to Pay v0.1

*

Offline anthecar

  • Użytkownik
  • **
  • 32
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • e-Sklep motoryzacyjny części zamienne
Odp: Konfiguracja wysyłek w powiązaniu z płatnościami
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 26, 2011, 02:20:36 pm »
Cyt.: Jest dość ciekawy moduł do pobrania stąd: http://www.prestaworks.com/payment-modules/8-cod-with-fee.html. Umożliwia on podbicie ceny wysyłki za pobraniem o wartość procentową lub liczbową.
koszt 5 Euro ( ok.20 zł)

Ten sam moduł można pobrać free - za darmo z adresu: http://www.anthecar.pl/SKLEP/202733-prestashop-software

Nie wymyślę lepszego serwera ftp, więc umieściłem ten "dodatek" w moim sklepie w cenie 0zł. Link jest wysyłany automatycznie po przejściu wszystkich handlowych procedur. W razie jakby się Wam gdzieś zgubiło można "kupić" jeszcze raz...

Po wrzuceniu przez ftp do waszej Presty do katalogu "modules", należy zmienić uprawnienia katalogu z dodatkiem na 705.

Niektóre serwery nie akceptują też polskich znaków i wówczas trzeba ręcznie edytować zawartość pl.php, tkst "Gotówka przy dostawie z oplatą" nie moze zawierac polskich znaków diaktrycznych, należy je zamienić, np. "ą" na "a".
e-sklep auto moto www.anthecar.pl/SKLEP