wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Błąd PRESTASHOP 1.7 - Error: "install" directory is missing (Kopia FTP)

  • 4 Odpowiedzi
  • 3288 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Grafik

  • Nowy
  • *
  • 3
  • 0
  • PrestaShop
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: forum
Witam,
uprzejmie proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu. Dodam, że od kilku dni szukam rozwiązania, odwiedziłem dziesiątki for i grup na fb i większość odpowiedzi, które udało mi się uzyskać brzmiała - "zmień hosting"... Mój problem opisuję już po raz "enty" i powoli tracę nadzieję :( Obecnie niestety jestem na home i "jakoś" ten problem muszę rozwiązać...

Posiadam serwer w home: Business Cloud Server
Na hostingu posiadam instalacje: PRESTASHOP 1.7
Folder instalacji PRESTASHOP to "www"
Struktura katalogów wygląda następująco: public_html/mojanazwa/www
Na hosting podpięta jest 1 domena: mojadomena.pl

PRESTASHOP działa i dobrze się wyświetla pod domeną mojadomena.pl Poważny problem następuje gdy chcę przenieść/utworzyć kopię. Kopiuje bazę danych w panelu presty i kopiuję całą zawartość katalogu www na FTP.

Następnie aby sprawdzić poprawne utworzone kopii zapasowej (celem bycia przygotowanym na czarną godzinę) sprawdzam ją (odtwarzam, tak jak bym przenosił sklep) - na serwerze lokalnym (wampserwer) jak i innym serwerze FTP u innego operatora. I tu pojawia się przykra niespodzianka, komunikat:

Error: "install" directory is missing

Komunikat pojawia się i na localhost jak i na adresie logowania do panelu administracyjnego w preście localhost/mojanazwafolderuadministracyjnego

Wcześniej oczywiście importuje kopię bazy danych do nowo utworzonej bazy danych i podpinam ją w pliku app/config/parameters.php - żadnej reakcji, wciąż:

Error: "install" directory is missing

W bazie danych w "pozycjach": prefix_configuration i prefix_shop_url ustawiam poprawne parametry (np. na serwerze lokalnym "localhost"). Wciąż:

Error: "install" directory is missing -

Usunięcie z folderu "www" pliku .htaccess również daje ten sam komunikat. Kopie robiłem programem filezilla, jak i wykonywałem kopie zip na serwerze przez plik zip.php (według poradnika na home). Wcześniej przenosiłem presty 1.7 pomiędzy serwerami w formie kopii i nigdy nie spotkałem się z tym błędem.

Nie wiem czy ma to znaczenie, ale ten sam komunikat "error" dostaje gdy zamiast adresu mojadomena.pl wpiszę do przeglądarki serwer(mójnumer).home.pl/mojanazwa/www/ czyli odtworzę strukturę katalogów, która przypominam jest następująca: public_html/mojanazwa/www - być może to bez znaczenia, nie wiem. Przyznam, że jestem już mocno "złamany" szukaniem rozwiązania, być może dla kogoś bardziej doświadczonego ten błąd to "banał"...

Koledzy, proszę pomóżcie (Jak poprawnie zrobić kopię presty i ją odtworzyć np. na na serwerze lokalnym w przypadku gdy sklep jest na home) - będę wdzięczny za każdą podpowiedz.

*

Offline west

  • Administrator
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 5,286
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Europasaz.pl
    • PrestaShop, Wordpress, SMF, Woocomerce
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
Odp: Błąd PRESTASHOP 1.7 - Error: "install" directory is missing (Kopia FTP)
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 02, 2018, 07:15:56 am »
Spróbuj na xampp lokalnie. Pamiętaj aby przed wykonaniem kopii wyłączyć cache sklepu i wyczyścić foldery cache.
MODUŁY | https://europasaz.pl |  SKLEPY INTERNETOWE | WSPARCIE TECHNICZNE | HOSTING | https://europasaz.pl 

*

Offline Grafik

  • Nowy
  • *
  • 3
  • 0
  • PrestaShop
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: forum
Odp: Błąd PRESTASHOP 1.7 - Error: "install" directory is missing (Kopia FTP)
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 02, 2018, 08:03:46 am »
Dodam, że przed wykonaniem poprzedniej kopii opróżniałem cache tylko przez panel presty "Wyczyść pamięć podręczną", tryb debugowania był wyłączony, podobnie jak "użyj pamięci podręcznej" - również wyłączone.

Celem rozwiania moich wątpliwości. W folderze "smarty", mam następujące pliki:

- folder "cache"
- folder "compile"
- plik index.php

Mam usunąć całkowicie oba foldery i zostawić index.php
czy ?
Tylko opróżnić oba foldery i zostawić index.php

Obecna zawartość katalogu cache:
index.php

Obecna zawartość katalogu compile:
index.php


?


*

Offline Grafik

  • Nowy
  • *
  • 3
  • 0
  • PrestaShop
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: forum
Odp: Błąd PRESTASHOP 1.7 - Error: "install" directory is missing (Kopia FTP)
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 02, 2018, 09:21:17 am »
Nie mogę edytować powyższego posta - stąd piszę pod spodem. Postawiłem lokalnie na xamp, foldery usunąłem z całą zawartością. Sytuacja bez zmian, w dalszym ciągu:

Error: "install" directory is missing

*

Offline west

  • Administrator
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 5,286
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Europasaz.pl
    • PrestaShop, Wordpress, SMF, Woocomerce
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
Odp: Błąd PRESTASHOP 1.7 - Error: "install" directory is missing (Kopia FTP)
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 03, 2018, 09:24:19 am »
Cache czyścimy w katalogu tematu i katalogu sklepu. Dodatkowo najlepiej podczas kopiowania mieć wyłączony cache. Jeszcze jedno podmień katalog config zostawiając tylko plik ustawień
MODUŁY | https://europasaz.pl |  SKLEPY INTERNETOWE | WSPARCIE TECHNICZNE | HOSTING | https://europasaz.pl