wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Aktualizacja Prestashop 1.6.1.11 do 1.7.4.3

  • 6 Odpowiedzi
  • 6736 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline mike446

  • Tubylec
  • ****
  • 151
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • PrestaShop
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: forum
Aktualizacja Prestashop 1.6.1.11 do 1.7.4.3
« dnia: Październik 23, 2018, 09:32:02 am »
W związku z powoli kończącym się okresem wsparcia Prestashop 1.6 dostałem polecenie aby zaktualizować sklepy do najnowszej wersji. W okresie jesienno zimowym mamy lekki przestój tak więc jest to dobry czas aby się tym zająć. Znalazłem w internecie dużo wątków dotyczących aktualizacji, są to głównie wątki z roku 2016/2017 gdy sklep był w powijakach i pojawiało się dużo problemów. Rozumiem, że są to dwa różne sklepy, czeka mnie robienie szablonu i konfiguracja modułów jednak chciałbym przenieść jak najwięcej. na jednym ze sklepów mam 80 produktów na drugim 850, i jeszcze kategorie.

Jak zaktualizować sklepy?
Profesjonalny hosting

*

Offline west

  • Administrator
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 5,285
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Europasaz.pl
    • PrestaShop, Wordpress, SMF, Woocomerce
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
Odp: Aktualizacja Prestashop 1.6.1.11 do 1.7.4.3
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 24, 2018, 10:44:51 am »
Wstrzymać się i przeczytać aktualności tego forum :) Wsparcie zostało przedłużone do końca czerwca 2019. Natomiast co do samej aktualizacji - szablon budujemy od nowa zaś dane i struktura DB jest taka sama więc można również z ręki zaimportować do nowego sklepu. Natomiast stanowczo odradzam oneclick i tym podobne rozwiązania.
MODUŁY | https://europasaz.pl |  SKLEPY INTERNETOWE | WSPARCIE TECHNICZNE | HOSTING | https://europasaz.pl 

*

Offline Progres24

  • Użytkownik
  • **
  • 40
  • 0
  • PrestaShop
    • Progres24 - Laptopy i komputery
  • PrestaShop: 1.6
  • Status: Programista
Odp: Aktualizacja Prestashop 1.6.1.11 do 1.7.4.3
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 24, 2018, 10:59:05 am »
Jak na razie to się tym za nadto nie przejmuj i zostań na 1.6. Nawet jeśli zakończy się wsparcie dla 1.6 to po co od razu przechodzić na problematyczne 1.7? Oczywiście jeśli wymaga tego pracodawca czy ktoś tam no to nie masz wyjścia i czeka Cię sporo pracy.

*

Offline mike446

  • Tubylec
  • ****
  • 151
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • PrestaShop
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: forum
Odp: Aktualizacja Prestashop 1.6.1.11 do 1.7.4.3
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 24, 2018, 11:47:21 am »
Próbuje to robić na komputerze, z tego co wyczytałem muszę ze starego sklepu 1.6 zostawić /img, /config/settings.inc.php, /mails (mam własne pozmieniane ale chyba nie będzie pasowało do nowej wersji). Wiele pytań kłębi mi się jeszcze w głowie ale najpierw zainstaluje i spróbuje to zaktualizować na komputerze później będę prosił o pomoc.

Wstrzymać się i przeczytać aktualności tego forum :) Wsparcie zostało przedłużone do końca czerwca 2019. Natomiast co do samej aktualizacji - szablon budujemy od nowa zaś dane i struktura DB jest taka sama więc można również z ręki zaimportować do nowego sklepu. Natomiast stanowczo odradzam oneclick i tym podobne rozwiązania.
Profesjonalny hosting

*

Offline mike446

  • Tubylec
  • ****
  • 151
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • PrestaShop
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: forum
Odp: Aktualizacja Prestashop 1.6.1.11 do 1.7.4.3
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 25, 2018, 02:08:25 pm »
Było troszkę pracy, więc aktualizację musiałem przełożyć na dzisiaj.

Otóż, na serwerze UwAmp - (jedyny który znalazłem z obsługą php 5.6 i 7.0.3) zainstalowałem prestashop 1.6 (wstawiłem kilka produktów, zdjęć i kategorii). Usunąłem wszystko z wyjątkiem katalogu /img, pobrałem backup bazy danych.
Do tego katalogu skopiowałem instalkę Prestashop 1.7, wchodzę w localhost/install/upgrade/upgrade.php, wyświetla mi się błąd
Podany plik XML nie zawiera żadnych informacji o stylach z nim związanych. Poniżej wyświetlone jest drzewo dokumentu.
        <action result="error" id="28"/>
Rozumiem, że muszę w ten sposób zainstalować Prestashop 1.7, a następnie zaimportować bazę danych Prestashop 1.6 usuwając baze Prestashop 1.7?
eeee raczej nie, to trochę nie ma sensu ???


Edit:
--------------
Znalazłem darmowy moduł do migracji sklepu do wersji 1.7
https://www.prestashop.com/forums/topic/820013-migrate-or-upgrade-prestashop-16-or-other-versions-to-17-%E2%80%93-free-module/



« Ostatnia zmiana: Październik 25, 2018, 02:59:19 pm wysłana przez mike446 »
Profesjonalny hosting

*

Offline west

  • Administrator
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 5,285
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Europasaz.pl
    • PrestaShop, Wordpress, SMF, Woocomerce
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
Odp: Aktualizacja Prestashop 1.6.1.11 do 1.7.4.3
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 25, 2018, 05:53:08 pm »
Xampp też posiada obsługę PHP 7.x Na chwile obecna nie zalecamy korzystania z oneclick i innych modułów do migracji. Należy postawić czystą PS i do niej wgrać dane o produktach klientach, zamówieniach. Z tego co wiem dopiero jest opracowywana porządna wersja importera.
p.s. daj znac czy Ci się udało
MODUŁY | https://europasaz.pl |  SKLEPY INTERNETOWE | WSPARCIE TECHNICZNE | HOSTING | https://europasaz.pl 

*

Offline mike446

  • Tubylec
  • ****
  • 151
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • PrestaShop
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: forum
Odp: Aktualizacja Prestashop 1.6.1.11 do 1.7.4.3
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 26, 2018, 03:01:34 pm »
Udało się zaimportować: Produkty, zdjęcia, opis, kategorie, klientów, hasła (po instalacji modułu passwordkeeper), adresów.
 Aby zaimportować resztę tzn.: Pracowników, Producentów, Dostawców, Przewoźników, Zamówień i koszyków, Kategorii CMS, CMS trzeba kupić pełną wersję modułu.

Problem jest jednak w samym Prestashop 1.7, ten problem występuje cały czas otóż robiąc zamówienie alias adresów jest domyślny. Występuje zamówienie z dwoma różnymi adresami o tym samym aliasie.
Profesjonalny hosting