wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

1.6 czy 1.7? Jak zrobić bazę produktów?

  • 5 Odpowiedzi
  • 2237 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline PiotrBad

  • Nowy
  • *
  • 3
  • 0
  • PrestaShop
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
1.6 czy 1.7? Jak zrobić bazę produktów?
« dnia: Kwiecień 22, 2019, 11:26:48 am »
Jestem w trakcie przygotowania do zlecenia projektu sklepu prestashop apteki internetowej. Znalazłem już wykonawcę sklepu i agencje seo, z którymi mam zamiar współpracować.
Którą wersję prestashop wybrać? W poszukiwaniu wykonawcy rozmawiałem z kilkoma osobami i jedna z agencji (jedna z droższych (tzn nie wiem czy można pod tym kątem patrzeć czy droższa czy tańsza, nikt nie pracuje za darmo, wydaje mi się tylko że 3-4 tygodnie pracy za sklep presta bez własnego szablonu graficznego za 25-30tys zł to dużo) nie polecala jeszcze 1.7. Natomiast mój wykonawca sklepu pozostawił decyzję dla mnie, wspominając kilka słów jakie są różnice, że prędzej czy później czeka deportacja na 1.7. Tylko do tej pory od podstaw jeszcze nie stworzył żadnego sklepu na prestashopie, wszystko było albo na sote albo na shoperze, czy innych usługach, i chyba jeszcze na wordpressie. Ale pochwalił się że niedługo w jego doświadczeniu pojawi się sklep prestashop. Z portfolio - sklepy są ładnie dostosowane na urządzenia mobilne i pan z tej firmy wypadł póki co najlepiej, zwłaszcza że pracuje blisko mnie i będę w stanie móc osobiście się spotkać i ustalić szczegóły.
Wstępnie zdecydowałem się na 1.6, a jak sklep się rozwinie w ciągu 1-2 lat to wtedy znajdą się też pieniądze na jakiekolwiek zmiany. Ale nie wiem czy jak wszystko od postaw jest tworzone to czy nie lepiej od razu postawić na 1.7?

I druga sprawa - produktów będę mieć na starcie niewiele, kilkaset. Przed spotkaniem z moim wykonawcą miałem pomyśleć nad integracja z hurtowniami itd. Aptekę mam obsługiwana przez program apteczny kamsoft, mają oni swój płatny moduł apteki internetowej ale gotowy integrator znalazłem tylko w jednym sklepie, który aktualnie jest niedostępny i dostępny nie będzie. Obawiam się też że po aktualizacji programu aptecznego, po jakichkolwiek zmianach, nagle przestanie coś działać, bo błędy kamsoftowi się zdarzają, są szybko naprawiane ale mimo to budzi to mój niepokój jednak. Podobno słyszałem też że integracja kamsoftem nie zawsze jest łatwa. Na początku chciałbym pracować bez programu aptecznego, wszystkie sprzedaże robilbym ręcznie, faktury też ręcznie, itd. Inne rozwiązanie to skorzystanie jednak z saas, gdzie takie firmy pracę z kamsoftem mają dopracowaną i to nawet bez korzystania z dodatkowego modułu kamsoftu do obsługi apteki internetowej.
Bazę towarów chciałbym ręcznie wprowadzac do sklepu, ustalać mniej wiecej stan magazynowy. Dużą część towarów jestem w stanie zamówić na dobrych warunkach tego samego dnia z dostawą na popołudniu, więc na początku przy kilkuset produktach nie byłoby sytuacji że nagle czegoś braknie na magazynie i nie będzie jak zrealizować zamówienia klientowi, niektóre towary nawet chciałbym tak mieć zrobione że ich nie mam na stanie i na bieżąco będę zamawiać zanim całego asortymentu nie ustabilizuje i póki nie wiem z jaką częstotliwością będą sprzedaże. Da się tak zrobić żeby z niczym nie łączyć i wszystkim sterować z poziomu sklepu internetowego?

