wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Edycja Home Page - przycisku menu głównego w szablonie.

  • 6 Odpowiedzi
  • 2561 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline mentos7

  • Nowy
  • *
  • 7
  • 0
  • PrestaShop
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Edycja Home Page - przycisku menu głównego w szablonie.
« dnia: Marzec 23, 2017, 02:46:50 pm »
Witajcie,
pobrałem sobie swój sklep internetowy poprzez kliknięcie PPM - Zapisz jako pełna strona. Tam edytowałem sobie plik theme.css i do pliku index.html dopisałem nowo utworzone klasy. Była to po prostu zmiana wyglądy przycisku od modułu Menu główne. Wszystko pięknie działa na stronie pobranej jednak gdy chce wrzucić to na stronę to nie mogę znaleźć pliku będącego odpowiednikiem index.html. Pliki theme.css już znalazłem i podmieniłem. Muszę tylko dopisać małą klasę do tego menu głównego. Wiecie w jaki sposób mogę to zrobić ? Przeszukałem fora, wygooglowałem i wciąż nie mogę nic znaleźć. Dodam, że korzystam z wersji 1.7 (poprzednie sprawiały mi sporo problemów podczas konfiguracji).
Pozdrawiam 

*

Offline west

  • Administrator
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 5,286
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Europasaz.pl
    • PrestaShop, Wordpress, SMF, Woocomerce
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
Odp: Edycja Home Page - przycisku menu głównego w szablonie.
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 23, 2017, 07:51:48 pm »
Cytuj
Muszę tylko dopisać małą klasę do tego menu głównego.

hmmm czyżbyś szukał modułu o tajemniczej nazwie "....menu...." :) i musisz wtedy edytować plik php modułu ponieważ elementy generowane są w foreach. Lepiej oznaczyć dany element w css poprzez nth()child
MODUŁY | https://europasaz.pl |  SKLEPY INTERNETOWE | WSPARCIE TECHNICZNE | HOSTING | https://europasaz.pl 

*

Offline mentos7

  • Nowy
  • *
  • 7
  • 0
  • PrestaShop
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Edycja Home Page - przycisku menu głównego w szablonie.
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 23, 2017, 08:23:30 pm »
hmmm czyżbyś szukał modułu o tajemniczej nazwie "....menu...." :) i musisz wtedy edytować plik php modułu ponieważ elementy generowane są w foreach. Lepiej oznaczyć dany element w css poprzez nth()child

Dzięki za odpowiedź. Nie za bardzo wiem co trzeba zrobić. Pokombinuję, poczytam jednak zyskałbym trochę czasu gdybyś wyjaśnił plus minus co muszę zrobić. Mam jeszcze jedno pytanie. Jako iż nie mogłem znaleźć wyjaśnienia do mojego problemu sądzę, że jest to bardzo niestandardowy sposób na przerabianie layoutu. Macie jakieś inne patenty na to ? Co jeżeli klient mówi Wam, że przycisk w menu głównym mu się nie podoba i czy nie można go delikatnie zmienić.

*

Offline endriu107

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 1,197
  • 51
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Edycja Home Page - przycisku menu głównego w szablonie.
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 24, 2017, 05:41:09 am »
Jeśli mi tak klient mówi to zmieniam ten przycisk, tylko musisz pamiętać o jednym presta to nie prosta strona w html. Budowa jej szablonu jest rozbudowana i w dużej mierze opiera się na modułach. A z tym PPM to pojechałeś nieźle :D dawno o czymś takim nie słyszałem. Tak w ogóle zadając pytanie gdybyś podał adres sklepu i napisał co dokładnie jak chcesz zmienić to miałbyś większą szansę na odpowiedź która bardziej cię nakieruje.

*

Offline mentos7

  • Nowy
  • *
  • 7
  • 0
  • PrestaShop
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Edycja Home Page - przycisku menu głównego w szablonie.
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 25, 2017, 03:25:23 pm »
Jeśli mi tak klient mówi to zmieniam ten przycisk, tylko musisz pamiętać o jednym presta to nie prosta strona w html. Budowa jej szablonu jest rozbudowana i w dużej mierze opiera się na modułach.

W jaki sposób go zmieniasz ? Plikiem theme.css zmienisz wygląd wszystkich przycisków a nie jednego konkretnego. Z tego też powodu stworzyłem nową klasę "button" i chciałem podpiąć ją pod mój przycisk.

*

Offline west

  • Administrator
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 5,286
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Europasaz.pl
    • PrestaShop, Wordpress, SMF, Woocomerce
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
Odp: Edycja Home Page - przycisku menu głównego w szablonie.
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 25, 2017, 04:39:01 pm »
Cytuj
W jaki sposób go zmieniasz ? Plikiem theme.css zmienisz wygląd wszystkich przycisków a nie jednego konkretnego. Z tego też powodu stworzyłem nową klasę "button" i chciałem podpiąć ją pod mój przycisk.

chyba dopiero zaczynasz przygodę z css :)
button w bootstrap jest klasą zarezerwowaną to raz.  Po dwa w stylach kaskadowych można zmienić wygląd tylko jednego obiektu w danym kontenerze mimo tego, że klasa przewija się po całym sklepie. Szybki przykład zmieniam tylko dla strony głównej wygląd klasy button
#index .button {background-color: red;}
MODUŁY | https://europasaz.pl |  SKLEPY INTERNETOWE | WSPARCIE TECHNICZNE | HOSTING | https://europasaz.pl 

*

Offline mentos7

  • Nowy
  • *
  • 7
  • 0
  • PrestaShop
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Edycja Home Page - przycisku menu głównego w szablonie.
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 26, 2017, 10:05:46 pm »
chyba dopiero zaczynasz przygodę z css :)
button w bootstrap jest klasą zarezerwowaną to raz.  Po dwa w stylach kaskadowych można zmienić wygląd tylko jednego obiektu w danym kontenerze mimo tego, że klasa przewija się po całym sklepie. Szybki przykład zmieniam tylko dla strony głównej wygląd klasy button
#index .button {background-color: red;}

Rzeczywiście trochę na głęboką wodę się rzuciłem. Dziękuje za odpowiedzi, uciekam do kursów CSS a potem przeczytam jeszcze raz to co mi tutaj napisaliście :).

Pozdrawiam.