wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

PrestaShop 1.7

  • 27 Odpowiedzi
  • 28784 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline endriu107

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 1,197
  • 51
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: PrestaShop 1.7
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 20, 2016, 07:02:21 pm »
Wydanie wersji 1.7 zaskoczyło wszystkich właściwie spoza teamu presty tylko jedna osoba wiedziała kilka dni wcześniej przed wysłaniem mailinga o godzinie 18 w pewny piątkowy wieczór. Dlaczego została wydana i jest promowana? Może sie wydawać że dlatego aby jak najszybciej ludzie nieogarnięci zaczęli wdrażać ją do produkcji, wersje beta i RC testowało mało grono użytkowników więc gdy tylko team stwierdził że nie ma sporych błędów bezpieczeństwa najlepiej jest wypuścić aby testy szły pełną parą, nie tylko stała grupa deweloperów ale inni zaczną zgłaszać błędy. Aktualizacje będą na początku pierwsza fala błędów później już będzie z górki, parę miesięcy i może będzie w pełni stabilna wersja z poprawionymi błędami.

*

MERA

  • Gość
Odp: PrestaShop 1.7
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 29, 2016, 03:31:00 pm »
Jest już aktualizacja z PrestaShop v1.6.1.11 Beta   do 1.7.0.0 mnie się zaktualizowano (  na localnym serwerze ) do 1.7.0.0  ale UWAGA !!! UWAGA !!!  następnie do wyższej wersji 1.7.0.3 padło wszystko .Może komuś na innym serwerze będzie dobrze .

*

Offline ebookoo.pl

  • Nowy
  • *
  • 8
  • 0
  • PrestaShop
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: PrestaShop 1.7
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 26, 2017, 06:46:23 pm »
Tak jak mogłaś przeczytać i tutaj dopiszę rozwijając temat uszkodzonego szablonu deweloperzy obecnie pracują na dwóch szablonach, które w najbliższym czasie zostaną połączone i wybrana zostanie jedna podstawa do dalszego rozwoju. Ponieważ posiadają one jeszcze swoje błędy. NATOMIAST NIE ZALECAMY USTAWIANIA NA 1.7 SKLEPÓW PRODUKCYJNYCH OBECNIE.

Pozostałe pytania:
Gdzie zmienić treść stopki? Nie ma BLOCK CMS.
w module "linklist" zakładka Design -> Link widget

Jak zapisać szablon pod inną nazwą i ustawić go jako domyślny?
szablon eksportowany jest do themes\classic.zip
w katalogu w config masz plik theme.yml i opcje
name: classic
display_name: Classic

zmiana tych dwóch zmiennych spowoduje nadanie innej nazwy nowemu szablonowi. Następnie pozostał tylko import

Czy są osoby które są wstanie odpowiedzieć na to pytanie?

Tak

Podsumowując jeszcze raz NIE ZALECAMY USTAWIANIA NA 1.7 SKLEPÓW PRODUKCYJNYCH OBECNIE

A jak wygląda aktualnie sytuacja? Można już coś stawiać, czy nadal lepiej na 1,6?
bawie sie standardowym szablonem w 1.7 i mam wrażenie, że coś nie hula...

Ten LinkWIdget nie działa -> nie moge dodać nowego bloku ani zedytować nazwy starego (pomimo zapisywania)

*

Offline west

  • Administrator
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 5,285
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Europasaz.pl
    • PrestaShop, Wordpress, SMF, Woocomerce
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
Odp: PrestaShop 1.7
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 26, 2017, 07:56:55 pm »
Nadal zalecamy 1.6 dla sklepów. Pomijam sam sklep, brakuje większości modułów np. płatności
MODUŁY | https://europasaz.pl |  SKLEPY INTERNETOWE | WSPARCIE TECHNICZNE | HOSTING | https://europasaz.pl 

*

Offline jkaminski

  • Nowy
  • *
  • 11
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • prestashop
    • TemplateMonster Polska
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: PrestaShop 1.7
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 21, 2017, 05:09:45 pm »
Spodziewam się, że w końcu dla tej wersji (1.7) będą dostępne moduły z potrzebnymi opcjami...

