wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

pomoc przy konfiguracji sklepu

  • 4 Odpowiedzi
  • 1738 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline paweelpe

  • Nowy
  • *
  • 6
  • 0
  • PrestaShop
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
pomoc przy konfiguracji sklepu
« dnia: Czerwiec 07, 2017, 06:22:01 pm »
Dzień dobry,

Chcę założyć sklep internetowy na Preście. Zainstalowałem już sklep na serwerze, działa, ale doszedłem do wniosku, że w kwestii konfiguracji lepiej skonsultować się ze specjalistą.
Zależy mi na następującym rozwiązaniu. Sklep wielojęzyczny i wielowalutowy na jednej domenie. Po wejściu na stronę główną, klient w zależności od IP zostaje automatycznie przyporządkowany do grupy klientów z danego państwa, tak żeby strona wyświetliła mu się w jego języku i walucie bez możliwości zmiany na inny język i walutę. Druga istotna rzecz to różne ceny dla różnych grup kupujących (w zależności od położenia geograficznego) dla tych samych produktów. Chodzi o to, żeby dla każdego produktu z osobna wpisać ręcznie (nie wg przeliczeń kursowych) różne ceny dla klienta np. z Polski, Niemiec i Hiszpanii. Czy Presta daje w ogóle takie możliwości? Języki: polski, angielski, niemiecki. Waluty: pln, eur.
Do tego sposób wyświetlania produktów nieco inny niż w standardzie po zainstalowaniu Presty.

Szukam osoby zainteresowanej odpłatną pomocą przy konfiguracji takiego sklepu.

Będę wdzięczny za odpowiedź.

*

Offline endriu107

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 1,197
  • 51
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: pomoc przy konfiguracji sklepu
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 07, 2017, 06:34:49 pm »
Co w sytuacji gdy ktoś korzysta z proxy i wchodząc na sklep nie będzie mógł wybrać swojego języka i waluty? Jesteś w stanie poświęcić takiego klienta?

Presta nie daje możliwości przypisania różnych cen do różnych języków czy też walut.

*

Offline paweelpe

  • Nowy
  • *
  • 6
  • 0
  • PrestaShop
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: pomoc przy konfiguracji sklepu
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 07, 2017, 06:49:39 pm »
Myślę, że klientów wchodzących przez proxy byłbym w stanie poświęcić. (zdaje się, że nie jest ich wielu (mogę się mylić ;) )) Wtedy strona domyślnie wyświetlałaby się w polskiej wersji (o ile jest możliwość, żeby tak ustawić).

Widziałem w ustawieniach Presty, że można modyfikować grupy klientów. Gdyby klient zostawał przy pierwszym odwiedzeniu strony automatycznie przyporządkowywany do danej grupy, do której byłyby przypisane oddzielne ceny produktów w danej walucie, byłoby ok.

"Kombinuję" na wszystkie sposoby, bo chciałbym mieć wszystkie produkty, klientów, ceny, zamówienia w jednym miejscu. Teoretycznie mogę zrobić trzy oddzielne sklepy (Polska po polsku w pln, Niemcy po niemiecku w eur i reszta świata po angielsku w eur/usd), ale to setki godzin więcej pracy przy dodawaniu produktów, zmienianiu cen, a później obsłudze sklepu, kilka domen itd. Całe przedsięwzięcie traci sens.

Chyba że jest inne rozwiązanie, o którym nie wiem na wielonarodowy sklep w jednym miejscu?
Byłoby świetnie.

*

Offline endriu107

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 1,197
  • 51
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: pomoc przy konfiguracji sklepu
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 07, 2017, 07:41:35 pm »
Jest możliwość, odpisałem ci na prywatną wiadomość wcześniej.

*

Offline west

  • Administrator
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 5,288
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Europasaz.pl
    • PrestaShop, Wordpress, SMF, Woocomerce
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
Odp: pomoc przy konfiguracji sklepu
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 07, 2017, 09:26:51 pm »
Cytuj
"Kombinuję" na wszystkie sposoby, bo chciałbym mieć wszystkie produkty, klientów, ceny, zamówienia w jednym miejscu. Teoretycznie mogę zrobić trzy oddzielne sklepy (Polska po polsku w pln, Niemcy po niemiecku w eur i reszta świata po angielsku w eur/usd), ale to setki godzin więcej pracy przy dodawaniu produktów, zmienianiu cen, a później obsłudze sklepu, kilka domen itd. Całe przedsięwzięcie traci sens.

chyba nie za bardzo znasz skrypt Presty.
Po 1 istnieje opcja współdzielenia produktów czyli raz wprowadzasz i masz w 3 domenach
Po 2 istnieje opcja współdzielenia zamówień i klientów - czyli to też jest za free.
Po 3 kombinacje z jakie mam ip taką grupę są chybione i skazane na niepowodzenie - ponieważ providerzy korzystają z przedziwnych tras przekazywania ruchu. Ma to sens w kwestii np. USA, Europa.
Po 4. Wystarczy ustawić multishop w 3 wersjach językowych i walutowych, a domeny z końcówkami międzynarodowymi. Z punktu widzenia SEO bezcenne.
MODUŁY | https://europasaz.pl |  SKLEPY INTERNETOWE | WSPARCIE TECHNICZNE | HOSTING | https://europasaz.pl