wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Ukrycie produktów o zerowym stanie

  • 4 Odpowiedzi
  • 1800 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Sasni

  • Nowy
  • *
  • 7
  • 0
Ukrycie produktów o zerowym stanie
« dnia: Sierpień 31, 2016, 08:17:02 am »
Witam,
Prestashop wersja 1.6.1.6
Staram się ukryć produkty o zerowym stanie. Nie chcę aby pokazywały się na liście produktów, w kategoriach ani subkategoriach.
Mogą się pokazywać w wyszukiwarce. Nie chcę ich wyłączać na zapleczu, ponieważ to chyba może źle wpływać na pozycjonowanie.
 
W tym celu otworzyłem \classes\Category.php i zmodyfikowałem pytanie SQL z
WHERE product_shop.`id_shop` = '.(int)$context->shop->id.'na
WHERE stock.`quantity` > 0 AND product_shop.`id_shop` = '.(int)$context->shop->id.'ładnie ukrywa produkty, ale źle je zlicza, przez co też paginacja kłamie. Kilka linijek wyżej jest pytanie za to odpowiadające if ($get_total) ale analogiczne dodanie stock.`quantity` > 0 niestety nie daje rezultatu.
 
Czy ktoś może wie jak w tej sytuacji poprawić zliczanie produktów o niezerowym stanie?

*

Offline west

  • Administrator
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 5,288
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Europasaz.pl
    • PrestaShop, Wordpress, SMF, Woocomerce
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
Odp: Ukrycie produktów o zerowym stanie
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 31, 2016, 12:45:58 pm »
Cytuj
Mogą się pokazywać w wyszukiwarce. Nie chcę ich wyłączać na zapleczu, ponieważ to chyba może źle wpływać na pozycjonowanie.

Przecież to co zrobiłeś będzie xle wpływało na SEO
1. musisz zmodyfikować zliczanie w pliku js odpowiedzialnym za paginację
2. musisz zmodyfikować generowanie mapy strony
3. co powie Google jak raz jest, a raz nie ma produktu

Reasumując zawsze u klientów ustawiam sortowanie produktów od tych dostępnych malejąco i to jest moim zdaniem poprawne SEO
MODUŁY | https://europasaz.pl |  SKLEPY INTERNETOWE | WSPARCIE TECHNICZNE | HOSTING | https://europasaz.pl 

*

Offline Sasni

  • Nowy
  • *
  • 7
  • 0
Odp: Ukrycie produktów o zerowym stanie
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 31, 2016, 01:23:08 pm »
Mam zintegrowaną hurtownię. W opcjach integracji mam do wyboru ukrywanie produktów, przez co jak klient wchodzi z Google na taki produkt o zerowym stanie to mu pokazuje 404 - i to jest moim zdaniem źle dla SEO. Ewentualnie zostawienie jak jest z tym że około połowa produktów ma stan 0 i strasznie mi się to nie podoba, bo wygląda jakby w sklepie prawie nic nie było. Tu będzie dobrze dla SEO ale źle dla klienta.

Jeżeli ustawię sortowanie od dostępnych, co w przypadku jeżeli klient zechce posortować od najniższej ceny? Te z zerowymi stanami się znów pomieszają z produktami dostępnymi. Może się wtedy przytrafić taka kategoria w której np. na pierwszej stronie po sortowaniu wg. ceny pokażą się wszystkie o zerowym stanie. Klient będzie się musiał się przeklikać do tych dostępnych. Tutaj brakuje filtra np sortuj wg. ceny, nazwy, itd + checkbox "tylko o stanie > 0" (dostępnych)
I to byłby złoty środek.

Po ukryciu ich w kategorii (na liście produktów) produkt w tym przypadku zawsze będzie widoczny pod linkiem bezpośrednim. Zniknie jedynie linkowanie wewnętrzne z poziomu kategorii. Google dalej będzie go widziało.

Produkt może być widoczny w mapie strony.

*

Offline west

  • Administrator
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 5,288
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Europasaz.pl
    • PrestaShop, Wordpress, SMF, Woocomerce
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
Odp: Ukrycie produktów o zerowym stanie
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 31, 2016, 02:40:12 pm »
A powiedz mi co się dzieje jeśli codziennie pojawiają się i znikają urle ? bałagan lekko mówiąc
Generalnie powinieneś stosowac przekierowania
302 dla produktów które się ponownie pojawią na stanie
301 dla produktów, których już nie będzie

dlatego rozwijając wątek dajemy sortowanie po stoku, a dla produktów nieaktywnych ustawiamy redirect na iny podobny
MODUŁY | https://europasaz.pl |  SKLEPY INTERNETOWE | WSPARCIE TECHNICZNE | HOSTING | https://europasaz.pl 

*

Offline Sasni

  • Nowy
  • *
  • 7
  • 0
Odp: Ukrycie produktów o zerowym stanie
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 31, 2016, 09:09:52 pm »
Przy kilkunastu produktach to nie jest problem, ale jak mam 6,5k o zerowym stanie to ciężko każdemu ustawić redirect na produkt pokrewny. Poza tym, to się co 2 godziny synchronizuje.
Nie wiem które produkty ponownie się będą pojawiać a których już nie będzie.