wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Kolumny w liście produktów w panelu administratora

  • 3 Odpowiedzi
  • 1769 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline diesel

  • Nowy
  • *
  • 4
  • 0
  • PrestaShop
  • PrestaShop: 1.6
  • Status: forum
Kolumny w liście produktów w panelu administratora
« dnia: Marzec 21, 2017, 02:49:29 pm »
Dzień dobry. Od jakiegoś czasu szukam rozwiązania pewnego problemu i nie mogę nigdzie trafić nawet na coś podobnego, dlatego spróbuję tutaj.
Chodzi mi o listę produktów w panelu administracyjnym. Mamy tam standardowe kolumny ID, Obraz, Nazwa, Indeks, Kategoria itd. Chciałbym dołożyć lub zmienić tutaj jakąś kolumnę np. waga produktu. Czy można to zrobić z poziomu panelu czy trzeba grzebać w kodzie? Podstawowe pojęcie o kodzie mam, ale wydawało mi się, że gdzieś kiedyś widziałem taką konfigurację w panelu. Przeszukałem dokładnie dział po dziale, szczególnie dział Moduły, ale nic takiego tam nie widzę.
Potrzebne mi to jest do kontroli niektórych danych produktu, bo próbowałem poszperać nieco w bazie sql i tam jest to troszkę rozbite i ciężko się odnaleźć. Widziałem też, że są moduły do pełnego eksportu danych (może tu ktoś poleci jakiś moduł?), choć mi wystarczyłby zwykły "panelowy" eksport, tylko z innymi kolumnami niż standardowo.
Potrzebne mi to jest do tego, żeby przekazać w czytelnej formie cały spis produktów osobie, która zajmuje się merytoryczną częścią sklepu, żeby nie miała problemów z uzupełnieniem niektórych rzeczy.
Z góry dziękuję za udzielenie jakiejś pomocy. Pozdrawiam.

*

Offline west

  • Administrator
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 5,288
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Europasaz.pl
    • PrestaShop, Wordpress, SMF, Woocomerce
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
Odp: Kolumny w liście produktów w panelu administratora
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 22, 2017, 05:57:17 am »
Musisz edytować klasy admina. Znajdź helper odpowiedzialny za listing i dołóż co tam potrzebujesz. Zwykłe odpytanie sql [select] i definicja pola na liście.
MODUŁY | https://europasaz.pl |  SKLEPY INTERNETOWE | WSPARCIE TECHNICZNE | HOSTING | https://europasaz.pl 

*

Offline diesel

  • Nowy
  • *
  • 4
  • 0
  • PrestaShop
  • PrestaShop: 1.6
  • Status: forum
Odp: Kolumny w liście produktów w panelu administratora
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 22, 2017, 03:19:12 pm »
Dziękuję za pomoc. Troszkę to trwało, ale rozgryzłem całość i się udało. Nie wiem czy to był najprostszy sposób, aby dojść do takiego efektu, niemniej rezultat mnie cieszy. Gdyby ktoś miał podobny problem, to rozpiszę troszkę dokładniej gdzie co się znajduje.

Używam Presty w wersji 1.6.1.1
Plik konfiguracyjny znajduje się w katalogu controllers/admin/AdminProductsController.php. Szukany fragment kodu zaczyna się od ok. 148 wiersza, a interesujący nas fragment od ok. 196. Nie jestem specjalistą php, ale troszkę metodą prób i błędów skopiowałem fragment (klasę?) odpowiedzialny za kolumnę 'indeks', wkleiłem poniżej drugi raz i zmieniłem 'reference' na 'weight'. Przy okazji ukryłem inną, niepotrzebną mi kolumnę. Wszystko śmiga i mogłem już z poziomu admina wyeksportować uproszczony csv.

Nie wiem czy to była najlepsza metoda, żeby sprawdzić, które produkty nie mają uzupełnionej wagi, ale u mnie sprawdziło się bardzo dobrze. Wiem, że można byłoby grzebać bezpośrednio w sql, ale tam też bym się musiał namęczyć, a potrzebowałem to w bardzo prostej formie, żeby osoba nie znająca się w ogóle na tych rzeczach mogła w prosty sposób na excelu to uzupełnić.
Czy są możliwe jakieś inne, proste możliwości eksportu lub podglądu produktów, żeby odszukać produkty np. bez uzupełnionych meta-danych? Będę próbował tym sposobem co z wagą, ale może da się jakoś inaczej?

Jeszcze raz west, dzięki za naprowadzenie. Pozdrawiam.

*

Offline west

  • Administrator
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 5,288
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Europasaz.pl
    • PrestaShop, Wordpress, SMF, Woocomerce
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
Odp: Kolumny w liście produktów w panelu administratora
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 23, 2017, 07:48:50 pm »
jej ale SQL nie gryzie naprawdę .... Masz proste zapytania np.
select * from ps_product WHERE `weight` = '0.000000'
MODUŁY | https://europasaz.pl |  SKLEPY INTERNETOWE | WSPARCIE TECHNICZNE | HOSTING | https://europasaz.pl