*

Offline endriu107

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 1,197
  • 51
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: PrestaShop 1.7
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 21, 2017, 08:23:54 pm »
Do końca marca ma się pojawić wersja 1.7.1 a  w niej oprócz bieżących poprawek błędów ma być ulepszone zarządzanie tłumaczeniami oraz ma się pojawić narzędzie do aktualizacji sklepów z wersji 1.6 do 1.7, a w wersji 1.7.2 za kolejne 3 miesiące ma być zupełnie nowy system zarządzania zaawansowanym magazynem.

*

Offline andzelika i jacek

  • Nowy
  • *
  • 12
  • 0
  • Prestashop 1.7
  • PrestaShop: 1.6.1
  • Status: Właściciel
Odp: PrestaShop 1.7
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 25, 2018, 11:45:24 am »
Dzień dobry.
Wiecie co szanowni Państwo?

Niech sobie przypomnę kiedy to oficjalnie wypuszczono do pobrania i instalacji Prestę 1.7 ??
A jaką to datę mamy aktualnie??
A czy dobrze sprawuje się 1.7 ??

Odpowiedź jest następująca. Do użytku wypuszczono bardzo dawno.
Nie sprawuje się w ogóle. Nawet poniżej średniej.
Pamiętam początki jak powstawała Presta i jak zachęcano do darmowego współuczestniczenia w tworzeniu tego oprogramowania sklepowego. Wtedy, wiele lat temu było to coś ekstra, fajnego nowego. Teraz to jak dla mnie kpiny z użytkowników.
Ciekawe co było by gdyby tak po zakupie samochodu w salonie, samochód po wyjeździe z niego po 200 metrach rozleciał się i zostało tylko samo siedzenie.
Oczywiście można powiedzieć, że soft jest z zasady free - no i owszem, ale co z tego jeżeli jest niedziałający.

Podstawą działania i obsługi sklepu dla admina i kupującego miała być łatwość i prostota. No ale niestety żal mi Presty i tego co po niej zostało.
Nie wyobrażam sobie, by można było sprzedać w sklepie piękne kolorowe jabłka, które po przekrojeniu są w środku zgniłe.

Już ręce opadają, ponieważ po raz kolejny podejście do 1,7 okazało się błędem. Sklep po aktualizacji cały padł.
Ktoś zapyta że po co to robiłem - wtedy odpowiem prosto - a po co w sklepie wyskakuje informacja o upgrade z 1,6 na 1,7 ?? Czy twórcy są ślepi i nie wiedzą co się dzieje?
Oj wiedzą wiedzą i to dobrze wiedzą.

Pewnie, że kopie zawsze trzeba robić, ale nie o tym jest mowa.
Nie chce mi się już bawić po raz setny w edycję plików konfiguracyjnych, ponowne instalacje i podobnych tego typu zabaw. Nie taki miał być soft.
Nie tak ma wyglądać oprogramowanie sklepowe.

Co troszkę można przeczytać - poczekajmy jeszcze może w kolejnej wersji 2, 3, a może 4 czy też 5 albo i wyższej za JAKIŚ czas nie będzie już problemów.
Za jakiś czas to ludzie przesiądą się na inny soft.

Wstyd, to jest to, co można napisać do twórców tego softu.
Nie drwię z pracy ludzkiej, bo zapewne bardzo wiele czasu spędzono na tworzeniu tego sklepu.
Gardzę tylko tymi, którzy na oficjalnej stronie zachęcają do instalacji tego niby rewelacyjnego i bardzo prostego oprogramowania sklepowego.

Pozdrawiam

*

Offline andzelika i jacek

  • Nowy
  • *
  • 12
  • 0
  • Prestashop 1.7
  • PrestaShop: 1.6.1
  • Status: Właściciel
Odp: PrestaShop 1.7
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 25, 2018, 04:22:07 pm »
Zapomniałem dodać we wcześniejszym wpisie, że oczywiście przed upgrade zrobiłem kopię bazy, by w razie niepowodzenia przywrócić w Presta 1,7xx działającą wersję 1,6.
A w którym miejscu to zrobić? Wyjaśni to załączona grafika  :-\.

