wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Modyfikacja stopki oraz pozycje modułów - PrestaShop 1.6.1.6

  • 8 Odpowiedzi
  • 4754 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline gofer69

  • Nowy
  • *
  • 4
  • 0
  • PrestaShop
  • PrestaShop: 1.6.1
  • Status: Programista
Modyfikacja stopki oraz pozycje modułów - PrestaShop 1.6.1.6
« dnia: Styczeń 05, 2017, 09:24:36 pm »
Witam Panowie. Jest to pierwszy mój post tutaj, otóż od 2 tygodni jakoś poznaję PrestaShop z większością problemów staram sobie radzić bez zadawania pytań. Ale z tym już poprostu nie mam pojęcia co robić. Wiem że takie tematy były już poruszane ale poprostu mi to nie wychodzi. Do rzeczy:

http://simplyclassy.pl/index.php

PO PIERWSZE chciałbym aby logo było na środku a wyszukiwarka pod koszykiem. Próbowałem normalnie wykorzystując Moduły -> Pozycje i tam głownie szperałem, sprawdziłem też Edycję na żywo ale (TECHNICAL ERROR:
Nie można załadować listy modułu). Próbowałem też kombinować w plikach bo tak radzili na forum ale i to nie przyniosło mi w sumie żadnego efektu.

PO DRUGIE jak mam stopkę to chciałbym zmienić napis Informacja na inny i dodatkowo dodać obok jeszcze drugą kolumnę do której również będę mógł przypinać łącza CMS.

Proszę doświadczonych o pomoc, pozdrawiam wszystkich. :)

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Modyfikacja stopki oraz pozycje modułów - PrestaShop 1.6.1.6
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 06, 2017, 04:04:18 pm »
nie zapominaj jeszcze o tym, ze szablon jest pisany z wykorzystaniem bootstramp i w poszczegolnych modulach (ich szablonach) masz scisle ustawione kolumny bootstrampa, takze i te, po przeniesieniu w pozycjach musisz jeszcze dostosowac (rowniez dla urzadzen mobilnych)
design4VIP z innej strony...

*

Offline gofer69

  • Nowy
  • *
  • 4
  • 0
  • PrestaShop
  • PrestaShop: 1.6.1
  • Status: Programista
Odp: Modyfikacja stopki oraz pozycje modułów - PrestaShop 1.6.1.6
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 06, 2017, 05:48:31 pm »
Rozumiem że z przemieszczeniem modułu może być więcej zabawy.
A co do stopki, ktoś pomoże?

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Modyfikacja stopki oraz pozycje modułów - PrestaShop 1.6.1.6
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 07, 2017, 12:22:20 pm »
stopka - konfiguracja modulu Blok CMS
design4VIP z innej strony...

*

Offline gofer69

  • Nowy
  • *
  • 4
  • 0
  • PrestaShop
  • PrestaShop: 1.6.1
  • Status: Programista
Odp: Modyfikacja stopki oraz pozycje modułów - PrestaShop 1.6.1.6
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 07, 2017, 02:57:56 pm »
Źle mnie kolega zrozumiał. Proszę wejść na stronę www.simplyclassy.pl i zjechać w dół na stopkę.
Jest pierwsza kolumna zatytułowana "Informacja" i ja chciałbym stworzyć drugą i do niej na tej samej zasadzie jak w module "blok cms" dodawać linki które wcześniej stworzę w Preferencje -> CMS. Sam moduł "blok cms" nie daje mi możliwości dodania drugiej kolumny.

*

Offline gofer69

  • Nowy
  • *
  • 4
  • 0
  • PrestaShop
  • PrestaShop: 1.6.1
  • Status: Programista
Odp: Modyfikacja stopki oraz pozycje modułów - PrestaShop 1.6.1.6
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 08, 2017, 04:40:00 pm »
Kontynuując (sorki nie wiem jak edytować poprzedni post)
Zgłosiłem się również o pomoc na facebooku na polskiej grupie uzytkownikow presty. Zacytuje zaraz odpowiedz ktora dostalem i powiecie co sadzicie bo zeby to zrobic bedzie to wymagac edycji w sumie w kodzie z czego mocny jakis nie jestem ale dam rade ale napewno warto zasiegnac opinii doswiadczonych. ponizej zamieszczam cytat i prosze o wypowiedzi co sadzicie o takim rozwiazaniu.

Cytuj
Searchbox wystarczy przenieść kodem, na zasadzie kopiuj wklej. Zazwyczaj jest w product.tpl w katalogu szablonu. A jeśli nie tam, to w pliku header, lub w innych. Trzeba poszukać. :) W stopce możesz ustawić kodem wyświetlanie bloku html, który sobie włączyć możesz poprzez moduł html z poziomu panelu admina presty.

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Modyfikacja stopki oraz pozycje modułów - PrestaShop 1.6.1.6
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 08, 2017, 07:29:46 pm »
no to trafiles.... ktos bardzo "godny" odpowiedzial na twoje pytania...

po pierwsze co ma product.tpl do wyszukiwarki? uwierz mi, zazwyczaj to tam nie ma kodu odpowiedzialnego za (ladnie nazwane) Searchbox-a :D za niego odpowada modul poprostu 'wyszukwarka', czyli modul 'blok szybkiego wyszukiwania'

co do wyszukiwarki to tego mozesz normalnie, analogicznie do tego co pisalem wyzej, przeniesc modul w pozycjach, nie zapominajac o bootstrampie, czyli bedzie trzeba, i w tym i w reszczie sasiadujacych modulow (rowniez w logo), zmienic kolumny bootstrampa, zeby to wszystko ladnie sie z automatu ukladalo pomiedzy soba.


co do stopki, rzeczywiscie, jakos sie zapedzilem i po sprawdzeniu faktem jest, ze blok cms daje nam tylko jedna kolumne w stopce. w standardzie raczej nie wielee zdzialasz. zostaje, albo implementacja jakiegosdodakowego modulu i spozycjonnowanie go wedle uznania (wraz z ustawieniem porpawnym kolumn dla bootstramp) albo przerobienie modulu i wykorzystanie np. jednej z niewykorzystywanych kolumn (np. prawej) i ta dodac do stopki (plik .tpl <- przeniesienie hook), wtedy bedziesz mial kontrole z jednego modulu nad caloscia stopki.
design4VIP z innej strony...

*

Offline artwin

  • Nowy
  • *
  • 4
  • 0
  • PrestaShop
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Modyfikacja stopki oraz pozycje modułów - PrestaShop 1.6.1.6
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 09, 2017, 03:58:32 pm »
Do autora postu, czy moduł z przechodzącymi zdjęciami na stronie głównej jest płatny? jak się nazywa?

*

Offline artwin

  • Nowy
  • *
  • 4
  • 0
  • PrestaShop
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Modyfikacja stopki oraz pozycje modułów - PrestaShop 1.6.1.6
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 09, 2017, 04:28:34 pm »
Ok udało mi się, więc nieaktualne. Jak zamieściłeś darmową wysyłkę i "Final"???