wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Internal Server Error przy generowaniu kombinacji

  • 8 Odpowiedzi
  • 2645 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline felis

  • Użytkownik
  • **
  • 45
  • 0
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Internal Server Error przy generowaniu kombinacji
« dnia: Marzec 02, 2018, 04:57:19 pm »
Witam
Mam następujący problem podczas generowania kombinacji. Niestety każdy produkt ma ich aż około 3500.
Gdy włączę generator kombinacji wyskakuje błąd:
Internal Server Error
The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.
Please contact the server administrator at webmaster@trustinwood.com to inform them of the time this error occurred, and the actions you performed just before this error.
More information about this error may be available in the server error log.
Additionally, a 500 Internal Server Error error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request
Mimo błędu kombinacje zostają wygenerowane i działają. Natomiast nie dla każdej kombinacji dopisuje się ilość dostępnych produktów. Czasem dojdzie prawie do końca listy. czasem do ok. połowy. reszta jest na "0"
W sumie nie stanowi to problemu bo produkty są robione na zamówienie i funkcja magazynu w sklepie jest wyłączona.
Moja presta to  1.6.1.18.
Może jednak da się coś ustawić w preście lub cpanelu od hostingu, by ten błąd się nie pojawiał.
Dodam jeszcze, że w moim odczuciu przyczyną błędu jest czas operacji, bo generowanie trwa dość długo.
Z góry dziękuję za pomoc.
« Ostatnia zmiana: Marzec 02, 2018, 05:47:23 pm wysłana przez felis »

*

Offline endriu107

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 1,197
  • 51
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Internal Server Error przy generowaniu kombinacji
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 02, 2018, 08:10:24 pm »
Tak jest to związane z serwerem i jego ograniczeniami wykonywania operacji, natomiast sklep przy dużej ilości produktów i kombinacji zwyczajnie zacznie w końcu zamulać zobacz sobie moduł attributewizard pro, on to wszystko załatwi szybciej i bez obciążania serwera.

*

Offline felis

  • Użytkownik
  • **
  • 45
  • 0
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Internal Server Error przy generowaniu kombinacji
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 02, 2018, 09:24:16 pm »
Moduł wygląda interesująco, ale niestety sporo kosztuje. Może kiedyś jeśli sklep zacznie przynosić dochody.
Poza tym produktów ma być najwyżej 100, przynajmniej w najbliższej przyszłości. To chyba nie jest dużo, bo mimo tych 3500 kombinacji wszystko działa przyzwoicie.
Jak pisałem tylko podczas generowania kombinacji pojawia się problem i to prawie bez wpływu na końcowe efekty.
Myślałem jednak, że można coś ustawić w PHP czy gdzieś indziej, by wydłużyć dostępny czas operacji czy coś w tym rodzaju.
Np. na hostingu mam przydzielony serwer linux z 512mb RAM. 256 MB jest dostępne dla PHP. Może dać pełne 512 MB?. Nie znam się na tym i nie chcę samemu grzebać.
Ale rzeczywiście ciekawy ten moduł więc dziękuję za sugestię.

*

Offline felis

  • Użytkownik
  • **
  • 45
  • 0
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Internal Server Error przy generowaniu kombinacji
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 02, 2018, 11:37:53 pm »
Jako, że w moim odczuciu problem dotyczy ilości czasu potrzebnego do generowania kombinacji to znalazłem w ustawieniach PHP następujące parametry:

Te które mogę samodzielnie zmienić:
PHP Options
max_execution_time 30 (The maximum time in seconds a script is allowed to run before it is terminated)
max_input_time -1 (The maximum time in seconds a script is allowed to parse input data.)

i takie o które musiałbym wyegzekwować od firmy hostingowej, bo chyba nie da się zmienić ich samodzielnie.
Te ustawienia konfiguracji PHP może dostosowywać administrator serwera.
Są one wyświetlane tylko w celach informacyjnych.
Resource Limits max_execution_time  Maximum execution time of each script, in seconds 120
Resource Limits max_input_time Maximum amount of time each script may spend parsing request data 60
Warto coś ruszać w tych parametrach?

*

Offline west

  • Administrator
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 5,286
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Europasaz.pl
    • PrestaShop, Wordpress, SMF, Woocomerce
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
Odp: Internal Server Error przy generowaniu kombinacji
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 03, 2018, 09:21:26 am »
max_execution_time 30 na minimum 120
MODUŁY | https://europasaz.pl |  SKLEPY INTERNETOWE | WSPARCIE TECHNICZNE | HOSTING | https://europasaz.pl 

*

Offline felis

  • Użytkownik
  • **
  • 45
  • 0
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Internal Server Error przy generowaniu kombinacji
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 03, 2018, 10:30:05 am »
Dałem na 240, ale nie pomogło. Chyba, że trzeba odczekać jakiś czas po zmianie i dopiero wykonać test.
Ponadto zmiana na 240 jest widoczna w ustawieniach mojej wersji PHP, ale w tym głównym podsumowaniu zmienianym przez administratora hostingu jest nadal 120. I mniej więcej po 2 minutach od uruchomienia generowania ma komunikat o błędzie.

*

Offline west

  • Administrator
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 5,286
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Europasaz.pl
    • PrestaShop, Wordpress, SMF, Woocomerce
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
Odp: Internal Server Error przy generowaniu kombinacji
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 04, 2018, 07:29:02 pm »
to znaczy, że posadzony jest hosting :)
MODUŁY | https://europasaz.pl |  SKLEPY INTERNETOWE | WSPARCIE TECHNICZNE | HOSTING | https://europasaz.pl 

*

Offline felis

  • Użytkownik
  • **
  • 45
  • 0
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Internal Server Error przy generowaniu kombinacji
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 04, 2018, 08:36:06 pm »
Hosting jest na Goddady.com. Według mnie działa nie najlepiej. Do tego pomoc techniczna zajmuje się głównie namawianiem do kupowania coraz droższych opcji, które nic nie zmieniają w zaistniałych problemach. Ale nie mam na to wpływu, bo znajomy kupił go na 3 lata i wydał sporo kasy. Wcisnęli mu niepotrzebne bajery typu poczta office, jakieś archiwizacje, więc nie zrezygnuje.

*

Offline felis

  • Użytkownik
  • **
  • 45
  • 0
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Internal Server Error przy generowaniu kombinacji
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 07, 2018, 08:33:47 pm »
Wszystko wskazuje jednak, że bez względu na hosting presta nie wydoli 3500 kombinacji. Trochę lepiej było na hostingu webd, bo czasem generowanie się udawało, ale i tak nie było pewności. Pozostaje ograniczenie kombinacji co uczyniłem, albo jak ktoś ma pieniądze to zakup proponowanego przez endriu107 modułu attribute wizard pro.
Pisałem w innym wątku, że był też kłopot z usuwaniem tych dużych ilości kombinacji.
Oto sposób na wykasowanie ich za pomocą phpadmin dla wszystkich produktów w sklepie.
TRUNCATE TABLE ps_product_attribute_shop
TRUNCATE TABLE ps_product_attribute
TRUNCATE TABLE ps_stock_available
TRUNCATE TABLE ps_product_attribute_combination