Jak łatwo zauważyć brak jest całej listy backup-ów z poprzedniej wersji 1,6. Miodzio jednym słowem.

Pozdrawiam.

*

Offline west

  • Administrator
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 5,285
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Europasaz.pl
    • PrestaShop, Wordpress, SMF, Woocomerce
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
Odp: PrestaShop 1.7
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 25, 2018, 05:59:58 pm »
Rozumiem rozgoryczenie i po części się zgadzam z Tobą. Na chwile obecną dalej zalecam klientom budowę sklepów na wersji 1.6. Uwierz odpaliłem kilka znanych marek na tym sofcie. Najwięcej błędów niestety wynika z kiepsko lub wadliwie napisanych modułów. Co do samego Core sklepu 1.6 przy obecnej wersji aż miło pracować.
Co do wersji 1.7 wymaga jeszcze dużo pracy i zmian. Pamiętam jak wchodziła 1.6 chłopaki ogarnęli się dopiero po pół roku. No cóż.....
Podsumowując dalej jest to Open Source najbardziej zlokalizowany z systemów jakie znam na Polskę. I co najważniejsze za darmo. Nie znam innego obecnie oprogramowania, które jest tak dopracowane na takiej licencji. Porównując zaś koszty wdrożeń - mieliśmy kilka przykładów Presta wychodzi najtaniej
MODUŁY | https://europasaz.pl |  SKLEPY INTERNETOWE | WSPARCIE TECHNICZNE | HOSTING | https://europasaz.pl 

*

Offline milok

  • Nowy
  • *
  • 2
  • 0
    • Sklep z nowoczesnym oświetleniem
Odp: PrestaShop 1.7
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 09, 2018, 01:33:13 pm »
Oj ciężka ta nowa wersja 1.7. Ciężka w sensie edycji, drobnych zmian w plikach itp. Może po prostu przyzwyczaiłem się do wcześniejszych wersji ale bardzo mocno namieszali.
Sklep z lampami nowoczesnymi - CREOGIC - do salonu i nie tylko. Lampy industrialne w sklepie lampy-betonowe.pl

*

Offline sanmerah

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 75
  • 2
  • PrestaShop: 1.6
  • Status: forum
Odp: PrestaShop 1.7
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 11, 2019, 04:23:15 pm »
Ja na wet nie próbuje. Prawda jest taka, ze presta stanela na rozdrozu i ta nowa droga konczy sie chyba przepascia.

*

Offline west

  • Administrator
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 5,285
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Europasaz.pl
    • PrestaShop, Wordpress, SMF, Woocomerce
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
Odp: PrestaShop 1.7
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 12, 2019, 03:57:22 pm »
Nie jest tak źle. Zamysłem autorów nowej wersji było wyeliminowanie błędów, które popełniają programiści i autorzy modułów np. z niedbałości lub ze skrótów myślowych kod js w tpl. Natomiast wersja 1.7 pozostawia jeszcze sporo do naprawy / zrobienia. To tak 1.4  :) Ale sądzę, że warto poczekać idzie im coraz lepiej.
MODUŁY | https://europasaz.pl |  SKLEPY INTERNETOWE | WSPARCIE TECHNICZNE | HOSTING | https://europasaz.pl 

*

Offline Zdzisiek78

  • Nowy
  • *
  • 5
  • 0
  • PrestaShop
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
Odp: PrestaShop 1.7
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 21, 2019, 08:24:32 am »
Mi się mimo wszystko nowa wersja podoba. Akurat u mnie nic się nie zepsuło przy aktualizacji.
Zobaczymy jak dalej stabilność wygląda, bo tak naprawdę od kilku dni dopiero jestem po aktualizacji, ale póki co jest +