*

Offline west

  • Administrator
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 5,285
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Europasaz.pl
    • PrestaShop, Wordpress, SMF, Woocomerce
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
Odp: 1.6 czy 1.7? Jak zrobić bazę produktów?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 23, 2019, 09:15:44 am »
od 1 ja również bym zalecał 1.6 jeśli już przejdziesz za rok czy dwa na 1.8 Natomiast czystą instalację bez szablonu robi się max do 1000zł - nie wiem skąd takie ceny :). Co do systemów zamkniętych typu Sote itp. Nie masz możliwości modyfikacji czegokolwiek, a późniejsze stawki są z kosmosu za drobne poprawki / elementy.
od 2 Jeśli sklep Ci się rozwinie możesz zlecić integrację lub wybrać oprogramowanie posiadające integrację z PS tu nie ma problemu. Zresztą jak napisałeś magazynu używać nie musisz.
MODUŁY | https://europasaz.pl |  SKLEPY INTERNETOWE | WSPARCIE TECHNICZNE | HOSTING | https://europasaz.pl 

*

Offline PiotrBad

  • Nowy
  • *
  • 3
  • 0
  • PrestaShop
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: 1.6 czy 1.7? Jak zrobić bazę produktów?
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 25, 2019, 10:46:49 pm »
A stworzenie takiego sklepu na własnym szablonie graficznym od podstaw może kosztować 10tys czy to też przesadzone cena? Sklep dobrze dostosowany do urządzeń mobilnych. Widziałem oferty w różnych rozpietosciach cenowych.

*

Offline west

  • Administrator
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 5,285
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Europasaz.pl
    • PrestaShop, Wordpress, SMF, Woocomerce
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
Odp: 1.6 czy 1.7? Jak zrobić bazę produktów?
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 26, 2019, 09:21:05 am »
10 tyś to już lepiej jeśli weźmiesz pod uwagę pracę agencji interaktywnej, która przygotuje grafiki w psd.
Samo zakodowanie sklepu to połowa tej kwoty.
MODUŁY | https://europasaz.pl |  SKLEPY INTERNETOWE | WSPARCIE TECHNICZNE | HOSTING | https://europasaz.pl 

*

Offline PiotrBad

  • Nowy
  • *
  • 3
  • 0
  • PrestaShop
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: 1.6 czy 1.7? Jak zrobić bazę produktów?
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 28, 2019, 02:33:06 am »
Jak znaleźć co ludzie najczęściej szukają w Google? Jestem w trakcie wstępnego układania kategorii produktów. Kieruje się tylko intuicją i doświadczeniem z pracy w stacjonarnej placówce. Potem nad tymi kategoriami i opisami popracuje też agencja seo, ale i tak muszę przygotować samodzielnie, chciałbym tylko wiedziec czego unikać, dlatego pomyślałem że najlepiej by było wg wyszukiwań takie kategorie stworzyc. W przypadku mojego sklepu akurat ludzie bardziej po produktach będą szukać w Google niż po kategoriach, wiec najważniejsze żeby kategorie były przejrzyste jak ktoś wejdzie z wyszukiwarki czy Ceneo do sklepu i wtedy będzie chciał się skusić na inny dodatkowy produkt, tylko nie chce robić kopii z innym podobnym sklepem, a tutaj o duplikat nazwy kategorii czasem jest łatwo nieświadomie, mogę sobie przejrzeć kilkadziesiąt czy kilkaset aptek internetowych ale chyba da się jakoś ułatwić życie?

*

Offline west

  • Administrator
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 5,285
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Europasaz.pl
    • PrestaShop, Wordpress, SMF, Woocomerce
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
Odp: 1.6 czy 1.7? Jak zrobić bazę produktów?
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 02, 2019, 09:03:30 pm »
Użyj Google trends 
MODUŁY | https://europasaz.pl |  SKLEPY INTERNETOWE | WSPARCIE TECHNICZNE | HOSTING | https://europasaz.pl