wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Nie wyświetla się część cms-ów

  • 2 Odpowiedzi
  • 1581 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline grayling

  • Nowy
  • *
  • 8
  • 0
Nie wyświetla się część cms-ów
« dnia: Styczeń 20, 2017, 04:25:54 pm »
Witam.

Sprawa co najmniej zagadkowa. Strona nie chce wyświetlać treści cms-ów, ale nie wszystkich. Regulamin sklepu, czy zasady prywatności (cms-y zredagowane przeze mnie) wyświetlają się jak najbardziej poprawnie, natomiast np. warunki dostawy czy "o nas" - już nie. Wyświetla się puste pole, odpowiadające mniej więcej wysokością umieszczonym w cms-ie tekstom.


* Presta 1.6.1.10, szablon tworzony na bazie standardowego boots-trapa
* po stronie admina kontrolery controllers/admin/AdminCmsCategoriesController, ..../AdminCmsContentController i .../AdminCmsController są jak najbardziej w porządku (identyczne z dostarczonymi ze skryptem)
* po stronie front kontroler CmsController - jak wyżej.
* wewnątrz katalogu używanego tematu plik szablonu ...themes/..../modules/blockcms/blockcms.tpl - OK.
* po kliknięciu na link do cms-a przeglądarka goni tam, gdzie powinna, zgodnie z ustawioną w Preferencje -> Dane Url i SEO ścieżką ..../content/{id}-{rewrite}. W pasku przeglądarki pojawia się ten właśnie adres.
* wszystkie cms-y znajdują się w tej samej kategorii, czyli "Główna"
* w tekstach źródłowych cms-ów nie widać błędów, czyli są nagłówki, paragrafy, itd., wszystko poprawnie podomykane.
* włączenie/wyłączenie pamięci podręcznej nic nie daje. W ustawieniach włączona opcja "Wyczyść pamięć podręczną za każdym razem kiedy coś zostanie zmienione"
* po kliknięciu na link do któregoś z tych wrednych cms-ów sklep nie pada, działa nadal, działają wszystkie odnośniki, można nawigować po całej zawartości sklepu.

Wiadomo, że gdzieś jest knot - tylko gdzie? Gdybym wykrył to draństwo wcześniej, bez namysłu przeinstalowałbym całość - ale jest już wprowadzona dość złożona struktura kategorii, zdjęć cała masa, no i zwyczajnie nie chce mi się marnować włożonego czasu.

Czy ktoś trafił kiedyś na podobną zagwozdkę? Wojuję z tym trzeci dzień i wniosek może być tylko jeden - trzeba zapytać mądrzejszych (i to sporo mądrzejszych).

Nieco później:
Sprawdziłem funkcjonalne ograniczenia integralności standardowym modułem pscleaner. Dowiedziałem się, że pomyślnie naprawiono następujący błąd:
DELETE FROM `ps_cms_block_page` WHERE `id_cms` NOT IN (SELECT `id_cms` FROM `ps_cms`)
Może i naprawiono, tyle że kompletnie nic się nie zmieniło - puste miejsca na cms-y.
No i to tyle. Wiem, ile wiedziałem. Coś z indeksowaniem tych cms-ów w bazie?

Kolejny dopisek:
W pliku ..../config/defines.inc.php w linii
define('_PS_MODE_DEV_', false)
zamiast false wrzuciłem true, żeby namierzyć paskudę.

Paskuda jest pewnie z tych nienamierzalnych, bo przy próbie wyświetlenia któregoś z felernych cms-ów żaden komunikat o błędzie się nie pojawia, a treści cms-a i tak nie ma (białe pole, praca całości sklepu niezakłócona, działa wszystko poza tym $#^%$#%^$ cms-em).

Ponowne użycie pscleanera dało ładny komunikat: "Nie ma nic do naprawienia". Jasne. Nie ma. Ratunku, gdzie szukać tego buga? :(

*

Offline west

  • Administrator
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 5,291
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Europasaz.pl
    • PrestaShop, Wordpress, SMF, Woocomerce
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
Odp: Nie wyświetla się część cms-ów
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 21, 2017, 07:06:56 am »
Sprawdź strukturę tabel CMS i porównaj ją z standardową - czysta instalacją
MODUŁY | https://europasaz.pl |  SKLEPY INTERNETOWE | WSPARCIE TECHNICZNE | HOSTING | https://europasaz.pl 

*

Offline grayling

  • Nowy
  • *
  • 8
  • 0
Odp: Nie wyświetla się część cms-ów
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 21, 2017, 12:04:15 pm »
Witam, dzięki za reakcję.
Sytuacja wygląda trochę inaczej.
Wszystkie tabele ps_cms_*itd. potraktowałem przez truncate, cms-y poszły won. Utworzyłem kategorię "Główna", w niej dwa nowe cms-y (jeden mocno długi, jeden króciutki). Linki do nich umieściłem w stopce (lewa kolumna). Po ich wywołaniu całość zachowuje się niby poprawnie, pobierany adres jest OK (content/{id}-{rewrite}), na ekranie od strony Front w miejscu cms-a pojawia się puste pole (raz mocno długie, raz króciutkie), tak jakby treść cms-a była drukowana czcionką w kolorze tła. Sprawdziłem w stylach, kolory są w porządku. Zastanawiające, że długość tego białego pola odpowiada długości wprowadzonego tekstu - tak jakby cms istniał, był przez skrypt odnajdywany poprawnie, kłopot natomiast pojawiał się przy jego wyświetlaniu. Jak wcześniej, cała reszta, włącznie z nawigacją po sklepie, działa poprawnie, nic się nie wywala. W defines.inc.php włączone ustawienie define('_PS_MODE_DEV_', true); - no i żadnego błędu.

Ponownie wyrzuciłem oba wredne cms-y (z poziomu PA) i chciałem je utworzyć ponownie - nie da rady. Od paru godzin przy próbie dodania cms-a lub kategorii cms pojawia się błąd 503 Service Unavailable The server is temporarily busy, try again later! W pierwszej chwili w to uwierzyłem, ale błąd jest prawdopodobnie fałszywy, bo nic takiego nie pojawia się przy próbie dodania jakiegoś zdjęcia, produktu, czy kategorii produktów.

Struktura tabel odnoszących się do cms-ów taka sama, jak w świeżej bazie pobieranej ze skryptem. Podejrzewam nie tyle bazę, co jakiś mechanizm sterujący samym wyświetlaniem cms-ów.